Kvalitní hosting pro WordPress [WP3]
Zobrazují se odpovědi 1 až 9 z 9

Nejde mi diakritika na webu

 1. Dobrý deň prajem,
  vedel by mi niekto poradiť prosím Vás, že čo mám zmeniť aby mi na webe išla diakrtitika? :(

  http://r.bisbeeland.eu/


  Dakujem za každú pomoc, už som skúsil všetko asi.. Keď mi už začala fungovať, tak mi nebolo vydlo ž, ť a podobne..

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Ahoj, chtělo by to víc informací a hlavně odkaz na stránku, ve které je nějaký text s diakritikou objevuje (na současném odkazu nic nevídím, pokud tam je, chtělo by to upřesnit, kde)

  Další infomrací by mohl být, zda je text uložen v souboru (a ten soubor má kódování utf-8) nebo zda "přichází" z databáze (jak je uložen v databázi, jak se s databázi pracuje), atd. atd.

 4. nejspíš myslíš třeba homepage na adrese http://bisbeeland.eu, vracíš tam stránku v kódování iso-8859-2, měl bys použít utf-8. Není jasné jak to máš udělané, neumím tedy poradit co změnit. Pokud to máš jen html, stačí třeba v Notepad++ přeuložit jako utf-8 (ve spodní části stavové lišty bude svítit kódování iso-8859, stačí na to kliknout a vybrat nové) a poté změnit hned na první řádku kódování na utf-8, viz jak to má stránka, kterou odkazuješ, ta má kódování v pořádku.

 5. Citace Původně odeslal TomášX Zobrazit příspěvek
  nejspíš myslíš třeba homepage na adrese http://bisbeeland.eu, vracíš tam stránku v kódování iso-8859-2, měl bys použít utf-8. Není jasné jak to máš udělané, neumím tedy poradit co změnit. Pokud to máš jen html, stačí třeba v Notepad++ přeuložit jako utf-8 (ve spodní části stavové lišty bude svítit kódování iso-8859, stačí na to kliknout a vybrat nové) a poté změnit hned na první řádku kódování na utf-8, viz jak to má stránka, kterou odkazuješ, ta má kódování v pořádku.
  Myslím presne stránku r.bisbeeland. Diakritika mi funguje, len ako píšem, písmenká ako ž, ť a podobne sa mi vôebc nezobrazujú..

  Som začiatočník v tomto kodovaní, čiže preto som to tu možno vysvetlil ako úplný začiatočník..

 6. Citace Původně odeslal frasty Zobrazit příspěvek
  Myslím presne stránku r.bisbeeland. Diakritika mi funguje, len ako píšem, písmenká ako ž, ť a podobne sa mi vôebc nezobrazujú..

  Som začiatočník v tomto kodovaní, čiže preto som to tu možno vysvetlil ako úplný začiatočník..
  Máš někde příklad toho textu, kromě problému s kódováním souboru/databáze/html to může být klidně i problém s tím, že externí font neumí diakritiku.

 7. Citace Původně odeslal phoca Zobrazit příspěvek
  Máš někde příklad toho textu, kromě problému s kódováním souboru/databáze/html to může být klidně i problém s tím, že externí font neumí diakritiku.
  Už som našiel chybyčku :)
  Stačilo mi tam pridať tento kód pod <head> :)

  <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">

  Ale aj tak dakujem.

  Teraz už len musím nájsť kde sa mení fond :D Aby to písmenká s diakritikou neukazovalo na hrubo.. :D

 8. Nevím jestli je windows-1250 nějaká výhra...spíš máš problém s tím, že používáš font, který neumí diakritiku, nebo jsi mu nedal "latin extended" verzi. Za mě zůstaň na utf-8, ale najdi správnou verzi fontu.

 9. charset v skutocnosti ani nemusi byt nastaveny..

  v programe, v ktorom editujes tu stranku si nastav kodovanie UTF-8, a subor znova uloz. To je cele..

 10. Absolutne nedoporucuji pouzivat jine kodovani nez utf8. K tomu font roboto nenacistas jako latin-ext, takze nahrad

  <link href='http://fonts.googleapis.com/css?family=Roboto:400,100,900' rel='stylesheet' type='text/css'><!-- Styles -->

  za

  <link href='http://fonts.googleapis.com/css?family=Roboto:400,100,900&subset=latin,latin-ext' rel='stylesheet' type='text/css'><!-- Styles -->

  Jinak v tom kodu mas nemysly. Zavres tag </head>, po nem mas dalsi css styly a potom zase zaviras hlavicku. Do toho mas v hlavicce body. Je to nejake zmatecne :)

Hostujeme u Server powered by TELE3