Kvalitní hosting pro WordPress [WP3]
Zobrazují se odpovědi 1 až 7 z 7

Online/offline stav uživatele

 1. Ahoj,
  řeším takový zapeklitý problém - potřebuji definovat online/offline stav uživatele a to ideálně pomocí javascriptu. Měl jsem zato, že to ideálně vyřeším pomocí eventu "unload" nebo "beforeunload", nicméně tyto eventy se volají i při přechodu mezi podstránkami webu, takže při každém takovém přechodu bych uživateli nastavil offline a hned online. Prostě zbytečně 2 dotazy na databázi při každém přejití stránky.

  Dá se to vyřešit kulantněji? Klidně i přes jinou technologii?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. nemas jednoduchsie toto riesit na strane serveru?

 4. Skrze NodeJS (socket.io)? Chci se vyvarovat situaci, kdy "online je každý, kdo udělal akci v posledních 5 minutách".

 5. skor som to myslel tak, ze pri prvom odoslani nejakych dat do prehliadaca ulozis do DB nejaky jeho identifikator a cas.. a pri kazdej dalsej poziadavke len menis cas.. selectom z DB vyberes podla casu kolko ludi je online , resp. aj podla identifikatoru ci je konkretny uzivatel online..

  ale to len strielam, netusim preco to musi byt cez JS, ani na akej technologii ti to bezi..

 6. To samozřejmě dělám, určit, zda je uživatel online je hračka. Ale jak jsem psal - chci se vyvarovat technice "všichni, kteří provedli akci v posledních 5 minutách ber jako online". Ale chci nějak spolehlivě určit, kdy uživatel opustí stránku. Resp. uživatel může na stránku jen mrknout a jít pryč a pak se bude 5 minut zobrazovat jako online. Nebo může něco číst déle než 5 minut a pak bude brán jako offline, přestože je online.

 7. no neviem ci sa da pri evente unload rozlisit, ci len prechadza na podstranky, refreshuje, alebo stranku vypol uplne.. (mozno ak tak zistit, ci event obsahuje napr. suradnice scrollera, alebo kliknutia.. ak nie tak vypol alebo refreshol stranku), tak ci tak nato nie je spolah

  potom ak tak setInterval a posielat napr. kazdu minutu

 8. Určitě potřebuješ přemýšlet i o přepnutí panelu ap.

  Teď s klient JS moc nedělám, ale tady radí blur a focus:
  javascript - How to tell if browser/tab is active - Stack Overflow

  Osobně bych to nějak zkombinoval ještě s tím timeoutem. Ale z mého pohledu je jakákoli detekce onlinovosti uživatele vysoce "magická" ve smyslu prostě vycucaná z prstu ;-)

Hostujeme u Server powered by TELE3