Prodej e-shopu s luxusním nábytkem - Cessari.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 14 z 14

Podíl na bytě - Rentiero investice, co si o ní myslíte?

 1. Dobrý den všem,
  našel jsem firmu Rentiero, která má za cíl používat cizí peníze k nákupu nemovitosti a nájem dělit mezi sebe a vlastníka podílových listů.

  Tady je popis jak to má fungovat:
  Rentiero – investice do nemovitostí pro všechny – Magazín nejen o českých…

  Ono to v podstatě není špatná idea. Teoreticky: Když koupím podíl za cca 300tis, měl bych mít 1tis měsíčně pasivního přijmu. Což je vzhledem k nízké míře rizika fakt dobrá nabídka. Navíc mohu kupovat podíl na více nemovitostech v Praze.

  Hledám teď důvody, proč ne. Tady jsou moje:
  1. Nízká likvidita na sekundárním trhu. Pokud budu peníze potřebovat vytáhnout, může tam být ztráta v řádu desítek procent, když se blbě sejde hospodářský cyklus a jiné vlivy.
  2. Možný vojeb/scam ze strany Rentiero. Nejasný scénář pokud firma krachne.

  Napadá vás další mínus?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Provozuje to Pavel Matoušek, který stál za Benefi, a je to bývalý majitel/zakladatel AAAPoptavka.cz nebo Hyperslevy.cz - nečekal bych od něj ojeb.

 4. 25 let návratnost u 300k ti přijde jako dobrá nabídka, jo?

 5. Vodička: Ano, 4% výnosu + možný růst ceny podílového listu dle růstu cen nemovitostí mi přijde jako dobrá nabídka. Nabízím odměnu /pivo, víno dle libosti/ za lepší nápad na konzervativní investici.

 6. Podle toho, jak zoufalý měly risk managment na Benefi bych se bál, že vyberou jak špatné nemovitosti, tak i nájemce. Veškerá rizika jsou na tobě, oni nemohou prodělat.

  Investují zatím jen v Praze, kde je podle mě trh přehřátý díky Airbnb a to budou muset dříve nebo později zatrhnout.

 7. 25 let je moc dlouhá doba. Do té doby ta bublina splaskne a tenhle projekt krachne, protože ceny spadnou. Docela se divím, že s tím nepočítají.

 8. Citace Původně odeslal Pavel.Mahler Zobrazit příspěvek
  Vodička: Ano, 4% výnosu + možný růst ceny podílového listu dle růstu cen nemovitostí mi přijde jako dobrá nabídka. Nabízím odměnu /pivo, víno dle libosti/ za lepší nápad na konzervativní investici.
  Já bych prostě asi jen nebyl tak konzervativní (třeba P2P půjčky), nehledě na to, že výhled 25 let je až nebezpečně dlouhá doba, netroufám si odhadovat ani dalších 10, co se světa/ekonomiky týče, natož 25.

 9. Korunovej byznys...o ničem. Kup si vlastní byt a inkasuj vše.

 10. MarvinDela:
  Stejně tak můžeme říct, že ETF je korunovej byznys o ničem. Není to o ničem, je to o diverzifikaci.

  Místo koupi jednoho bytu můžu koupit 20% podíl v 5ti bytech. A to dává smysl, jelikož nejsem specialista na pronájmy a sám bych udělal chybu u výběru, nákupu nebo v provozu. Rozhodnout se pro jeden konkrétní byt si troufnu možná v Brně, kde 17 let bydlím.

  ---------- Příspěvek doplněn 15.05.2018 v 23:35 ----------

  Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Já bych prostě asi jen nebyl tak konzervativní (třeba P2P půjčky), nehledě na to, že výhled 25 let je až nebezpečně dlouhá doba, netroufám si odhadovat ani dalších 10, co se světa/ekonomiky týče, natož 25.
  P2P je oblast do které nechci dávat víc než 5% majetku. Předvídám scénář, kdy jakýkoliv hospodářský výkyv způsobí automatický default všech půjček. P2P sice rozkládá kapitál do hodně jednotlivých půjček, ale pouze do jednoho segmentu subprime klientů. Těm co nepůjčila banka a museli si půjčit od nás na Mintosu za 10%. Finanční stabilita těchto lidí je první obětí hospodářského cyklu. Navíc, alokace většího kapitálu je dle mé zkušenosti na P2P trochu problém.

