Prodej projektu Duchod.cz - SLEVA
Zobrazují se odpovědi 1 až 14 z 14

Jakým způsobem získat expirující doménu?

 1. Mám zájem o domenu, která bude danému subjektu za nedlouho expirovat, je nějaký způsob,jak ji včasně registrovat? (nevýhoda: daný subjekt je vlasníkem ochranné známky)

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. No, ono chodí upozornění klidně i tři týdny před expirací a pokud s tou doménou má plány, tak si ji určitě prodlouží :) A především, dnem expirace není doména okamžitě k volná k registraci. Nebo aspoň mě registrátor otravuje i několik dní po expiraci, jestli doménu pořád chci.

 4. Citace Původně odeslal donniedarko Zobrazit příspěvek
  No, ono chodí upozornění klidně i tři týdny před expirací a pokud s tou doménou má plány, tak si ji určitě prodlouží :) A především, dnem expirace není doména okamžitě k volná k registraci. Nebo aspoň mě registrátor otravuje i několik dní po expiraci, jestli doménu pořád chci.
  To vím taky, ptal jsem spíše na tip :)

 5. Sluzba, ktora stalkuje NIC a snazisa co najskor registrovat domenu po uvolneni sa vola backorder. Castokrat ju maju spoplatnenu a castokrat nieje verejne prezentovana. treba napisat na podporu.

 6. Nazývá se to domain catcher neboli zachytávání (odchytávání, apod.) domény a nabízí to i někteří čeští registrátoři.

  Pozor jen na tu ochrannou známku, je dost možné, že pod danou doménou, a tedy i korespondujícím názvem, nebudete smět rozjet vůbec nic.

 7. Ochranné známky se na domény nevztahují. Nebo alespoň tomu tak bylo ještě před dvěma lety.

 8. Na domény sice ne, ale na spoustu věcí ano. Taky nelze parazitovat na cizím jméně, že jo. Takže pokud má doménu orion.cz, spustí na ní blog o zašívání ponožek, tak to asi bude OK, ale když bude chtít spustit obchod s cukrovinkami, už to OK nebude.

 9. Funguje to tak, že si zaplatíš u registrátora odchyt domény, čímž ho naní upozorníš a on si ji koupí místo tebe. Pak ti jí nabídne za nereálnou cenu nebo jí dá do aukce.
  Tak se to stalo mě....

 10. Co je to za doménu?

 11. @Caesar: Na doménu orion.cz mohu bez problémů dát i nabídku cukrovinek a nabízet na ni cukrovinky jakékoli značky. Toto jsem nejednou řešil s právníky. Na domény se ochranné známky nevztahují. Spíše pojďme zpět k tématu.

 12. ten odchyt expirující domény není nijak lehká záležitost(ručně téměř nemožná). @marat, to je to, čemu bych se rád vyhnul, ale asi těžko, protože ručně to chytat, to nevím, exporující doména, může být opravdu velmi dlouho v karanténě u registrátora..... a teď babo raď :/

 13. Me se nejvice osvedcil postup, ze jsem kontaktoval stavajici majitele a nabidl mu zajimavou castku. No a pak uz to jde vse snadno.

 14. Citace Původně odeslal Raziel-CZ Zobrazit příspěvek
  @Caesar: Na doménu orion.cz mohu bez problémů dát i nabídku cukrovinek a nabízet na ni cukrovinky jakékoli značky. Toto jsem nejednou řešil s právníky. Na domény se ochranné známky nevztahují. Spíše pojďme zpět k tématu.
  Tak pak jsou asi dva druhy právníků, protože mně řekli opak a vůbec si nedovedu představit jak na orion.cz budeš nabízet cukrovinky. Ochranná známka, parazitování na značce, nekalá soutěž ...

  Ono to sice je od věci jak píšeš, ale jestli má někdo OZ a ty mu vyfoukneš jeho doménu, tak ta doména ti je pak k ničemu. Takže to zase tak od věci není. Teda tak to vidím já na základě informací, které jsem dostal...

 15. Citace Původně odeslal hofy Zobrazit příspěvek
  Me se nejvice osvedcil postup, ze jsem kontaktoval stavajici majitele a nabidl mu zajimavou castku. No a pak uz to jde vse snadno.
  No, to jsem taky zkoušel, když má s doménou ochrannou známku, tak to by vážně chtěl "zajímavou" částku.

Hostujeme u Server powered by TELE3