Kto nam vytvori eshopy v 3. krajinach s API napojenim na dodavatela?
Zobrazují se odpovědi 1 až 10 z 10

Odchytit text. řetězec a spustit bat soubor - jde to?

 1. Zdravím,

  když se v prohlížeči přihlásím do adminu shopu, potřeboval bych nějakým způsobem po kliknutí na odkaz, který má vždy stejný formát spustit v počítači bat soubor. Jde to nějak snadno? Např. odchytit kliknutí na ten odkaz a když se tak stane, tak ho spustit? Je to jeden úkon v rámci automatizace.

  Díky

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. To lze řešit například zaregistrováním vlastního protokolu a vytvářet odkazy s ním. Např. místo http://xy bude pustbat://xy.

  Launching applications using custom browser protocols – Shotgun Support

  Další možností je vytvoření vlastního rozšíření do prohlížeče, které to bude sledovat.

 4. Jde to udělat, ale záleží na prohížeči, na tom, jestli je to opravdový odkaz nebo něco vytvářeného skriptem a podobně. Nebo pokud má odkaz nějaké unikátní jméno, dá se to vázat na něj. Buď se to dá naprogramovat, nebo se dá nastavit nějaká klávesová zkratka, která zároveň klikne na odkaz a zároveň spustí bat, s použitím nějakého programu pro snadné spouštění by to mělo jít celkem dobře i bez programování.

 5. Mě minulý programátor říkal, že to není bezpečné, ale já tomu prd rozumím. No a to rozšíření prohlížeče, to by bylo snažší?

 6. Je to primerene bezpecne... kdyz by se vam snad nekdo dostal do pc aby ten bat prepsal ke spousteni neceho nebezpecneho, tak mate uplne jiny problem nez to, ze ten batak spoustite pres prohlizec :)

  jinak pres rosireni i pres ten vlastni protokol to potrebuje naprogramovat neco externiho, takze ani jedno neni nicim jendodussi... zalezi co bude umet clovek kteremu to date za ukol...

 7. Bezpečné to být nemusí, když se v tom bat nebudou kontrolovat parametry, které se tomu posílají, pak by bylo možné ten odkaz donutit pustit libovolný příkaz. Rozšíření beru zpět, dříve to šlo, dnes už je to api velmi omezené a musela by se k tomu napsat ještě aplikace, která bude sledovat zprávy z prohlížeče a to věc značně komplikuje. Jedině pokud ten bat soubor dělá něco, co by šlo přímo napsat v tom rozšíření.

 8. Díky za rady

 9. A uvedl nějaké důvody proč to není bezpečné? Rozšíření je taky možnost, pro programátora, který je dělá by to měla být brnkačka, obzvlášť, pokud jde o jednoduchý bezskriptový odkaz. Brnkačka, pokud není potřeba sledovat, jestli kliknutí vůbec uspělo :)

 10. Další cesta, co mě napadla je, že by šlo udělat miniaplikaci, která bude obsahovat nějaký jednoduchý webserver, který bude naslouchat na nějakém portu a bude přijímat http požadavky typu http://localhost:9000/pustbat. Není to nejpřímočařejší řešení a ta aplikace musí běžet, takže spotřebovává prostředky, ale je to řešitelné tradičními metodami.

  ---------- Příspěvek doplněn 02.11.2018 v 09:57 ----------

  Pro představu primitivní kód v node.js, který by potřeboval doladění a ošetření případných chybových stavů:

  Kód:
  const http = require('http');
  const exec = require('child_process').exec;
  
  http.createServer(function (req, res) {
    res.writeHead(200, {'Content-Type': 'text/html'});
    if (req.url == "/calc") {
      exec('calc.exe');
    }
    res.end();
  }).listen(9000);

 11. dělali jsme něco podobného kvůli uživatelským testům, potřebovali jsme sledovat chování uživatele vč. způsobu ovládání klávesnice a koukání na monitor. V zásadně jsme dospěli k třem možnostem a tu třetí implementovali:

  1) použít api pro screenreadery, které podobné věci umožňují, mají to všechny prohlížeče, je tady ale trochu horší použitelnost a ne vše se dá odchytit
  2) obalit okno prohlížeče do vlastní aplikace (embedded web), pak jsou možnosti ovládání a sledování neomezené
  3) použít nové api na notifikace, plugin, který je sleduje stránku a notifikuje co potřebuji. Poté stačí v systému aplikace, která odebírá systémové notifikace a hledá tam ty svoje, lze to snadno spojit s čímkoliv a je to kompatibilní i s mobilními telefony, avšak API na notifikace je poměrně nové a ještě doznává změn v implementaci

  Dříve na tohle šel použít plugin a web application (či offline application nebo jak to Chrome nazýval), dnes to je již pasé, jak píše Smitka. Stejně tak se na tohle dříve hojně používalo rozhranní XUL v Firefoxu, dnes to je také pasé.

  Ano, možnost vlastního web serveru, na který bude komunikovat plugin z prohlížeče a práskat informace je také řešením, jak píše Smitka.

  Každá podobná věc má zásadně negativní dopad na bezpečnost, pokud se udělá diletansky a špatně. Pokud programátor říkal, že to není bezpečné, uvědomoval si rizika a považoval pro sebe za náročné se jim vyhnout, což je plně legitimní.

Hostujeme u Server powered by TELE3