Frontend developer externista
Zobrazují se odpovědi 1 až 25 z 25

Apka na online sledování produktivity zaměstnanců

 1. Nemáte někdo tip na appku na online sledování produktivity zaměstnanců např. na homeoffice?
  Máte zkušenosti? Jak se říká - důvěřuj a prověřuj :-)

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Jeden z důvodů proč změnit zaměstnání.

  Buď zaměstnanec odvádí práci, která se od něj očekává (a v tom případě je jedno kolik času tím tráví) nebo neodvadi.

  Monitoring je cesta do pekel.

 4. Přesně jak píše Gav. Na homeoffice prostě dávat úkoly a hodnotit jen jejich vypracování a jestli pracoval 1 hod, nebo 8 hod je přece jedno.. někdo pracuje tvrdě a někdo chytře.

 5. Když už chcete sledovat, tak jedině podle commitu na github, kdyby po mě zaměstnavatel chtěl nainstalovat nějaký software který mi bude sledovat desktop tak hned obratem má moji výpověď.

 6. Když jsem si "musel" pustit hlídací software kvůli zakázce, moje produktivita a ochota něco dělat šla tak dolů, že už to neudělám.

 7. Ja pouzivam vlastni hlidaci SW a to jen a pouze na svou vlastni praci :) Pro jine pripady sdilim nazory jiz napsane...

  Nenapsal jste obor - ceho se to tyka?

 8. Bavime se tu o “obecné administrative” :-) například zákaznická linka, plnění produktů atd. Opravdu se bavím o zaměstnancích, kteří jsou placeni od-do.
  Nevidím na tom opravdu nic špatného- oni mají důvěru pracovat doma- já si ji chci jen ověřovat. PC jsou firemní :-)
  Jinak děkuji všem za návrhy aplikací- všechny si je projedu a pak dám postřehy :-)

 9. "oni mají důvěru pracovat doma- já si ji chci jen ověřovat. "

  Ověřovat důvěru?...

 10. Co zaměstnanci dělají? Máte možnost měřit jejich produktivitu nějakými jejich výstupy?

 11. Citace Původně odeslal ponda1986 Zobrazit příspěvek
  Bavime se tu o “obecné administrative” :-) například zákaznická linka, plnění produktů atd. Opravdu se bavím o zaměstnancích, kteří jsou placeni od-do.
  Nevidím na tom opravdu nic špatného- oni mají důvěru pracovat doma- já si ji chci jen ověřovat. PC jsou firemní :-)
  Jinak děkuji všem za návrhy aplikací- všechny si je projedu a pak dám postřehy :-)
  tak zrovna to co popisujete je prece jasne meritelne pres KPI co maji mit. Pokud obsluhuji linku, tak mam nejakou reakcni dobu, % prijatycho hovoru apod. Pokud plnim produkty, tak zase bych mel za 8 hodin udelat nejaky objem.

  Musi to byt super pracovat v takove firme.

 12. U typu práce "kurva pro všechno" monitoringem žádná relevantní data stejně nezískáš.

 13. Mmch se mi uz nekolikrat osvedcily strucne denni reporty prace a to jak moje zadavatelum, tak pro me od dodavatelu. Je to par minut a popisek jde vetsinou dobre porovnat s vysledkem

 14. Osobne nejsem zastancem smirovani zamestnavatelem (je to neeticke), nicmene moznost zpetne kontroly odvedene prace a vynalozenych nakladu ze strany zamestnavatele/zadavatele je treba (at uz z duvodu sledovani produktivity, prubehu realizace projektu, ci vytizenii/pretizeni zamestnancu atd.).

  Z praxe se nam osdvedcila jednoducha evidence vykonanych cinnosti (vykaz prace), kdy kazdy, kdo zacne pracovat, zapise cinnost a zacatek prace (od teto chvile je take dostupny ostatnim zamestnancum ke spolupraci), pri ukonceni cinnosti se pak odepise z prace (ukonci rozpracovanou cinnost k danemu casu).

