Postavíme Vaši firmu na nohy
Zobrazují se odpovědi 1 až 24 z 24

Zámečnická dílna - oživení, změna zaměření?

 1. Zdravím všechny a uctivě prosím o Vaše názory. Manžel leta podniká v zámečnictví, má slušně velkou dílnu, vytápěné haly, dřel na to jak kůň, ale pořád se mu vyhýbá ta správná práce :-(, firma skomírá víc a víc, s bídou vydělá na vlastní provoz a živobytí. Není schopen sehnat dobře placenou práci, nemá známé na těch správných místech, oslovoval kdekoho, zkoušel se hlásit i do různých internetových poptávek, ale bez úspěchu. Skrze málo a špatně placenou práci si nemůže dovolit přeplácet lidi, aby si je udržel a vzhledem k dnešním hladu po kvalifikovaných zaměstnancích, kdy se o ně firmy perou, mu prostě ty lidi jeden po druhém odcházejí :-(. Zůstává už jen jeden. Sám manžel dře v dílně. Chtěla bych mu nějak pomoci, tak se snažím aspoň dumat nad tím, jak firmu oživit, kde sehnat práci, kde sehnat lidi nebo vymyslet nějaké jiné zaměření firmy, když už ty prostory jsou. Napadá Vás něco? Firma je na vesnici poblíž města s +- 15000 obyvatel. Děkuju za tipy, jsme už oba bezradní :-( bohužel díky dlouhodobé nepřízni nejsou finanční rezervy na investice.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Ve Zlinskem kraji znam dva lidi v naprosto stejne situaci. Nahoda nebo je to bezny stav?

 4. Za podil ve firme vam pomuzu :D

 5. I podíl na dluzích za stavbu hal? :-)
  Citace Původně odeslal Borec Zobrazit příspěvek
  Za podil ve firme vam pomuzu :D


  ---------- Příspěvek doplněn 13.03.2018 v 13:08 ----------

  Citace Původně odeslal Jirmin Zobrazit příspěvek
  Ve Zlinskem kraji znam dva lidi v naprosto stejne situaci. Nahoda nebo je to bezny stav?
  Menší firmy, pokud nemají štěstí a nedostanou se ke slušné práci, mají problémy i tady. Nejsme Zlínský kraj. Problém je i v tom, že pokud se nějaká práce sežene, je to přes x dalších, kteří si na tom něco vezmou a konečný výrobce dělá za prd, přitom zámečničina má obrovskou režii. Dostat se přímo k zadavateli práce, který třeba platí slušně, je utopie :-( Ideální je nějaká sériová práce, ale to je vůbec nemožné :-(

 6. napadá mně jediné, a to je schopný obchodní manažer...

 7. Citace Původně odeslal Spyro94 Zobrazit příspěvek
  napadá mně jediné, a to je schopný obchodní manažer...
  Kde ho vzít a nekrást a z čeho zaplatit, když je situace jaká je :-( pokud by sehnal dobrou práci a dokázali by se sehnat i lidi, aby to měl vůbec kdo dělat, tak by měl samozřejmě podíl na zisku. To už se taky zkoušelo, nabízet podíly na zisku firmám, když dají práci, bohužel ani to nemělo úspěch.

  ---------- Příspěvek doplněn 13.03.2018 v 13:41 ----------

  Citace Původně odeslal Jájájájenomjá Zobrazit příspěvek
  Kde ho vzít a nekrást a z čeho zaplatit, když je situace jaká je :-( pokud by sehnal dobrou práci a dokázali by se sehnat i lidi, aby to měl vůbec kdo dělat, tak by měl samozřejmě podíl na zisku. To už se taky zkoušelo, nabízet podíly na zisku firmám, když dají práci, bohužel ani to nemělo úspěch.
  A kde vlastně tyhle lidi - obchodní manažery hledat? Na netu mi toho moc nevylezlo, je to, že hledá kdekdo :-(

 8. U nás (město cca 12.000 obyvatel), jsou 4 velká zámečnictví a všechna jedou, vozovej park obměňují a když jsem koncem Února sháněl výrobu posuvný brány, tak nejbližší termín zaměření byl začátkem Června. Všichni mají termíny plný a jeden mě odkazoval na ostatní a v podstatě mě odmítal.

  Jste zaměřený na to, co lidi / firmy poptávají? Co konkurence, nedalo by se od ní zjistit, co u vás frčí, nebo jaké a odkud mají zákazníky?

 9. A co vaše technologie ? Máte NC CNC frézy soustruhy palici lasery ? Co umíte vlastně vyrobit ?

 10. Citace Původně odeslal Eastwood Zobrazit příspěvek
  U nás (město cca 12.000 obyvatel), jsou 4 velká zámečnictví a všechna jedou, vozovej park obměňují a když jsem koncem Února sháněl výrobu posuvný brány, tak nejbližší termín zaměření byl začátkem Června. Všichni mají termíny plný a jeden mě odkazoval na ostatní a v podstatě mě odmítal.

