Kvalitní e-mailing již od 0,01 Kč | Vyzkoušejte náš cool e-mailing | coolemailing.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 7 z 7

Vlastní Google mapa s pobočkami prodejen

 1. Zdravím.

  Programuji web pro firmu, která má cca 40 poboček. Firma by na web chtěla umístit mapu ČR s pobočkami. Něco jako zde: https://www.airbank.cz/mapa-pobocek-a-bankomatu

  Pro mapu používám tento plugin: https://cs.wordpress.org/plugins/wp-google-maps/

  Je to poprvé co nějákou takovou mapu dělám a dočetl jsem se, že google při určitém počtu zobrazení účtuje poplatky. Můžtete mi prosím poradit zda jste s takovou mapou měli zkusšenosti, popřípadě jak je to s poplatky?

  Děkuji za rady.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?

 3. a nejdou ty platby za zobrazení dodavateli pluginu, který má nějakou tu servrovou licenci? Jinak koukám, že na Google je dokumentace jak si tuto aplikaci udělat nad mysql, pokud máš API Key od Googlu a pak je to nějakém počtu zobrazení za den, kdy je to free:
  https://developers.google.com/maps/d.../mysql-to-maps. Jinak ten plugin je vymakaný, sám ho používám

 4. To je z podstaty hloupost přece. dodavatel pluginu nemůže ručit za výkon tvého webu/podnikání :-)

 5. Citace Původně odeslal Tomáš Maňhal Zobrazit příspěvek
  To je z podstaty hloupost přece. dodavatel pluginu nemůže ručit za výkon tvého webu/podnikání :-)
  výkon pro API (odezvu) zajišťuje přece Google a ten má svoji licenční politiku, kterou teď mimochodem překopávali. Stejně tak má licenční politiku i dodavatel pluginu. Nějak to nestuduji do detailu, ale z principu to může fungovat jako u distribuce elektřiny, kdy jako end user kupuji nejen kW, ale jsem limitován ampéry :)

 6. Ale to řešení té mapy na webu je udělané tak, že komunikuje přímo s API od Google, nejsou tam žádné servery dodavatele jako prostředník. To by si nasrali do vlastního hnízda, to se mi nechce věřit :-O Na licenci dodavatele jsem nekoukal, takže myslíš, že by to měli řešené tak, že se s Googlem vypořádají sami a pak klientům účtují svoje tarify? To mi zase nepřijde moc výhodné, protože na ty limity co nastavil Google se moc menších firem nedostane nikdy.

 7. Citace Původně odeslal Tomáš Maňhal Zobrazit příspěvek
  Ale to řešení té mapy na webu je udělané tak, že komunikuje přímo s API od Google, nejsou tam žádné servery dodavatele jako prostředník. To by si nasrali do vlastního hnízda, to se mi nechce věřit :-O Na licenci dodavatele jsem nekoukal, takže myslíš, že by to měli řešené tak, že se s Googlem vypořádají sami a pak klientům účtují svoje tarify? To mi zase nepřijde moc výhodné, protože na ty limity co nastavil Google se moc menších firem nedostane nikdy.
  máš pravdu, v tomto konkrétním případě to tak není, dodavatel pluginu WPG prodává licence odvislé od funkcionality pluginu, ne od zátěže..ale jak říkám neznám všechny detaily

Hostujeme u Server powered by TELE3