  Rozdile je ve zpracovani vykazu u internich zamestnancu (maji fixni mzdy) a u externich zamestnancu (jsou placeni ukolove, ci hodinove)
  - U internich zamestnnacu se kontroluje ramcovy objem odvedene prace v danem segmentu (napriklad pocet odbavenych zasilek, nebo popsanych produktu - zobecneno).
  - U externich zamestnancu (ZL) jsou stanoveny cile, potrebne casove a personalni naklady a evidence cinnosti muze byt (ale nemusi) vazana primo na konkretni ukoly, ci projekty. Odmena je pak predem dohodnuta (u predem definovaneho ukolu, ci projektu), nebo je stanovena souctem odpracovanych hodin, ktere zamestnanec vykazal v evidenci cinnosti (vykazu prace) za urcite obdobi (vetsinou kalendarni mesic, je mozny i jiny interval, napriklad tydenni ci ctvrnactidenni, lze uzavirat a proplacet praci i prubezne, po dokonceni ukolu, ci projektu, to vsak nasledne vyvola vyssi zatizeni v celem procesu az po vyplaty mezd).

  Zamestnanci, kteri dostavaji hodinovou mzdu, maji definovane ruzne cinnosti, ktere mohou vykonavat a evidovat ve svem vykazu prace. Kazda cinnost (ci skupina cinnosti), kterou ma zamestnanec pridelenu, je ohodnocena hodinovou sazbou (napriklad copywriting - xxx Kc/hod).

  Primy nadrizeny zamestnance schvaluje a ramcove kontroluje vykazy prace (napr. zda opravdu byl napsan a publikovan clanek, ktery byl vykazan zamestnancem ve vykazu prace).

  Schvalene polozky vykazu prace nadrizenym jsou nasledne podle mzdove sazby zamestnance za danou cinnost (ktera byla vykazana ve vykazu prace) prepocitany na jeho odmenu a secteny dle daneho obdobi (kalenradniho mesice).

  Externi i interni zamestnanec ma ve svem uzctu v IS prehled o jeho evidenci cinnosti a poctu odvedenych hodin (pri HPP 160hod/mes musi zamestnanci dodrzet pocet hodin ve smlouve, mohou si ale naplanovat rozlozeni prace dle svych moznosti ci potreb).

  Je to dost zjednoduseno (neni zde napriklad popsan vypocet mezd internich zamestnancu, jejich odvody, zdravotni neschopnost, dovolene atd.). Jen jsem tim chtel nastinit, ze pokud odvadi zamestnanec praci cestne a necini mu potize evidovat zacatek a konec sve cinnosti, je uvedeny model mozny. Je relativne jednoduchy, variabilni, do znacne miry automatizovatelny, klade male pozadavky na obsluhu i pochopeni personalem, je transparentni a poskytuje informace zamestnavateli, vedoucim i zamestnancum a umoznuje jim flexibilne pracovat se svym casem.

  Nesmi se z toho nikdy stat smirovani, kdy sledujete vylozene "jednotlive pohyby a kliky mysi ci klavesnice" u zamestnance v pocitaci. Uvedeny model je zalozen na beznych informacich a prirozenych, ci spolecensky zavedenych a prijatych procesech.

  Je na to potreba mit do urcite miry pripravenou strukturu spolecnosti pro zajisteni celeho schvalovaciho a odmenovaciho procesu (to je poznamka spise pro subjekty s 15 a vice zamestnanci, kde je stuktura spolecnosti dulezita pro jeji chod a dalsi rozvoj). Uvedeny model je z praxe, subjekt s vice nez 100 zamestnanci s postupnym rustem v mnoha letech.

  Doporucuji to probrat s kvalitnim persolalistou, nebo implementatorem systemu pro HR (potazmo dodavatelem IS, ve kterem evidujete zamestnance a jejich personalni informace).

