Komunitní web pro každé město
Zobrazují se odpovědi 1 až 8 z 8

S.r.o. a zároven mít živnost na paušál

 1. Zdravím,

  dovoluje zákon mě jako živnostníkoj, který vede účetnictví paušálně - živím se řemeslem a ročně si hlídám aby přijmy nebyli vyšší než 1 000 000kč založit i s.r.o. pro internetové projekty? A tomu následně vést podvojné účetnictví? Které by bylo vlastně oddělené a nevztahovalo by se to k mému aktuálnímu paušálnímu plnění?

  Děkuji

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Ano PO je jiný subjekt. Nemá to s Vašim podnikání nic společného.

 4. taky to tak mám a dokonce jako fyzická osoba fakturuji s.r.o. práci...má to ale svá pravidla...

 5. Citace Původně odeslal tallpa Zobrazit příspěvek
  taky to tak mám a dokonce jako fyzická osoba fakturuji s.r.o. práci...má to ale svá pravidla...
  poměrně přísná pravidla :), např. nesmí to být za hlavní činnost sro atd.

 6. Samozřejmě OSVČ nevylučuje být společníkem nebo jednatelem v právnické osobě, anebo být souběžně zaměstnán. Ovšem z logiky věci OSVČ souběžně s s.r.o.. kde jste společníkem a jednatelem současně je naprostá hloupost, ledaže jste podnikatelský masochista a milujete české úředníky.

  Na Vašem místě bych zrušil živnost a vše dělal v rámci a.r.o. Ale pokud milujete byrokracii a úředníky, tak pokračujte v souběžném OSVČ a s.r.o.

 7. to je osobní zkušenost nebo nějaké vyčtené moudro z internetu?

 8. Citace Původně odeslal BBCUK Zobrazit příspěvek
  Samozřejmě OSVČ nevylučuje být společníkem nebo jednatelem v právnické osobě, anebo být souběžně zaměstnán. Ovšem z logiky věci OSVČ souběžně s s.r.o.. kde jste společníkem a jednatelem současně je naprostá hloupost, ledaže jste podnikatelský masochista a milujete české úředníky.

  Na Vašem místě bych zrušil živnost a vše dělal v rámci a.r.o. Ale pokud milujete byrokracii a úředníky, tak pokračujte v souběžném OSVČ a s.r.o.
  Hloupost jsou cim dal casteji Vase rady zde na foru ... :(

  OSVC a s.r.o. mohou byt soubezne uplne normalne a je to i bezny. Pokud jsou navic obory ruzne, neni to zadny problem. Omezeni jsou kdyz jsou obory stejne - osvc jednatel/spolecnik by si nemel konkurovat vlastni firme, nicmene pokud je sam , tak kde neni zalobce, neni soudce ...

 9. Mám živnost s paušálem, mám sro, kde nejsem jednatelem a které je plátcem DPH a sro, kde jednatel jsem a které není plátcem DPH. To je pak teprve kombo.

Hostujeme u Server powered by TELE3