Kto nam vytvori eshopy v 3. krajinach s API napojenim na dodavatela?
Zobrazují se odpovědi 1 až 8 z 8

Router pro filtraci adres do firmy

 1. Chtěl bych požádat o pomoct s výběrem vhodného routeru do firmy. Potřebovali bychom router, který dosáhne až 20 metrů (překážky budou pouze regály ve skladu) bez výrazného snížení signálu. Síť bude využívána pro mobilní čtečky pro práci ve skladu (skladníci podle nich pickují zboží), takže si myslím že datově nebude přenos příliš náročný.

  Hlavní je pro nás možnost pokročilé správy sítě, tj. nějaká "rodičovská kontrola", kde můžeme povolit jen některé www adresy + filtrace které IP adresy se mohou k síti připojovat (ideálně i s historií přihlášení k routeru).

  Děkuji.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Pravdepodobne neudelate chybu s TP-LINK Archer C7 AC1750 Dual Band
  Pokud by nevyhovoval dodavany firmware, muzete zkusit nahrat alternativni v podobe DD-WRT (podporovany jsou verze routeru tplink_archer-c5-v1 az tplink_archer-c5-v4)

  V pripade nutnosti muzete pouzit "silnejsi" anteny, ale v tom necekam problem.

  Povolit MAC adresy na WiFi lze
  Rodicovska kontrola je
  Logy z routeru lze posilat na externi syslog server nebo mailem

  TP-Link Emulators | TP-Link

 4. Pár poznámek.

  Pokud chceš dobré pokrytí do cca 20m, nehledej "silnou" anténu, tj. vysoký vyřazovací výkon (a už vůbec nekoukej na velikost anténty, stejně ty plasty jsou prázdné). Pro tvůj účel jsou nejlepší různé panelové anténty, dávat tam antnéntu s vysokým vyřazovacím výkonem akorát vede k tomu, že ze signál protáhneš do dálky a ne do nejbližšího okolí. Směrová anténa na 45 stupňů ti tady poslouží nejspíš lépe než všesměrová, která ti bude pálit do zdi.

  Pokud potřebuješ, aby router fungovat v pořádku pro více lidí, hledej v popisku MIMO nebo standard 802.11ac nebo alespoň 802.11n, což ten tp-link od vduska splňuje. Ve firmách teď vídám i třeba Cisco RV340. Cílíš na konkrétní zařízení, nejspíš nepotřebuješ dual band a je lepší pak vypnout síť (2,4 GHz nebo 5 GHz), kterou nebudeš používat, antéty budou radši a nebude tam tolik rušení.

  Je vhodnější, když si na jeho instalaci sjednáš někoho, kdo tomu rozumí a kdo ti bude umět správně postavit antény a pokrýt celou plochu, 90 % chyb co vídám u wi-fi není ani tak nákupem špatného routeru (pokud již má dnes 802.11ac), ale jeho naprosto flagrantní instalací, pak tam máš šumy, překryvy signálů, odrazy, nepokrytá místa a prostě to lidem nefunguje a vypadává, šíření signálu je fyzikální jev, router tomu může být nápomocný, ale neudělá zázraky, komunikace je oboustranná a signál ze zařízení se k routeru musí také dostat. Při nastavování je vhodné poté vypnout vše starší než 802.11ac (tj. a, b), zbytečně se ti router bude přepínat na pomalejší pásmo a brzdit vše. Můžeš to nejprve zkusit sám a pak si na to někoho sjednat, když se ti to nepovede :). Mluvíš o skladnících a skladu, lze tam čekat hliníkové regály a spoustu kovu, může to hodně vadit. Jen střílím, na dálku se špatně radí :).

 5. Děkuji oběma za odpovědi. Myslím si že nyní již tedy vím co hledat. Poskytovatel nám doporučil používat například DNS i-bezpecne.cz ale do pronájmu se nám nechce, raději zakoupit zařízení, nastavit a dále neřešit.

 6. i-bezpecne.cz je pekna p... pokud si klient muze nastavit a pouzit vlastni DNS servery.

  Neznal jsem, diky za tip - netusil jsem na cem vsem se da vydelavat :(

  Skoda penez, za rok mate router zaplaceny...

 7. K problematice běžných antén:  "pouze regály ve skladu" - problém je v tom, že ty regály většinou nebudou prázdné a tím vzniká velmi náročné a měnící se prostředí. Obecně je pro jakoukoliv náročnější síť nutné řešit zvlášť router a zvlášť wifi access pointy - ty pak mohu umístit ve vhodném množství na vhodná místa. Problém se čtečkami je většinou především v tom, že mají drobounké anténky, takže i když jsou datově nenáročné, tak vyžadují kvalitní signál.

  Osvědčený postup pro sklady je umísťovat AP s panelovou anténou střídavě na protější zdi, aby koukaly do jednotlivých uliček:  Druhou (horší) možností je umístit AP na strop. Zde je problém v tom, že kolem AP se šíří signál ve tvaru "donutu", takže přímo pod AP nemusí být dobrý signál (především pokud jsou vysoké stropy) a i k zařízením se signál dostane především díky odrazům. Bránit se tomu lze použitím ramen, která AP odsadí od stropu. Nicméně to většinou také funguje, narozdíl od první možnosti ale nelze výsledné chování do takové míry predikovat.

  TomášX: zrovna já ty RV340 docela protlačuju, je to super krabička s klikátkem, se kterým si poradí i ne příliš zkušený správce. https://www.cisco.com/assets/sol/sb/...-17/index.html

 8. Osobně bych nešetřil a koupil jeden z těchto dvou routerů, pokrytí ujde, výkon je paráda, máte doživotní bezpečnostní aktualizace a přístup na jednu webovou stránku vyřešíte dynamickým address-listem ve firewallu. Subjektivně se mi první kdysi zdál stabilnější ale aktualizace to dorovnaly. Největší rozdíl mezi nimi je podpora protokolu 802.11ac (rychlejší, lépe zvládá více klientů), první jej nemá, druhý ano a s tím související duální rádio u druhého.

  S nastavením rád pomůžu, více kdyžtak v PM.

  www.i4wifi.cz | RB951G-2HnD 128 MB RAM, 600 MHz, 5x Gigabit LAN, 1x 2,4 GHz,…
  https://www.i4wifi.cz/MikroTik-Route...n-a-ac-L4.html

 9. Citace Původně odeslal vdusek Zobrazit příspěvek
  i-bezpecne.cz je pekna p... pokud si klient muze nastavit a pouzit vlastni DNS servery.

  Neznal jsem, diky za tip - netusil jsem na cem vsem se da vydelavat :(

  Skoda penez, za rok mate router zaplaceny...
  Už dlouho takto funguje OpenDNS/Cisco Umbrella za cca 2-3$ za uživatele měsíčně. Případně to dělá i Comodo - https://cdome.comodo.com/shield/ (zdarma). Stačí na firewallu zakázat jiné DNS servery než ty vybrané a je to ;-).

Hostujeme u Server powered by TELE3