  Je to beh na delsi dobu, ale snad trochu pomohu pri rozmysleni alespon timto nazorem.
  Hodne uspechu preji.

 15. Z hlediska zaměstnance mi to přijde jako naprostá nedůvěra v mou osobnost, v mé schopnosti a odebírání mi jisté dávky samostatnosti. Vidím to tak, že pokud se člověk opravdu chce flákat, tak se bude flákat za jakýchkoli okolností. Když nebude monitorován, bude třeba facebookařit, když bude monitorován, tak bude dělat tu samou práci pomaleji. Nehledě na to, že já osobně opravdu nejsem schopná pracovat 8 hodin v kuse (tedy až na jednu obědovou pauzu, kterou ale stejně proplacenou nemám). Nebo jinak - jsem schopna pracovat 8 hodin v kuse, ale má produktivita bude nižší než kdybych strávila hodinu čtením novinek nebo messengeru. Protože odpočatá pracuji lépe, rychleji, soustředěněji.

  Zvažte, zda vám zjištění, že zaměstnanci dělají i něco jiného než práci, něco přinese. Protože to dělají téměř všichni alespoň v nějaké formě - ať už mají home office či nikoliv. Stojí vám to zjištění za to, že vás zaměstnanci nebudou jako šéfa uznávat? Podívejte se na to i z pohledu zaměstnance. Líbilo by se to vám? A ne - nejde jen o "flákače", mě by to vadilo vždy. Ať už bych byla flákač (přirozeně...)´nebo ať už bych dřela na 200%. Nebyla bych v takové práci spokojená.

 16. Mě by zajímalo, jestli ti, kterým se zdá "dohled" neetický a pohoršuje je, jestli mají zkušenost i z druhé strany. Tedy práci takto zadávali a měli tedy ve své zaměstnance plnou důvěru?
  Osobně mám zkušenosti z dělnických profesí, kdy jsem měl pod sebou někdy 10 někdy i 60 lidí a pokud nebyl permanentní tlak a dohled, produktivita šla rapidně dolů. Osobně bych neměl potřebu dohlížet, kdyby podřízený dělat práci v čas, dobře a dost mi to vydělalo.
  Kdyby ale byl napjatý rozpočet, práce nešla jako po drátkách, určitě bych tu potřebu měl. Nevím co je na tom divného, když člověk co platí, chce dohlížet.

 17. Tak ono dělníci asi moc home office mít nebudou...

  Nicméně já tak pracuji dlouhodobě, že lidi mají HO u mne v týmu, řeším externí dodavatele apod. Kupodivu nikde nemám žádné online sledovátko. Pro mne je podstatné, že je hotová práce, co hotová má být. Pokud je, tak je mi jedno, zda u toho proflákal týden nebo ne. Ano, můžete říci, že mít apku a bič, tak by tu práci odvedl rychleji a také by mi pak rychleji odešel.

  Jako šéf musím být schopen vyhodnotit, zda člověk v týmu dělá nebo ne. Možná bych našel některé práce u kterých žádné KPI nejde stanovit, proto nic nevyhodnotím, ale takových moc nebude, jelikož KPI se dají stanovit asi na okoli. A pak vidím, zda člověk plní nebo ne.

  Jinak Martine nevím co přesně děláte, ale věřím, že pokud nás to někdy v budoucnu spojí do nějaké zakázky, že si nainstalujete webku, abych mohl kontrolovat, že hodiny co jakože děláte, budete dělat a nebude tam ani minuta utrácena neefektivně ;)

 18. Citace Původně odeslal skorozacatecnik Zobrazit příspěvek
  Osobne nejsem zastancem smirovani zamestnavatelem (je to neeticke), nicmene moznost zpetne kontroly odvedene prace a vynalozenych nakladu ze strany zamestnavatele/zadavatele je treba (at uz z duvodu sledovani produktivity, prubehu realizace projektu, ci vytizenii/pretizeni zamestnancu atd.).

