Shoptet spouští partnerský program. Vydělávejte společně se Shoptetem
Zobrazují se odpovědi 1 až 16 z 16

Bezobalový obchod - Kde získat peníze na jeho rozjetí?

 1. Ahoj,

  moje ségra chce otevřít v jednom menším městě bezobalový obchod. Co se týče podnikání nikdy se do ničeho nevrhla, ale vždycky měla dobré nápady a já jí v tom nevěřil a po pár měsících to udělal někdo jiný a vždycky s úspěchem.

  Teď do mě šije neustále ohledně bezobalové obchodu a já bych nechtěl udělat znovu chybu a ignorovat její nápad.

  Teď k té hlavní otázce. Předběžný rozpočet na tento projekt mám vyčíslený na 200-250 tisíc korun. Bohužel aktuálně peníze nemohu ani částečně poskytnout ze svého, protože jsem společník ještě v jedné firmě kam jsem vložil veškeré svoje prostředky vyhraněné na podnikání.

  Kde jako student (stále jsem student a řečmi o tom, že jsem společník v jedné firmě nikoho asi neuchvátí) a matka na mateřské máme vzít peníze? Normální komerční banka nás samozřejmě odpálkuje, protože chtějí vidět daňové přiznání, apod. Zkoušíme žádat o různé dotace, ale je to běh na dlouhou trať, nehledě na to, že také budeme potřebovat finance a dotaci maximálně proplatí zpětně. Jediné co jsem našel je Českomoravská záruční a rozvojová banka (i tak s tím nemám zkušenosti, když se nám případně podaří záruku dostat, zda je banka ochotná nám peníze poskytnout bez daňové přiznání, apod) a nebo portál typu zonky.cz.

  Nevíte někdo ještě o nějaké instituci kde bychom mohli zkusit zažádat o peníze?

  Děkuji všem za tipy.

  S přáním hezkého dne

  Tomáš

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. jen k té ČMZRB: banky taková záruka nezajímá neboť není do 100 procent zajištění, stejně chtějí směnku a hlavně podnikatelský záměr, který má hlavu a patu. CMZRB je zřízena za účelem zaměstnávání úředníků, většinou nějak zpřízněnými s lidmi z ministersva, je to taková dobře placená zašívarna.

 4. Líbí se mi Váš nápad sestru podpořit. Za mě mohu pouze doporučit zkusit zažádat o dotaci na podnikání (pokud sestra nikdy nepodnikala a bude to její první živnost), z ÚP mohou poskytnout dotaci ale jak jste sám řekl, je to běh na dlouhou trať.

  Něco o tom píšou tady:

  Příspěvek na podnikání 2017: až 163.320,– Kč

 5. Citace Původně odeslal Kolisek11 Zobrazit příspěvek
  nebo portál typu zonky.cz.
  Zonky vám nabídnou tak 20 tisíc s jejich přístupem. To nemusíte ani zkoušet.

  Žádal jsem tam o peníze na rozvoj podnikání a řekli mi, že je to přílíš riziková kategorie, 170 tisíc čistý příjem za poslední 3 měsíce jim bylo málo a nabídnuli mi 50tis. Kč

  když jsem jim řekl, že kdybych chtěl, tak tolik si můžu za 2 měsíce ušetřit sám, tak řekli že s tím bohužel nemohou nic dělat.

 6. Já bych ty Zonky naopak zkusil, sám jsem tam už jeden bezobalový obchod v menším městě podpořil a navíc sám navštěvuji bezobalový obchod v Olomouci :)

 7. Když popíšeš na zonky že miluješ planetu a proto chceš bezobalový obchod atd. tak ti ty jelimani naházej těch 250k za 10minut.

 8. Bezobalový obchod, to jsou takový ty slogany "Ušetřete na obale" a pak zjistíš, že zboží bez obalu u nich stojí o 30 % dráž než s obalem?

  Jinak jsou banky, kterým stačí pohyby na účtě, kreditku ti dneska dá kdekdo, tam nic moc neřeší, přečerpání to samý, pokud máš někde účet delší dobu. To když uděláš alespoň u dvou/tří lidí, tak máš hned 200k. Samozřejmě úroky po 30 dnech naprd, ale na překlenutí ideální.

