Prodej projektu Duchod.cz - cena 665 tis Kč. Dále MojeFinance.cz, DuchodovaReforma.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 3 z 3

E-shop - je povinná provozovna/sklad?

 1. Prosím o radu. Provozuji e-shop a veškeré zboží skladuji ve svém bytě - nemám tedy oficiální provozovnu ani sklad, což jsem si doteď myslela, že není problém. Ale dle našeho finančního úřadu to problém je a měla bych svůj byt označit za provozovnu.

  "Pokud je na určitém místě vykonávána podnikatelské činnost, jedná se o provozovnu. Provozovna musí být řádně označena a musí být způsobilá pro provozování živnosti, tj. odpovídat všem hygienickým, stavebním a dalším požadavkům."

  Máte někdo obdobnou zkušenost? Děkuji za jakoukoliv radu.

  Denisa

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Když máte reálně i sklad (ve smyslu fyzické skladování zboží kdekoliv), tak by to mělo být řádně označeno a určeno k podnikání. Otázkou je, jestli když to neuděláte tak zda budete mít z toho nějaký problém. Spíš i myslím, že ne.

 4. Ono záleží, o jaké zboží jde. Třeba u oblečení budou nějaké požadavky na bezpečnost z pohledu hasičů. To samé u potravin (tam je zase nutná registrace u SZPI).

  Určitě bych ohlásil provozovnu na živnostenském úřadě. A pak řešil další věci podle toho, o jaké zboží jde. Ono těch zákonů/vyhlášek je celkem dost.

Hostujeme u Server powered by TELE3