  Z praxe se nam osdvedcila jednoducha evidence vykonanych cinnosti (vykaz prace), kdy kazdy, kdo zacne pracovat, zapise cinnost a zacatek prace (od teto chvile je take dostupny ostatnim zamestnancum ke spolupraci), pri ukonceni cinnosti se pak odepise z prace (ukonci rozpracovanou cinnost k danemu casu).

  Rozdile je ve zpracovani vykazu u internich zamestnancu (maji fixni mzdy) a u externich zamestnancu (jsou placeni ukolove, ci hodinove)
  - U internich zamestnnacu se kontroluje ramcovy objem odvedene prace v danem segmentu (napriklad pocet odbavenych zasilek, nebo popsanych produktu - zobecneno).
  - U externich zamestnancu (ZL) jsou stanoveny cile, potrebne casove a personalni naklady a evidence cinnosti muze byt (ale nemusi) vazana primo na konkretni ukoly, ci projekty. Odmena je pak predem dohodnuta (u predem definovaneho ukolu, ci projektu), nebo je stanovena souctem odpracovanych hodin, ktere zamestnanec vykazal v evidenci cinnosti (vykazu prace) za urcite obdobi (vetsinou kalendarni mesic, je mozny i jiny interval, napriklad tydenni ci ctvrnactidenni, lze uzavirat a proplacet praci i prubezne, po dokonceni ukolu, ci projektu, to vsak nasledne vyvola vyssi zatizeni v celem procesu az po vyplaty mezd).

  Zamestnanci, kteri dostavaji hodinovou mzdu, maji definovane ruzne cinnosti, ktere mohou vykonavat a evidovat ve svem vykazu prace. Kazda cinnost (ci skupina cinnosti), kterou ma zamestnanec pridelenu, je ohodnocena hodinovou sazbou (napriklad copywriting - xxx Kc/hod).

  Primy nadrizeny zamestnance schvaluje a ramcove kontroluje vykazy prace (napr. zda opravdu byl napsan a publikovan clanek, ktery byl vykazan zamestnancem ve vykazu prace).

  Schvalene polozky vykazu prace nadrizenym jsou nasledne podle mzdove sazby zamestnance za danou cinnost (ktera byla vykazana ve vykazu prace) prepocitany na jeho odmenu a secteny dle daneho obdobi (kalenradniho mesice).

  Externi i interni zamestnanec ma ve svem uzctu v IS prehled o jeho evidenci cinnosti a poctu odvedenych hodin (pri HPP 160hod/mes musi zamestnanci dodrzet pocet hodin ve smlouve, mohou si ale naplanovat rozlozeni prace dle svych moznosti ci potreb).

  Je to dost zjednoduseno (neni zde napriklad popsan vypocet mezd internich zamestnancu, jejich odvody, zdravotni neschopnost, dovolene atd.). Jen jsem tim chtel nastinit, ze pokud odvadi zamestnanec praci cestne a necini mu potize evidovat zacatek a konec sve cinnosti, je uvedeny model mozny. Je relativne jednoduchy, variabilni, do znacne miry automatizovatelny, klade male pozadavky na obsluhu i pochopeni personalem, je transparentni a poskytuje informace zamestnavateli, vedoucim i zamestnancum a umoznuje jim flexibilne pracovat se svym casem.

  Nesmi se z toho nikdy stat smirovani, kdy sledujete vylozene "jednotlive pohyby a kliky mysi ci klavesnice" u zamestnance v pocitaci. Uvedeny model je zalozen na beznych informacich a prirozenych, ci spolecensky zavedenych a prijatych procesech.

  Je na to potreba mit do urcite miry pripravenou strukturu spolecnosti pro zajisteni celeho schvalovaciho a odmenovaciho procesu (to je poznamka spise pro subjekty s 15 a vice zamestnanci, kde je stuktura spolecnosti dulezita pro jeji chod a dalsi rozvoj). Uvedeny model je z praxe, subjekt s vice nez 100 zamestnanci s postupnym rustem v mnoha letech.

