WEDOS vítá e-migranty
Zobrazují se odpovědi 1 až 16 z 16

YT Projekt o cestování - Přispěli byste?

 1. Zdravím všechny na webtrhu, jsem mladý člověk plný ambicí odhodlávající se k jednu projektu/nápadu. Začněme od záčátku - s přítelkyní jsme vášniví cestovatelé a především objevovatelé nových a zajímavých míst (lze si pod tím představit cokoliv od různých výhledů, objektů, atrakcí a cest).

  Již nějakou dobu přemýšlíme o sdílení našich zajímavých objevů skrze videa. Možná že jsme špatně hledali ale zatím jsme žádný podobný koncept v čechách nenašli a i kdyby takový existoval, stejně není důvod nenatáčet taková videa.

  Nápad je tedy takový: Hlavní platforma YT, video obsahující: záběry z míst (cest), zajímavé informace o místech, doporučení a tipy, vlastní komentář k záběrům. Všechno by jsme snažili držet na hranici minimaličnosti, tedy nic zdlouhavého a nic co by člověka přestalo bavit, ale něco co člověka vtáhne do děje a dá mu pocit, že se na takové místo musí přijet podívat. Všechno cestování s minimálními náklady.

  Jako doprovodná platforma by fungoval web - článek o cestě obsahující: detailní informace o cestě, vlastní zážitky a převyprávění výletu, itinerář, ceny, fotografie. Na webu by bylo možno hlasovat, o jakou oblast se lidé zajímají a co by chtěli vidět nového a prostě všechny doplňující informace kolem.

  Máme velké ambice a chceme start co nejkvalitnější, nejobsáhlejší a co nejvíce zajímavý. S tím souvisí dotaz. Crowdfunding našeho nápadu. Myslíte že by lidé dokázali přispět na základní potřeby pro taková videa jako je kvalitní videokamera a fotoaparát, (a není nutností: základní software pro editaci videí a hosting a doména pro webové stránky) ? Co by se vám honilo hlavou při představě že by pár chtěl vybrat kolem 30 tisíc na techniku a videa ?

  Výhody plynoucí z přispění: 1. úroveň - poděkování ve videu/na stránkách; 2. úroveň - fotografie ze zákulisí, textové detaily ze zákulisí + předchozí; 3. úroveň - Videozáběry ze zákulisí + předchozí; 4. úroveň - Možnost většího podílení se na projektu + předchozí. Na odměnách je třeba ještě zapracovat.

  Líbí se vám tento nápad ? Vadí vám něco nebo naopak líbí ? Jsme vděční za každý hodnotný názor.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Ne, protože na takovej projekt ti stačí gopro za pár tisíc, nebo novej iPhone.

  Jinak proč ne, sice si myslim, že si tak 5 let zaspal, ale doba tomu možná pořád přeje,
  takže zkus a uvidíš.

 4. Aneb Cestománie na yt...trochu ve skluzu ovšem. To tenhle už před 10lety přišel aspon s něčím originálním https://www.youtube.com/watch?v=zlfKdbWwruY

 5. Jdi do toho... cestování je věc co zajímá hodně lidí, protože ne každý má peníze nebo odvahu cestovat

  ps. pokud by jsi chtěl web napiš :) rád ho udělám, za cenu šablony

 6. hele, ministerstvo pro místní rozvoj, chce nasypat do propagace turistiky v ČR, kdybyste měli videovýstupy v angličtině a na YT měli zajímavá shlednutí, možná by je to mohlo zajímat ? Za vydělané prachy si pak můžete cestovat třeba do tramtárie. Blbý nápad?

 7. Nepřispěl ani korunu. Proč bych někomu měl platit výlety. Da se to monetizovat i jinak. Popřemýšlejte nad tím jak nemuset žebrat peníze na kameru za 5 tisíc. Video se da editovat zdarma na opensource.

  Důležitý bude hlavně obsah a forma na to se záměr


 8. Díky za názory. Chápu, vybírat peníze předem je blbost. A ano, chápu že vložené prostředky se mohou jinými způsoby vrátit časem, bez nutnosti vybírat předem. Cargopro: Ministerstvo podporuje jen obce nebo FO/PO. Ano, souvisí s tím bod programu - rozvoj mimosezóních aktivit, rozložení návštěvnosti z rušných míst na ty méně známá. Forma která je zámerěm tomu ale nejspíš vyhovovat nebude - zábavné a hlavně zajímavé informace. A zajímavé informace nejsou nutně ty nejdůležitější informace. Jakmile takové video bude směřovat pro turisty (tedy ty zahraniční protože těch je většina), ubude dle mého na zábavnosti a běžného člověka to tolik neosloví. Chceme aby to mělo šmrc, nenudilo a ukázalo něco nového.

 9. V dnešní době už nejde jenom o obsah ale hodně i o formu. Pokud video nezaujme během prvních pár vteřin, každý dnes vypíná, takže to není o tom jenom koupit zrcadlovku a točit. Musíš se taky umět trochu vizuálně vyjádřit a mít cit. Jinak přispívat na to dopředu je blbost, trošku investujte ze svéhoa rozjeďte to v menším měřítku, cestujte, pište, najděte si svůj vlastní styl a vtiskněte tomu něco originálního. Lidi si vás pak najdou sami a pak můžeš přemýšlet i o nějaký monetizaci.