  Jste zaměřený na to, co lidi / firmy poptávají? Co konkurence, nedalo by se od ní zjistit, co u vás frčí, nebo jaké a odkud mají zákazníky?
  Firmy, co jedou mají štěstí na známé - spolupráce s velkými firmami, které jim dávají práci. V tom máme smůlu - žádné takové známé nemáme. Až když opravdu tyhle firmy nestíhají, dostane se něco málo, patřičně méně zaplacené, i na jiné. A toho není moc, radši se snaží dělat déle a práci si nechat. Poptávali jsme kdekoho, nabízeli volné výrobní kapacity po všech čertech, zkusili i CNC obrábění - taky totální propadák, stroj šel do světa a jinde jede na dvě směny. Sami to nechápeme - všichni makají naplno a tady? :-( nevíme, jak dál. Všichni vyrábí to co my, dokonce máme lepší prostory. Jen se nedaří sehnat tu slušně placenou práci v dostatečném objemu. Ta firma má potenciál, jen ho využít.

  ---------- Příspěvek doplněn 13.03.2018 v 14:07 ----------

  Citace Původně odeslal Spyro94 Zobrazit příspěvek
  A co vaše technologie ? Máte NC CNC frézy soustruhy palici lasery ? Co umíte vlastně vyrobit ?
  Víte, co tohle všechno stojí? Mít na laser a vlastnit ho, tak nic neřešíme, ale to je taková investice, že to je nesmysl. CNC frézku jsme měli, totální propadák, opět - problém sehnat dobře placenou práci. Jedná se o klasickou zámečničinu - sváření CO2, nějaké pily, ohraňovák, vrtačky, ještěrka, mostový jeřáb. Soustružení, pálení, frézování se zadává těm, kdo to vedou. Firmy, co v okolí mají stejné zaměření, jedou na 200 % a to třeba ani ten jeřáb nebo tak super prostory nemají :-(. Blbé je, že se má v blízkém okolí stavět lisovna pro automobilku a bude další odliv lidí :-(

 11. Nedávno se dal koupit laser Amada na leasing s tím že 80 % na něj jsi dostal od státu... Ano já vím co tohle stojí a jsou to miliony ne li desítky milionů ...

  ---------- Příspěvek doplněn 13.03.2018 v 14:16 ----------

  Zkuste shánět zakázky v Německu, to jste zkoušeli ?

 12. 1. A co www prezentace?
  2. Co vše dokážete dělat? Mám shop s držáky a pokud bych našel někoho v ČR kdo by vyrobil v kvalitě a přibližně stejné ceně než v číně :), Když tak pište pro podrobnosti

 13. Citace Původně odeslal Spyro94 Zobrazit příspěvek
  Nedávno se dal koupit laser Amada na leasing s tím že 80 % na něj jsi dostal od státu... Ano já vím co tohle stojí a jsou to miliony ne li desítky milionů ...

  ---------- Příspěvek doplněn 13.03.2018 v 14:16 ----------

  Zkuste shánět zakázky v Německu, to jste zkoušeli ?
  Jazyková bariera. Už se něco pro Německo dojednávalo, ale nedopadlo to, jako všechno, co kdy vypadalo slibně :-(

 14. Citace Původně odeslal Jájájájenomjá Zobrazit příspěvek
  Jazyková bariera. Už se něco pro Německo dojednávalo, ale nedopadlo to, jako všechno, co kdy vypadalo slibně :-(
  Pak to tu bariéru chce smazat a ne se vymlouvat na to, že někdo má kamarády a že někdo umí jazyk. Jsme v EU a jazyky už jsou prostě nepsaným pravidlem. Německo i Rakousko rádo zadává práci v Česku, právě díky razantně nižším nákladům. A dokonce jsme tu měli i případy, kdy investovali z vlastního do rozvoje a vybavení.

  Jinak to vidím spíš na pronajímání výrobních prostor cizí firmě, když nenajdete zakázky. Dotovat to ze svého a žít o chlebu a vodě prostě není ono.

 15. Opravdu jsem se zasmál děkuji, já v 15 podnikal v UK, a rozhodně mne nenapadlo říct něco o jazykové bariéře, to je opravdu výmluva, a pokud máte vymluvu na vse, chápu že vas bussines skomírá nebo stagnuje, kvalitní firmu delaji ne stroje ale lidé a pokud nemáte někoho s tahem na branku (což z vašeho vypadá že nemáte) je otázka času než to zavřete.

 16. Nejlepší je prvovýroba a prodej, ten je ovšem to nejtěžší. Jen mě nějak zaráží info o tom, že zakázky nejsou, lidi odchází a manžel dře jak kůň...nechci zlehčovat, jen mi to nešlo dohromady. Ale k tématu: Co kovové ploty? Háky k okapům, patky, plotové sloupky, nohy k venkovnímu nábytku...vyrábět se dá cokoli, jen se musí sehnat odbyt, ale pokud má velkou dílnu, bylo by lepší se spojit třeba s firmou která opravuje mosty a lávky, tam se většinou dělá zábradlí kovová....to mě jen tak napadlo...

 17. Jak se o vás lidi dozví na internetu? Najdou vás, když žádají do Googlu zámečnictví jméno vašeho města? Napište mi kdyžtak podrobnosti do zprávy, zkusím se na to zdarma podívat.

