Web pro horních 10 000 www.koncier.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 2 z 2

Rada od kolegy polyglota?

 1. Zdravím.

  Budu končit vysokou, jako obor mám hospodářskou politiku.
  Jako dítě jsem měl rád techniku, později "peníze" tedy jak investovat atd. Vše to bylo ale spíše povrchní. Všiml jsem si ale že třeba i takovou věc jako melodrama dokážu sledovat pokud je to třeba v ruštině. V životě bych se na něco takového nedíval, pokud by to bylo třeba v CZ.

  Domluvím se (to znamená hovořit o politice, ekonomice, počasí, studiu, životě. Rozhodně nevím jak se třeba řekne lýtko, pilník na nehty. Protože mě to fakt nezajímá a nepoužívám to) RU,UA - (tady je to spíš tak že já rozumím a sám mluvím RU k tomu druhému), ENG (FCE certifikát mám), PL, slabě GER - nechci ten jazyk ani umět :)
  (CRO,SRB) - musel bych se zas doučit, jak používám víc ruštinu tak mi to přebilo ty slova.


  Na co se ptám... vzhledem k tomu, že rozhovory v cizím SLOVANSKÉM jazyku mě baví, jako i kultura, tak přemýšlím, že bych se vydal touto cestou.

  Dělal jsem v cestovce, hotelu jako brigáda... rozhodně jsem neměl pocit naplnění i když jsem jazyky používal pořád. Průvodčího dělat nechci.

  Máte nějaké nápady jak ten talent využít? Doufám že někoho napadne něco co mě ještě ne. Děkuji

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Dobrý den, no, já se asi můžu považovat za polyglota, i když aktivně hovořím "jen" čtyřmi jazyky. Vydal jsem se směrem překladatelství, dokážu přeložit texty do češtiny asi z 10 jazyků. Myslím ale, že toto pro Vás není, protože je zapotřebí především perfektní znalost mateřštiny, rozlišování opravdu těch nejmenších nuancí a významů – z Vašeho písemného projevu však cítím, že toho zatím nejste schopen.
  Překlady jsou prostě dřina, víc netřeba uvádět. Jestli jste na tomto portálu někdy viděl inzeráty, že někdo překládá kvalitně za 100 Kč/NS, nevěřte tomu. Mám to ověřené, že takové "překlady" jsou nepoužitelné.

  Pokud raději pracujete s lidmi, tak byste pochopitelně měl využít aktivní znalost jazyků.

Hostujeme u Server powered by TELE3