Navýšení ročního obratu o 200% až 400% - sci-fi? U nás ne, máme reálné reference. Navíc sleva až 73% na správu PPC kampaní jenom v ÚNORU.
Zobrazují se odpovědi 1 až 8 z 8

Vyhazov z VŠ a OSVČ - problém

 1. Zdravím všechny,

  dostal jsem se do pro mě neznámé situace a nevím, jak nejlépe postupovat.

  Jde o to, že jsem studoval VŠ, kde jsem ale poslední měsíce již nechodil. Dnes jsem zjistil, že 27.4. mi ukončili studium. Do toho jsem měl a ještě mám OSVČ na vedlejší činnost, kde teď normálně platím zálohy (500 zdravotní, 1080 sociální).

  Mám přihlášku na jinou VŠ a do několika dnů bych měl vědět, jestli se dostanu. Tím pádem bych potom byl zase student a bylo by vše ok. Ale nevím, jak vyřešit tohle. Když už jsem vlastně skoro 2 měsíce hlavní OSVČ a měl bych tedy platit minimální zálohy.

  Můj plán: jít na sociální a říct, že už 2 měsíce nejsem student, nějak doplatit výši zálohy aspoň na povinné minimální za ty 2 měsíce, případně to ukecat abych nemusel. Dále si přerušit živnost a přihlásit se na pracák, do té doby, než budu zase student (pak bych si ji obnovil).

  Poradíte někdo, jak tu situaci nejlíp vyřešit? Máte zkušenost, jak to chodí v takovém případě na sociálním?

  Díky moc za radu.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Status studenta ti skončil až tím dnem, kdy tě formálně vyhodili (určuje řád dané VŠ). ten čas, když už student nejsi a OSVČ ti tím pádem padla jako hlavní, tak nahlásíš a doplatíš a až zase získáš status studenta, tak budeš mít vedlejší. to pak ještě uvedeš v přehledu pro socku a zdrávku, kolik měsíců jsi byl hlavní a vedlejší. Podle mě.

 4. Nejjednodušší určitě je zajít si přímo na sociálku a na pojišťovnu a tam to dořešit. Budete muset určitě něco doplatit, jen pro představu, plná cena ZP je od 1.1.2018 asi 2000, tak nějak podobně i sociální (asi 2200). Takže ten rozdíl budete muset za ty dva měsíce, nebo o jak dlouhou dobu se jedná, doplatit. Pozastavení činnosti není věda, tam, kde jste si živnost zřídil ji pozastavíte a zase obnovíte, na pracák klidně mezitím můžete, akorát netuším, jak by to pak bylo s případnou podporou atd. Přítel má teď živnost pozastavenou na dva roky, během té doby může kdykoliv obnovit, nebo ji zrušit. Pokud ji během té doby neobnovíte sám (což ale předpokládám, že byste udělal), tak vám po uplynutí doby pozastavení živnost automaticky obnoví znovu.

 5. Ok díky. Tak zítra tam zajedu a uvidíme co a jak. Jinak myslíte, že je třeba jít na ten živnostenský úřad, kde jsem živnost zakládal, abych ji přerušil? Nejdřív zkusím ten co mám nejblíž.

 6. Mimochodem pozor, až si budeš uplatňovat slevu na studenta z daní. Taky to tam je myslím podle měsíců co jsi student :-)

 7. Pokud jsi vydělal více peněz třeba v řádů desetitisíců tak bych nepřerušoval, jelikož pak se bude měsíční základ zjištovat ne dělením 12, ale počtem mesíců doby trvání výdělečné činnosti, což už může docela naskákat.

 8. Citace Původně odeslal láďa1979 Zobrazit příspěvek
  Pokud jsi vydělal více peněz třeba v řádů desetitisíců tak bych nepřerušoval, jelikož pak se bude měsíční základ zjištovat ne dělením 12, ale počtem mesíců doby trvání výdělečné činnosti, což už může docela naskákat.
  No to je fakt, nad tím teď taky uvažuju. Za tento rok tam mám už asi nějakých 100 tisíc. Teď bych přerušil cca na 3-4 měsíce. A pak tam do konce roku asi ještě naskáče dalších 100. Tak aby mě ty zálohy nezmordovaly. :D Ještě to propočítám.

 9. tak to je skoro 1000 Kč rozdíl.

Hostujeme u Server powered by TELE3