 18. Citace Původně odeslal Spyro94 Zobrazit příspěvek
  Opravdu jsem se zasmál děkuji, já v 15 podnikal v UK, a rozhodně mne nenapadlo říct něco o jazykové bariéře, to je opravdu výmluva, a pokud máte vymluvu na vse, chápu že vas bussines skomírá nebo stagnuje, kvalitní firmu delaji ne stroje ale lidé a pokud nemáte někoho s tahem na branku (což z vašeho vypadá že nemáte) je otázka času než to zavřete.
  Manžel se snaží prorazit už 20 let, nesmíte se mu divit, že už toho má plné zuby. Je mu ale líto to prodat, když se tomu tak dlouho věnuje. Já s ním nejsem dlouho, abych mohla cokoliv hodnotit.

 19. Citace Původně odeslal Jájájájenomjá Zobrazit příspěvek
  Manžel se snaží prorazit už 20 let, nesmíte se mu divit, že už toho má plné zuby. Je mu ale líto to prodat, když se tomu tak dlouho věnuje. Já s ním nejsem dlouho, abych mohla cokoliv hodnotit.
  V tom případě se nezlobte ale pusťte k PC vašeho manžela ať si s námi napíše, společně si myslím se můžeme k něčemu dobrat.

 20. Nezlobte se, ale vy skoro na každou odpověď píšete, že to nejde, je to problém, už jsme to zkoušeli. Pak asi děláte něco špatně a troufám si tvrdit, že to bude asi hodně věci.
  Cení se, že chcete pomoct, ale nejsem si jistý, že na vás pan manžel dá, když za ním přijdete s tím, že kluci včera na webtrhu psali, že bys měl dělat to a nebo todle.
  A i když jsou tady nějaké rady, co vyrábět, tak bez dalších podrobností a znalostí vaší firmy jsou to rady k ničemu.
  To je jak, kdybych psal já, že dřu v sítotiskové dílně, nemůžu zaplatit lidi, nemám pořádné zakázky prosím poraďte :) A lidi neznalí mojí osoby, firmy i města mi budou radit, že mám dělat to a nebo tohle ... a navíc sorry, jestli to manžel dělá 20 let, tak je buď to srdcař a nebo .... doplňte si sama :)

  PS: Někdy je správná i možnost se na to vykašlat a odejít s čistým štítem než za každou cenu si dokazovat, že to jít musí. Není to ani životní prohra, dá se začít zase něco jiného a žít a ne dalších 20 let lopotit :)

 21. [PS: Někdy je správná i možnost se na to vykašlat a odejít s čistým štítem než za každou cenu si dokazovat, že to jít musí. Není to ani životní prohra, dá se začít zase něco jiného a žít a ne dalších 20 let lopotit :)[/QUOTE]

  Uvažuje i o změně zaměření, jen vymyslet, co jiného v těch prostorách dělat.

 22. Citace Původně odeslal Jájájájenomjá Zobrazit příspěvek
  [PS: Někdy je správná i možnost se na to vykašlat a odejít s čistým štítem než za každou cenu si dokazovat, že to jít musí. Není to ani životní prohra, dá se začít zase něco jiného a žít a ne dalších 20 let lopotit :)
  Uvažuje i o změně zaměření, jen vymyslet, co jiného v těch prostorách dělat.[/QUOTE]

  Upřímně, pokud jste v tom 20 let a nedokázali jste se prosadit, tak asi bude lepší se nechat zaměstnat, jelikož nejste na typ na podnikání. Slova, že se vám vyhýbá slušná práce jsou jenom výmluvy. V dnešní době stavebního boomu, který navíc byl za posledních 20 let alespoň 3x je třeba jít tomu naproti. Ale ve vší úctě ne každý na to má. Navíc proč stavíte halu na dluh, když na to nemáte práci, takže chyba byla někde na počátku, ale to již nelze vrátit. Není to o štěstí na známé je to o shánění zakázek. Sice chápu, že vesnice někde u města není to pravé, ale my v městech zase na dobrou kovovýrobu čekáme běžně i půl roku.

 23. Zní to divně. Bez konkrétních znalostí situace a okolností na webu radu nenajdete. Potřebujete člověka co by se na Vás podíval a poradil. Ten člověk by měl mít dvě věci - znalost oboru a motivaci proč by měl něco takového dělat (pravděpodobně finanční jak už to tak chodí). Tady dostanete třeba i nějaké tipy, ale někdo může mít 100 kuchařek a stejně něco dělá blbě.

  Vím o jednom člověku co je v podobné situaci v příbuzném oboru a pořád se snaží pracovat stejně a výsledek je stejný. Rady nepomáhají, jelikož on ví jak se má co dělat a hlavně ví co a proč všechno nejde.

 24. prodejte to, za chvíli přijde krize a dopadnete spatne, manžel může jít svařovat a donese vám třicítku čistou a bez starostí, akorát mu ráno nachystat svacinu

 25. Viz moje téma

Hostujeme u Server powered by TELE3