  Doporucuji to probrat s kvalitnim persolalistou, nebo implementatorem systemu pro HR (potazmo dodavatelem IS, ve kterem evidujete zamestnance a jejich personalni informace).

  Je to beh na delsi dobu, ale snad trochu pomohu pri rozmysleni alespon timto nazorem.
  Hodne uspechu preji.
  Děkuji za vyčerpávající příspěvek.
  Zastávám názor, a to nejsem ras, že pokud HO - ano, ale kontrola musí být. Co se ale týče externích spolupracovníků, tak tam je situace jiná- zde je platba za úkol a nedovedu si představit jinou.
  Berte to z pohledu, že zaměstnáváte- na čistý příjem zaměstnance 25K má firma náklad cca 40K - teď střílím. Do toho stravenky a bonusy. Je opravdu tak hrozné chtít vědět, zda zaměstnanec využívá fond pracovnídoby efektivně?
  Škoda, že se k tomu nevyjádřil i někdo z druhé strany - tedy někdo kdo opravdu zaměstnává se vším všudy.

 19. Dam vam krasny priklad na sobe.
  Mam 8h pracovni dobu, ma prace je hotova za tri hodiny a muzu rict ze zbytek doby delam svoje veci. Presto jsem nejlepsi zamestnanec.
  Proc ?

  Protoze mam svou praci maximalne zautomatizovanou a i za ty tri hodiny podam vetsi vykon nez ostatni kolegove.

  Jsem schopny delat backup za 2 kolegy najednou ..

  Ve svem volnem case v praci budto podnikam a nebo automatizuji praci kolegum.

  Svymi napaddy a zlepsovaky setrim firme penize kde se da .. Znam a rozumim vsem firemnim procesum a kolegove za mnou chodi pro rady..

  Verte tomu ze kdybych mel byt monitorovan vasim zpusobem davam okamzitou vypoved z duvodu neduvery a toho ze si me nevazi.

  Zamestnaval byste radsi me a nebo nejakeho cloveka co nad praci nepremysli a jeho prace konci tim ze si udela to co ma.

 20. Citace Původně odeslal Martin Kejzlar Zobrazit příspěvek
  Mě by zajímalo, jestli ti, kterým se zdá "dohled" neetický a pohoršuje je, jestli mají zkušenost i z druhé strany. Tedy práci takto zadávali a měli tedy ve své zaměstnance plnou důvěru?
  Osobně mám zkušenosti z dělnických profesí, kdy jsem měl pod sebou někdy 10 někdy i 60 lidí a pokud nebyl permanentní tlak a dohled, produktivita šla rapidně dolů. Osobně bych neměl potřebu dohlížet, kdyby podřízený dělat práci v čas, dobře a dost mi to vydělalo.
  Kdyby ale byl napjatý rozpočet, práce nešla jako po drátkách, určitě bych tu potřebu měl. Nevím co je na tom divného, když člověk co platí, chce dohlížet.
  Tak přece rozhodně může tu pracovní výkonnost motivovat pozitivně ne negativně...To znamená dát KPI a za nadpracování dávat odměny, bonusy...a ne naopak že budu monitorovat jeho myšku na ploše a pak ho trestat. Je to motivace, ale úplně jiná a také funugje úplně jinak.

 21. Citace Původně odeslal ponda1986 Zobrazit příspěvek
  Škoda, že se k tomu nevyjádřil i někdo z druhé strany - tedy někdo kdo opravdu zaměstnává se vším všudy.
  Model, ktery jsem popsal je z praxe a zacinalo se pred mnoha lety v malem kolektivu nekolika lidi, ktery se casem narostl. Zamestnance mame jak HPP, DPP, tak ZL.

