Workshop FORPSI Cloud rozptýlí vaše obavy z použití cloudu
Zobrazují se odpovědi 1 až 11 z 11

Jaká je cena webhostingu u Master.cz?

 1. Zdravím vás,

  poprosím někoho, kdo se orientuje v cenách, zda je tato cena normální, nízká nebo naopak vysoká.

  CLOUD HOSTING - dedik. balík
  Konektivita SILVER (100 NIX, 10 TRA, 50 SIX) - pevná linka (pevný IP traffic)
  Cloud server: 805@Praha-4d-dc1-1 - cloud HW - 7317,- Kč
  • Cloud komponenta: CPU max 4.0 core
  • Cloud komponenta: RAM max 8.0 GB
  • Cloud komponenta: Disk max 170.0 GB
  • ISPManager Lite
  Administrace - 750,- Kč
  Zálohovací prostor Cloud server: 057@Praha v Brně: 500 GB - 1000,- Kč

  Celkem tedy 8317,- Kč bez DPH, 10063,- Kč s DPH.

  Více info zde: https://www.master.cz/konfigurator/?&g=CLOUD

  Předem děkuji za posouzení.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Bud danou konfiguraci potrebujes, nebo se poohledni jinde - nikdo te nenuti to kupovat

  Nevim, co jineho zde cekas za odpoved

 4. Já tuto cenu platím již několik let, služby jsou relativně dobré, ale moje okolí se na mne kouká jako na blázna. Údajně jdou sehnat stejné služby za polovinu. Chtěl jsem tuto informaci potvrdit, protože začít hledat jiný hosting, udělat přesun apod. není jen tak a stojí to hromadu času. Tak jestli začít nebo ne.

 5. Zda cena odpovida pozadavkum a kvalite je tezke soudit. K tomu nemame dost informaci

  Nemuzeme posoudit zda by treba nestacily sluzby dedikovanych serveru - napr. https://www.ovh.cz/dedikovane_servery/

 6. Je to dost drahé, například u Google Cloud vás bude stejná konfigurace 4 CPU, 15 GB RAM, 375 GB SSD stát 3220,- Kč, Pokud zmenšíte RAM nebo zmenšíte disk bude stát ještě méně. Minimální velikost disku je 50 GB a maximální 64 TB u základního účtu. Navíc můžete parametry serveru měnit kdykoliv a kdekoliv. Google Cloud i automaticky vyhodnocuje zatížení a pokud nevyužijete výkon dostatečně, nabídne vám změnu na menší nebo vetší konfiguraci. Navíc dostanete na začátku kredit 300 USD, takže vám to poběží s touto konfigurací dva měsíce či více nebo méně podle konfigurace úplně zadarmo. Ale server je umístěn nejblíže ve Frankfurtu, to je však podle mého názoru zcela podružné.

 7. Nevim zda je to na pomery CR ok cena nebo ne, ale pro Cloud chodim na Vultr https://www.vultr.com/pricing/ nabizi perfektni sluzby. A pro nektere veci pouzivame 10Gbps.io proste to nema konkurenci.

  A pokud je nouze a potrebujeme neco na strasne nizky rozpocet sahneme zde: https://inxy.hosting/ tam se da mimochodem vybrat i docela levna CDNka

 8. Master je kvalitní hoster, který si ovšem nechá kvalitu zaplatit. Samozřejmě vždy jde sehnat někde levněji, ale vždy je to za něco. Jiná otázka samozřejmě je co na tom provozujete a zda je pro Vás tato konfigurace vhodná.

 9. Master má kvalitní služby a infrastruktura odpovídá ceně. V CZ za to stojí ještě G2.

  Srovnávat dedik s cloud prostředím je nesmysl. U GCP IMHO chybí traffic.

 10. U Masteru máte kontakt, s kterým řešit problémy, jejich cloud je ze zkušenosti stabilní a dlouhodobě bez problémový, administrační poplatek pokryje řadu běžných úkonů jako je aktualizace, což je užitečné.

  Nabízené alternativy jako ovh, která má jeden výpadek serveru za druhým a je bez administrace nebo GCP, kde není konektivita v ceně a opět chybí administrace nejsou přímo srovnatelné.

  Pokud provozu serverů nerozumíš a nemáš někoho šikovného k ruce, abys ušetřil náklady vlastní zkušeností, u Masteru dostaneš prvotřídní služby na dobrém HW s nonstop monitoringem. Předpokládám, že ti jde o provoz byznys a chceš to neřešit a bez problémově používat, hračičky si to může patlat u ovh, když na to mají čas.

 11. Pokud se kouknem jen na parametry tak v zahraničí tohle seženeš řekl bych za poloviční cenu možná í mín při zachování stejné kvality. Jenže server už bud v Německu, v Londýně a to nevíme jestli je pro provoz vašich služeb podstatný.

  TomášX: No vzhledem k tomu, že se tu řeší Cloud je výpadek serveru nedůležitý ne? Např. u DigitalOcean když se jim něco posere tak to automaticky okamžitě beží jinde. Ale třeba to jen špatně chápu.

 12. Jiří: ano, přesně tak, jen jsem to chtěl upřesnit, vdusek házel odkaz na ovh, Oleg na vultr nebo inxy a to jsou zrovna varianty, kde výpadek ti nikam nepřesunou a prostě máš výpadek, nejsou to cloudy. U DigitalOcean se mě už zasáhla havárie disků a muselo se obnovovat, jinak často někam přesouvají, to je pravda. Tyhle všechny služby ale mají společnou jednu věc, defacto nemají podporu a spoléhají na to, že se vše vyřeší přes administraci, což často stačí, když tomu člověk rozumí, když ne, může to být překážka. Je opravdu potřeba se rozhodovat podle jasný kritérií, pak i ovh může vyjít nejlépe, proč ne.

Hostujeme u Server powered by TELE3