Prodej projektu Duchod.cz - SLEVA
Zobrazují se odpovědi 1 až 14 z 14

VMS - Spolehlive-Servery.cz vs. Savana.cz - co zvolit?

 1. Zdravím,

  asi se to tady řešilo xkrát, ale opakování je matka moudrosti a aktuální srovnání určitě taky nebude k zahození i pro ostatní.

  Po mnoha letech chci přejít na jiný hosting. Technická podpora byla/je skvělá, ale potřebuji něco rychlejšího a většího. Což tam sice také nabízí, ale poměr výkon/cena mi přijde silně mimózní.

  Dívám se na spolehlive-servery.cz a savana.cz, to je asi takový základ, jak jsem pochopil.

  A abych byl konkrétní:

  savana.cz - tarif SAVANA 5000, 6000, 7000
  vs.
  spolehlive-servery.cz - tarif Extra, teoreticky Optimal

  Váš názor? Nebo někoho úplně třetího?

  Jo a ještě něco. Obě společnosti nabízí pro začátek něco +- stejného. Jedna 50% slevu na první platbu, druhá něco na způsob 1+1 gratis (přecházím od konkurence po mnoha a mnoha letech). Obě tyto nabídky jsou zajímavý, určitě lepší, než nic. Marketingově to chápu, ale pro mě jako uživatele, který tyto společnosti nezná, je to riziková záležitost. Za 20 let, co máme různý webovky, jsem poznal jak dobrý hosting, tak v podstatě pravý opak.

  Ideální by pro mě bylo jeden nebo druhý či třetí hosting na nějaký období vyzkoušet. Řekněme na 3 měsíce s nějakou naší testovací doménou, třeba i v tarifu Mini či Smart resp. SAVANA 501, SAVANA 1001, SAVANA 2001. A teprve pak jít do některého z těchto vyšších programů na rok, ať oněch 50% dolů stojí za to. Přece nebudu kupovat zajíce v pytli a platit předem za rok přes 10kkč, resp. 20kkč.

  Máte s tím nějaké zkušenosti?

  Díky všem za tipy.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Co poznáš na omezeném "testovacím tarifu"? Pidiwebík ti pojede na čemkoliv, to jestli ti hosting stačí na vše co potřebuješ poznáš stejně až za plného provozu. Jinak Savanu používám roky a jsem spokojen, se Spolehlivými servery srovnat nemůžu.

 4. Osobně mám spolehlive-servery tarif Extra na jeden velký projekt a tarif Smart na cca 30 malých webů. Oboje bez problémů.

 5. Není pidiwebík jako pidiwebík. Není to optimální, ale pořád si říkám, že lepší než nic. Nebo naopak do toho vrazit dvacet tisíc a pak ai nadávat. Během "testování" můžu vyzkoušet stabilitu, konektivitu a odezvu serveru. Porovnat se stávajícím serverem, případně i jinými servery. Můžu vyzkoušet rozhraní a taky technickou podporu. Je toho mnohem víc, co mi napoví, zda spolupráce na dalších x let má smysl, anebo by to byla jen ztráta času a peněz.

  Jasně, že by bylo lepší testovat "ostrý" vybraný tarif. Ale ta sleva je pro první objednávku a o tom jsem psal. Že je to fajn, ale současně je to jako kupovat zajíce v pytli.

  Jinak každopádně díky za odpověď a tip :)

 6. Ve vlákně savana.cz tady na wt poslední dobou nadávaj na výpadky, takže bych do toho nešel. Spolehlive servery mi přijdou jako mnohem lepší volba.

 7. Citace Původně odeslal Martin Kejzlar Zobrazit příspěvek
  Osobně mám spolehlive-servery tarif Extra na jeden velký projekt a tarif Smart na cca 30 malých webů. Oboje bez problémů.
  Díky za tip. Osobně se mi spolehlive-servery.cz líbí víc. Ale je to jen o pocitu. Neznám ani jedno, resp. jsem o obou i před x lety četl a uvažoval, ale nevyzkoušel. A opravdu pak po roce či při další platbě chtějí plnou taxu bez slevy?