  Citace Původně odeslal Dominik94 Zobrazit příspěvek
  Dam vam krasny priklad na sobe.
  Mam 8h pracovni dobu, ma prace je hotova za tri hodiny a muzu rict ze zbytek doby delam svoje veci. Presto jsem nejlepsi zamestnanec.
  Proc ? ......
  Kolik takovych, jako ty Dominiku, ve firme je? Myslim, ze asi malo, kdyz jeste pomahas ostatnim.. Ne vsichni dokazi generovat vetsi vykon, nez se od nich ocekava. Tem, kteri odvedou svou praci a maji vysokou pridanou hodnotu pro firmu, je vetsinou umozneno delat si i sve veci (protoze proste zvladnou svou praci a jeste vic). To ale neni u zamestnancu pravidlem bohuzel.

  Citace Původně odeslal Martina Polamová Zobrazit příspěvek
  Tak přece rozhodně může tu pracovní výkonnost motivovat pozitivně ne negativně...
  Ne vsichni jedinci se daji motivovat pozitivne. Drtiva vetsina lidi dela jen proto, ze musi, ne proto, ze je to bavi. Pozitivni motivace nefunguje na vsechny. Bohuzel. Bylo by krasne, kdyz by ze sebe kady dostal maximum jen pro to, ze je pro vec nadseny a motivovany.

  Jeste bych se rad zeptal Martino

  a) pokud externi zamestnanec fakturuje hodinove honorovanou cinnost, pak preci musi vykazat pocet odpracovanych (fakturovanych) hodin, takze svou praci take musi nekde evidovat. Proc by tedy zamestnanec mel mit svou evidenci fakturovanych hodin a zamestnavatel, ktery ho plati, nikoliv? Zamestnavatel musi jen verit, ze hodiny, ktere mu externista fakturuje, tak proste plati a nema koukat, zda za ne neco dostal, nebo zda to bylo v terminu?

  b) z ceho ma ucetni vypocitat mzdy, kdyz nevi, ktere dny byl interni zamestnanec nemocny, tzn. nepracoval v urcitych dnech, ve kterych nema narok na standarni mzdu, ale na nemocenskou atp? Jak to udelate bez evidence prace, potazmo dochazky?

 22. jeden z důvodu, proč dělám sám na sebe, ale na druhou stranu mít hodně zaměstnanců tak tu apku chci taky, lidí jsou vychcane svine

 23. Citace Původně odeslal cargopro Zobrazit příspěvek
  jeden z důvodu, proč dělám sám na sebe, ale na druhou stranu mít hodně zaměstnanců tak tu apku chci taky, lidí jsou vychcane svine
  Plati zde ze “podle sebe soudim tebe”?

 24. Citace Původně odeslal Radek O. Zobrazit příspěvek
  Plati zde ze “podle sebe soudim tebe”?
  možná jste už dlouho zapouzdřen ve své manažerské pozici, ono je to někdy pohodlnější než přijít o iluze.

 25. Mozna jsem hloupy, naivni, nezkuseny a nevim co jeste, ale nepokladam lidi za vychcane svine a ani tak k nim nepristupuji. A mozna i diky tomu se mi to vraci zpet. A takto jsem to bral i v dobe, kdy jsem delal delnika ve fabrice u pasu, kde jsem zacinal.

 26. Citace Původně odeslal Radek O. Zobrazit příspěvek
  Mozna jsem hloupy, naivni, nezkuseny a nevim co jeste, ale nepokladam lidi za vychcane svine a ani tak k nim nepristupuji. A mozna i diky tomu se mi to vraci zpet. A takto jsem to bral i v dobe, kdy jsem delal delnika ve fabrice u pasu, kde jsem zacinal.
  taky bych bral časy 20 let zpátky, kdy ve firmách vladl sociální smír, neboť vlastníci firem byli ještě z lidu.Ja pozoruji že se firemní osazenstvo polarizuje na límečky a makacenky. Což vede k nelojonalnosti obou vůči chlebodárci. Ale možná je vaše firma světla výjimka.

Hostujeme u Server powered by TELE3