Wildcard HTTPS certifikát zdarma ku každej doméne
Stránka 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazují se odpovědi 61 až 69 z 69

Jsem blázen? Vyhoření? Nebo něco jiného.

 1. nerozčiluj te se, už brzy budete mít všichni firemní trička a na nich napiš BUDE LIP.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Aleš > To, co píšeš, už není vyhoření, to je klasické přetečení poháru a nespokojenost s něčím. Ale běžné vyhoření je silně psychická záležitost a člověk už nemůže tu práci jako takovou ani vidět, má k ní odpor. To, co zmiňuješ, jsou vše externí faktory, které nenávidět jde, ale je to něco jiného oproti nenávisti k samotné činnosti a ta prodavačka nebude mít problém přejít do vedlejší prodejny, kde jí nabídnou více a kde na ni bude vedení hodnější. A najednou se jí bude pracovat zas lépe.

  Proto jak říkám, není to vyhoření, jelikož u vyhoření, když se vrátíme třeba k autorovi tématu, tak kdyby on dostal několikanásobek aktuálního výdělku, tak to na jeho stavu nic nezmění, protože bude stále psychicky vyšťavenej a ta činnost jako taková ho bude iritovat a kdyby si vzal na triko jiný e-shop a řešil ty samé problémy, pořád ho to bude štvát. Budiž, může být nějaká velmi nízká pravděpodobnost, že i prodavačku může potkat běžné vyhoření, ale stojím si za tím, že v drtivé většině případů to není možné z podstaty věcí, které jsem tu popsal.

  PS. Vůči té profesi nic nemám, jako vůči žádné profesi. Jen je myslím potřeba si uvědomit, že každá práce je typově jiná a že by se se slovem "vyhoření" mělo pracovat velmi opatrně, protože opravdu nejde použít jako synonymum k tomu, že někoho práce nebaví anebo ho něco na práci štve.

 4. Morphe, srovnej si nejdriv pojmy (treba si o vyhoreni nejdriv neco precti)... Syndrom vyhoreni je proste ztrata zajmu nebo nadseni, vycerpani, vychazejici ze stresu. A stres kazdy proziva jinak a z jineho duvodu... I prodavačka může být neustále ve stresu, proč by nemohla být? :) Zvlášť když právě ty psychické syndromy mají takovou tu blbou vlastnost, že když už je máš, tak se tě drží a nechtějí pustit... To pak stačí maličkost abys do takového vlaku naskočil... A s tím jak hnusní na sebe lidi jsou je to bohužel častý případ...

  Ale bylo by to krásný, kdyby se to všem co nepodnikaj vyhýbalo... To by bylo hned tak krásně na světě

 5. Já si srovnávat pojmy nemusím. :) Zaprvé jsem si sám vyhořením prošel, zadruhé jsme mu věnovali velkou pozornost v psychologickém semináři a zatřetí jsem s mnoha lidmi jejich vyhoření řešil, takže opravdu vím, jak vypadá. Ztráta zájmu je prostě ztráta zájmu. Vyčerpání je prostě vyčerpání. Stres je prostě stres. Vyhoření je však silná vnitřní nechuť a averze k činnosti, absolutní zásek s pocitem zoufalosti a bezmocnosti. A pak ještě další věci a někde na vrchu je až ten stres a vyčerpání.

  Jak říkám, pokud někoho vyléčí to, že změní zaměstnavatele či kolegy (přejde třeba z Albertu do Penny) anebo dostane více peněz, s vysokou pravděpodobností to nebylo vyhoření, protože vyhoření je úzce spjaté s tou činností a ani kdyby ten člověk dostal milion, a zkrátila se mu pracovní doba na 4 hodiny, tak to stále bude nenávidět, dokud se nezmění jeho či její vnitřní vztah s tou činností – a to externí faktory zpravidla tolik neovlivní. Ale to asi zdejším expertům na vyhoření nevysvětlim, takže to vzdávám. :) Cya a pěknej víkend.

 6. střes, vyhoření, vyčerpání, nemoc fyzická i psychcká -každá složka může více či méně převládat. Prostě je to stav, který vede k totálnímu zmaru -třeba závislosti a končí předčasnou smrtí -infarkt, mrtvice. Musí přijít restart v podobě motivace za pomoci jiného člověka nebo instituce, nemá smysl slovíčkařit. Samotné vyčerpání je velmi krátkodobý stav, stačí se pořádně vyspat a doplnit energii vhodnou stravou. Pokud tohle nepomáhá je potřeba zcela změnit vzorce činnosti.
  https://www.youtube.com/watch?v=CJjoawhxc-c

 7. Pokud byste chtěl nejakou terapii, můžu pomoct:) Nicméně za zdraví to opravdu nestojí. Já jsem pak byla doma rok a půl a to opravdu nechcete. Každopádně psychicky se to dá vyřešit tak, že pokud něco nastane, budete v klidu. Ale to jestli vás to bude bavit nebo ne, se většinou ovlivnit nedá:)

 8. Já jsem doma už 9 let.


  Citace Původně odeslal Omi Zobrazit příspěvek
  Pokud byste chtěl nejakou terapii, můžu pomoct:) Nicméně za zdraví to opravdu nestojí. Já jsem pak byla doma rok a půl a to opravdu nechcete. Každopádně psychicky se to dá vyřešit tak, že pokud něco nastane, budete v klidu. Ale to jestli vás to bude bavit nebo ne, se většinou ovlivnit nedá:)

 9. Citace Původně odeslal trx2010 Zobrazit příspěvek
  Já jsem doma už 9 let.
  A je nás určitě víc, proto říkám, že žádný peníze za zdraví nestojí.

 10. Ahoj. Dost mi to připomíná můj příběh, dělám ve službách, jde o sezonní práci a v sezoně jsem úplně jiný člověk, nervní, vzteklý, smutný, funguju jak stroj. V té době mám problémy se vztahem k lidem, nemám ráda, když někdo plýtvá mým časem. Makám pořád, někdy nemám čas se ani najíst. Po sezoně jsem totálně ko, zralá na blázinec. Co mi pomáhá je se z toho nepo..., odmítat zakázky. Hodně věcí neřeším hned, samy vyhnijou, občas si beru dovolenou (ta pomáhá), beru jen zakázky, ze kterých mám radost a na které se těším (to je sakra těžký), nastavila jsem na web pracovní dobu, po ní nezvedám telefony (zvoní neustále) a nevyčítám si to. No a snažím se vyhradit si čas sama na sebe. Jako je to boj, ale pořád lepší, než být zaměstnaná ;) Držím palce.

Stránka 3 z 3 PrvníPrvní 123
Hostujeme u Server powered by TELE3