Vyvíjej vlastní projekty a expanduj do zahraničí! Jak. Přijď na 13. Affiliate konferenci v Praze
Zobrazují se odpovědi 1 až 4 z 4

Wordpress - jaké nejdůležitější pluginy?

 1. Zdravím vespolek! Potřeboval bych si ověřit, zda fandím správnému redakčnímu systému (ProcessWire) a chtěl bych ho nějak porovnat s tím, co je dnes nejpopulárnější - tedy s Wordpressem.

  Snažím se zjistit co všechno zhruba by měl umět "univerzální" systém pro správu obsahu, aby mohl Wordpress úspěšně nahradit v rozličných oblastech použití (weby firemní, produktové, zájmové, vzdělávací..., magazíny, katalogy, portfolia aj.).
  Nejedná se mi o WPML ani WooCommerce a její doplňky, to je celkem jasné.

  Prosím proto (pokud mě nepošlete rovnou do háje), zda byste mi mohli napsat:
  • Jaké nejčastěji doinstalováváte pluginy do Wordpressu pro zajištění nějaké funkcionality, chcete-li víc než pokročilý blog?
  • V čem je podle vás Wordpress silný ve srovnání s jinými CMS?
  • Na jaké potíže opakovaně narážíte pri tvorbě a správě webů postavených na Wordpressu?
  • Proč jste si Wordpress vlastně vybrali (a ne třeba Joomlu, Drupal, October, apod.)?

  Moc díky!

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. WordPress používám kvůli komunitě, především. Jinak já mám konkrétně WordPress kvůli jedné jediné věci, a to je administrace a pluginy. Když vyvíjím weby, tak vypsat něco z DB je easy. Ovšem umět to tam zapsat dobře, navíc k tomu mít rozhraní plně předpřipravené na vše možné (ACF + WP), je k nezaplacení.

  Sílá WP - komunita, otevřenost, rychlost vývoje (mohl bych jmenovat pár konkrétních funkcí, ale nevím, jak to mají ostatní CMS, takže to beru ze široka)

  Potížě s WP - těch je tolik ... ALE, a to je důležité si uvědomit, že jich stále má méně, než ostatní - ono totiž ty problémy, které na ostatní teprve čekají má WP xkrát za sebou a má nové, logicky. Nejde mít perfektní otevřený systém pro všechno. Ale abych nechválil, u WP je fakt hodně věcí, který tě při vývoji pálí a musíš je pořešit.
  - někdy je problém s wp-include a pluginy
  - někdy je špatná šablona, protože vývojář nedomyslel (otázka čí je to chyba)
  - Importer bych řekl že potřebuje výrazně polepšit
  - ...

  Co se pluginů týká
  - polylang (jazyky)
  - ACF (custom bloky pro tvorbu stránek)
  - CF7 (formuláře)
  - MailChimp CF7 (mailing
  - fastest cache (cashování)
  - WordFence (ochrana)
  + co je potřeba pro konkrétní projekt (Woo, Google Maps)
  + vlastní skripty ve functions.php (bcript, svg allow, ... - na to jsou pluginy, ale radši mám na jednodušší věcí pár řádků kodu)

  Proč ne ostatní
  - Joomla: Na tomhle jsem začínal, protože v začátku to bylo lepší než WP, ale pak vývoj ustal a zpomalil se - dnes nemá šanci oproti WP
  - Drupal: Po pár projektech jsem pochopil, že vývijet v tom efektivně a dobře zabere mnohem víc času, než na WP (+ v minulosti to mělo mnoho překážek)
  - Další už dlouho nemám nutkání zkoušet (a ty custom CMS co jsem měl možnost poznat měli chyby, každá věc se musela doprogramovávat složitě a čistota kodu + dokumentace je věc druhá)

  Tohle je můj pohled, kdy na tomhle systému dělám cca 5 let. A weby vytvářím už více než 6 let (mezitím jsem zkusil Joomlu i Drupal a průběžne v letech taky).

 4. Je to jednoduché. Nejvíc lidí používá WP = nejvíc práce pro mě :-) Proč se učit pracovat v něčem co používá minimum lidí?

  Ale samozřejmě toto nebyl můj prvotní důvod, to se tak stalo až později. Každopádně WP je pro mě velmi jednoduchý a je jednoduché tam cokoliv upravit a dodělat. Nemusíte být génius, abyste v něm začal pracovat. Je jednoduchý na pochopení. No a to je důvod proč je nejrozšířenější. Nemusí to být nejlepší systém, jde také o to, aby se s ním uživatelům dobře pracovalo.

  Koukal jsem trochu na ten ProcessWire a strašně se v tom ztrácím. Asi to je tím, že jsem zvyklý už jen na WP. Pro mě web = WP :-D Ale každopádně si nemyslím, že by cokoliv v dohledné době mohlo nahradit WP. To by muselo být opravdu něco revolučního. V dnešní době cca každý třetí web jede na WP a to už je pořádná porce webů. Navíc spousta lidí už zná ovládání WP a pokud jim to vyhovuje, jen těžko budou měnit za jiný systém. Myslím, že stačí např. rozdíl menu nahoře vs menu vlevo. Už jen to se mi nelíbí a přitom je to vlastně taková blbost...

 5. Jen intermezzo: parádní odpovědi - moc Vám pánové diky!

Hostujeme u Server powered by TELE3