 10. Citace Původně odeslal Supramek Zobrazit příspěvek
  Díky za názory. Chápu, vybírat peníze předem je blbost. A ano, chápu že vložené prostředky se mohou jinými způsoby vrátit časem, bez nutnosti vybírat předem. Cargopro: Ministerstvo podporuje jen obce nebo FO/PO. Ano, souvisí s tím bod programu - rozvoj mimosezóních aktivit, rozložení návštěvnosti z rušných míst na ty méně známá. Forma která je zámerěm tomu ale nejspíš vyhovovat nebude - zábavné a hlavně zajímavé informace. A zajímavé informace nejsou nutně ty nejdůležitější informace. Jakmile takové video bude směřovat pro turisty (tedy ty zahraniční protože těch je většina), ubude dle mého na zábavnosti a běžného člověka to tolik neosloví. Chceme aby to mělo šmrc, nenudilo a ukázalo něco nového.
  zábavnosti nesmí ubýt, nejsem nějaký turista nebo urbanistik, ale i tak jsem viděl skoro všechny díly "Šumná města", protože to mělo originalitu, žádná suchopádná konstatování:
  ve stylu: tento hrad pochází z 13 století a dá se objet na kole...prostě videa se story, ale přizpůsobená pro zahraniční publikum na Netu, něco ve stylu Bedecker pro TV, ale tam je ten humor celkem "suchý", špatně obsazeno.

 11. Nápad se mi z pohledu diváka líbí, představuji si například Island, kde povyprávíte o zajímavostech, tipech, krásách, apod. Určitě si to své diváky získá.

  K dotazu o Crowdfundingu: Máte nápad, nízkou konkurenci, jste dva a nedáte 30 000 dohromady? Kdybyste při svém zaměstnání chodili např. několikrát do týdne uklízet, tak si každý příjdete na přibližně 2500,- měsíčně a za půl roku máte na techniku jenom díky těmto pár hodinám týdně navíc.

  Web by Vás mohl stát i s ročním hostingem cca 3500,- protože Colbi jej chce vytvořit za cenu šablony, která se okolo 2000,- většinou pohybuje. Po tom bych skočil jako první...

  To mne vede k dalšímu tipu, že nemusíte mít vše najednou, protože to nemusíte zvládnout (nevím, jak jste na tom po technické stránce). Představte si, že najednou máte peníze na techniku, web i základní grafiku na YouTube. Start se Vám automaticky odloží, protože se musíte naučit pracovat s kamerou, se stříhacím softwarem, s Vaší webovou stránkou a jejím redakčním systémem, zajistit si podklady, atd atd. Určitě budete používat i sociální sítě, které taky stojí čas.

  Tipuji, že máte seznam s technikou a vším, co je potřeba. Vyberte si jednu věc, tu si kupte, naučte se s ní zacházet a poté přikročte k další. Vychytáte tím kvalitu, protože najednou budete mít vše potřebné, budete s tím umět a Váš start bude OPRAVDU kvalitní, toho nelze docílit nárazovou vlnou "všechno najednou".

  Závěrem Vám popřeji hodně štěstí, než mi přibude několik let a nezačnu s něčím podobným :)

 12. Začněte natáčet a a fotit na to, co máte. Dělejte obsah. Až si získáte alespoň hrstku sledovatelů - bude crowdfouding jednoduší :)

 13. Přesně jak tu padlo. Našetři prachy kup si gopro a začni točit. Nikdo nezačal rovnou s TOP technikou ani kvalitou. Všechno to přišlo až postupem času. Stejně jako odběratelé - sponzoři Atd.

  Dneska točí kde kdo vlogy z cest a různých destinací. Záleží jestli by jste našli něco co tu ještě neni.


  Btw: klidně by se dalo začít i v ČR je tu spousta zajímavých a ne až tak známých míst.

 14. kdyz mas na cestovani do novych a zajimavych mist, tak mas i na Gopro nebo iPhone ... pokud ne, tak pak nemas novy a zajimavy mista, ale jen bezna mista o kterych si na netu najdu tuny informaci, foto i videi.

 15. Vodička & Cupromov napsali vše podstatné.
  Jestli pro vás má být stěžejní ČR, kde dojet kamkoli vlakem (a zbytek dojít pěšky) je záležitost pár stovek, tak než vyberete 30k (přičemž mám dojem, že minimum na CF serverech je 50k) už máte prvních 10 videí. A sami uvidíte, jestli to jde a dál vás to baví.

  p.s. řekl bych, že by to chtělo nějaká témata typu 3 hrady, zámky, mosty, sochy, nejmenší vesnice, nejstarší domy, nej. restaurace, hezké vyhlídky na vltavu, rozhledny a tak.
  a samozřejmě opuštěná místa!
  Naposledy upravil classic : 22.01.2018 v 15:05

 16. Citace Původně odeslal classic Zobrazit příspěvek
  Vodička & Cupromov napsali vše podstatné.
  Jestli pro vás má být stěžejní ČR, kde dojet kamkoli vlakem (a zbytek dojít pěšky) je záležitost pár stovek, tak než vyberete 30k (přičemž mám dojem, že minimum na CF serverech je 50k) už máte prvních 10 videí. A sami uvidíte, jestli to jde a dál vás to baví.

  p.s. řekl bych, že by to chtělo nějaká témata typu 3 hrady, zámky, mosty, sochy, nejmenší vesnice, nejstarší domy, nej. restaurace, hezké vyhlídky na vltavu, rozhledny a tak.
  a samozřejmě opuštěná místa!
  a perfektní angličtinu :) nebo ruštinu, docela jsem čuměl jako vesničan ve městě kolik je na Starém městě Rusů (turistů), tyhle nahnat na Pálavu to by byla sranda:)

Hostujeme u Server powered by TELE3