  Přesto děkuji za validní point do diskuze.

 11. Ruce pryc. Krachne to... Nebude dostatek investoru.

 12. Citace Původně odeslal Pavel.Mahler Zobrazit příspěvek
  MarvinDela:
  Není to o ničem, je to o diverzifikaci.

  Místo koupi jednoho bytu můžu koupit 20% podíl v 5ti bytech. A to dává smysl…
  Ale sypeš to jedný firmě, to mi moc diverzifikační nepřijde.

 13. Citace Původně odeslal Pavel.Mahler Zobrazit příspěvek
  MarvinDela:
  Stejně tak můžeme říct, že ETF je korunovej byznys o ničem. Není to o ničem, je to o diverzifikaci.

  Místo koupi jednoho bytu můžu koupit 20% podíl v 5ti bytech. A to dává smysl, jelikož nejsem specialista na pronájmy a sám bych udělal chybu u výběru, nákupu nebo v provozu. Rozhodnout se pro jeden konkrétní byt si troufnu možná v Brně, kde 17 let bydlím.

  ---------- Příspěvek doplněn 15.05.2018 v 23:35 ----------  P2P je oblast do které nechci dávat víc než 5% majetku. Předvídám scénář, kdy jakýkoliv hospodářský výkyv způsobí automatický default všech půjček. P2P sice rozkládá kapitál do hodně jednotlivých půjček, ale pouze do jednoho segmentu subprime klientů. Těm co nepůjčila banka a museli si půjčit od nás na Mintosu za 10%. Finanční stabilita těchto lidí je první obětí hospodářského cyklu. Navíc, alokace většího kapitálu je dle mé zkušenosti na P2P trochu problém.

  Přesto děkuji za validní point do diskuze.
  Jenže místo pěti podílů mít vlastní jeden byt je pořád lepší než doufat, že tohle nekrachne. Diverzifikace? nechápu co to s tim má společnýho, pořád je to bud si kupuju vlastní byty a jako majitel inkasuju, nebo si kupuju rádoby podíly kde nemohu nic ovlivnit a budu inkasovat to co mi někdo nakukal, že bych měl mít, ten někdo však nemůže vědět že vybere správný byt či správné nájemníky a nevidím důvod proč mu tuto možnost svýma penězma vůbec dávat. Dneska jsou ovšem tyhle zhovadilosti populární a asi je to vhodné pro ty co nemají moc peněz a chtějí si hrát na investory viz stovkaři v Zonky a podobně. Zanedlouho se budou kupovat společný lodě a letadla :))
  Naposledy upravil MarvinDela : 16.05.2018 v 17:58

 14. Citace Původně odeslal MarvinDela Zobrazit příspěvek
  Jenže místo pěti podílů mít vlastní jeden byt je pořád lepší než doufat, že tohle nekrachne. Diverzifikace? nechápu co to s tim má společnýho, pořád je to bud si kupuju vlastní byty a jako majitel inkasuju, nebo si kupuju rádoby podíly kde nemohu nic ovlivnit a budu inkasovat to co mi někdo nakukal, že bych měl mít, ten někdo však nemůže vědět že vybere správný byt či správné nájemníky a nevidím důvod proč mu tuto možnost svýmy penězma vůbec dávat. Dneska jsou ovšem tyhle zhovadilosti populární a asi je to vhodné pro ty co nemají moc peněz a chtějí si hrát na investory viz stovkaři v Zonky a podobně. Zanedlouho se budou kupovat společný lodě a letadla :))
  ma pravdu predsedo,
  to radej kup nejake REIT etf na burze , nastavis stop loss, temer kdykoliv v ramci burzovnich hodin se toho muzes zbavit, co udelas kdys se neco provali ze rentiero ma problemy ??? , nebo budes protrebovas prachy na inou investici ?

 15. Aby se investice do nemovitosti vyplatila, navratnost musi byt do 19-21 let coz dnes v Praze je NEREALNE kdyz ceny jsou prefouknute (patrne kvuli stavebnim uzaveram nevim nejsem prazak). 25 let je moc a mas tam spoustu nejistot, kde o i budou za 25 let? Ruci snad tou nemovitosti tobe? Nevim...

Hostujeme u Server powered by TELE3