 8. a pokud to myslis vazne, tak si pronajmi fyzicky HW...

 9. Citace Původně odeslal Jiří Šubr Zobrazit příspěvek
  Ve vlákně savana.cz tady na wt poslední dobou nadávaj na výpadky, takže bych do toho nešel. Spolehlive servery mi přijdou jako mnohem lepší volba.
  Ten výpadek byl jeden a týkal se části domén. Mě se naštěstí vyhnul.
  Jinak výpadky nejsou, a myslím že s návštěvností v desítkách tisíc stránek denně bych si toho všimnul ;-)

  ---------- Příspěvek doplněn 07.12.2017 v 15:31 ----------

  Citace Původně odeslal lebowski Zobrazit příspěvek
  A abych byl konkrétní:

  savana.cz - tarif SAVANA 5000, 6000, 7000
  vs.
  spolehlive-servery.cz - tarif Extra, teoreticky Optimal
  Rychlým pohledem do jejich nabídek bych řekl, že Optimal je někde na úrovni Savany 3000 a že u Savany máš víc možností jak jít na vyšší výkon.

 10. Kovboj: To ano, ale spolehlive servery jedou poněkud dlouho, žádný velký problém si nepamatuju a není to one man show. Z toho důvodu jsem psal svůj tip.

 11. A co TELE3 a vzít si tam rovnou server? Managed umí také a u těch vyšších tarifů je už cena srovnatelná, tak proč nemít vlastní železo?

 12. Citace Původně odeslal Jiří Šubr Zobrazit příspěvek
  Kovboj: To ano, ale spolehlive servery jedou poněkud dlouho, žádný velký problém si nepamatuju a není to one man show. Z toho důvodu jsem psal svůj tip.
  Savana je oneman show? ;-)

 13. Citace Původně odeslal vdusek Zobrazit příspěvek
  a pokud to myslis vazne, tak si pronajmi fyzicky HW...
  Sorry ale tohle prostě nedává smysl. Nebo se na to díváme každý jinak. Single fyzicky server je dobrý tak leda pro dev&test / lab. Když už tak "nech si postavit HA fyzickou infrastrukturu", ale to jsme cenově úplně mimo.

  V době Azure / AWS či různých specifických niche cloudu mi to prostě nehraje.

 14. Zdravím,

  určitě můžete vykoušet spolehlive-servery.cz na měsíc/3 měsíce. Často to s klienty řešíme tak, že chtějí otestovat na měsíc a při prodloužení na zbylých 11 měsíců dostanou slevu jako na první období. Napište to do poznámky v objednávce a nebude s tím problém.

  Navýšit u nás výkon nad rámec nabízených programů také není problém. Můžeme přidat procesor, paměť i disk. Virtuály umíme také optimalizovat pro konkrétní provoz podle individuálních potřeb klienta nebo aplikací.

  Případné dotazy Vám rád zodpovím nebo se můžete obrátit přímo na naši podporu na chatu, e-mailem nebo zavolat.

  S pozdravem
  Matěj Kloubek
  Český hosting

 15. Dobrý den přeji,

  savana.cz nabízí pro všechny klienty garanci 30 dnů na vrácení peněz bez udání důvodu. Je nám jasné, že je potřeba si naše služby vyzkoušet, aby člověk nekupoval zajíce v pytli. Takže u nás zákazník za test nemusí zaplatit ani týden hostingu.

  Chci upozornit na to, že my nabízíme veškerá VMS jak na HDD, tak na SSD serverech s nejmodernější řadou SSD disků Intel.

  Pokud si nebudete vědět s něčím rady při nastavení služeb u nás, můžete využít na telefonu, chatu a emailu naší zákaznickou podporu, která je dostupná každý den a to včetně státních svátků.

  U nás za vyzkoušení nedáte ani korunu. Vyzkoušejte a uvidíte.

  Děkuji za pozornost
  Pavel Höfner
  sekretářka Savana.cz :)

Hostujeme u Server powered by TELE3