  Na druhou stranu, na co tolik peněz? Pár polic a sklenic koupíš zapakatel a zboží na skladě nemusíš mít na rok dopředu, ne? Jasně, nájem, kauce atd., ale 250k mi přijde jako zbytečná částka do začátku.

 9. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Bezobalový obchod, to jsou takový ty slogany "Ušetřete na obale" a pak zjistíš, že zboží bez obalu u nich stojí o 30 % dráž než s obalem?
  Takový "slogan" jsem ještě neviděl? Kde ho najdu?

  Nevím, jestli jste někdy v takovém obchodě kdy byl. To gró není o ceně. Je o šetrnému přístupu k životnímu prostředí a drtivá většina věcí, co se v těch obchodech prodává je českého původu a v certifikované BIO kvalitě. Neříkám, že tam má chodit nakupovat každý, ale každý je strůjcem svého štěstí. ;)

 10. V kterém městě by to mělo být?

 11. Bylo to kdysi v DVTV, takovej pár vyhublých bio hipíků prodával kilo mouky za 40 Kč apod., tak jsem se neudržel s tou poznámkou o ceně, protože oni to asi mysleli dobře (klobouk dolů před zachráncema planety), ale vyjádřili to tak, že to vyznělo jako můj komentář výše.

 12. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Bezobalový obchod, to jsou takový ty slogany "Ušetřete na obale" a pak zjistíš, že zboží bez obalu u nich stojí o 30 % dráž než s obalem?.
  ne, o tom to vubec neni, je to o zivotnim prostredi :) nekdo proste nechce kazdy den vyhazovat dvacet plastovych pytliku, kdyz to jde i bez toho... Samozrejme jeden clovek nicmoc nezmeni, ale kdyz se tak zacne chovat vic a vic lidi, muze to pomoct...

 13. Jenom takové rýpnutí - jak bezobalový obchod řeší § 17 zákona 634/1992 Sb.?

  Vyžaduje-li to povaha výrobků, zejména s ohledem na hygienické podmínky prodeje a charakter použití, je prodávající povinen výrobky prodávat v hygienicky nezávadných obalech nebo je do takových obalů při prodeji zabalit, při samoobslužném prodeji je povinen spotřebiteli poskytnout vhodný obalový materiál.
  Jak prodejce zaručí, že obal donesený zákazníkem bude skutečně hygienicky nezávadný? Nebo pokud by využíval možnost vlastních vratných obalů, které by zákazníkům měnil a sám čistil (třeba jako kelímky na festivalech), je to skutečně ekologická cesta?

 14. Však o lidi nejde, jde o planetu.

 15. jelikož jsem se svého času hodně zabýval (prakticky) recyklací, musím se tomu hodně smát tomu humbuku o obalech. Např. zákazu dávat igelitky zdarma, ale prodej pracích prášků v PVC pytlích už nikomu nevadí. A takových věcí je milion. Řešením ochrany životního prostředí není bezobalové chování spotřebitele, ale třídění v kombinaci s následným ekologickým energetickým využitím těchto obalů. Jinak recyklace musí začít už u výrobce, tzn. pokud možno materiálově jednodruhový obal. Pokud "zabalím" jogurt do PP kelímku a víčko potáhnu Al napařenou fólií, tak tento obal můžu už jen spálit. Jupíka v HDPE obalu potaženého PVC nebo PET folií taktéž rychle nezrecykluji a jen draze atd atd. Ze strany výrobců není vůle samo o sobě tohle respektovat. Prodej věcí bez obalu je škrábání se levou rukou za pravým uchem. Nesmysl.

 16. osobne si po ekonomicke ztrance myslim ze dlouho neprezijete pokud se nejedná o Prahu ci Brno kde bude dost hipsteru a ekomaniček. Ale po ztránce asi ekokoligie je to pekné (ikdyž zákaznik nebudu) , ikdyž si nejsem uplně jistý celkovým významem :-)

  Jinak jak pisi ostatní skuste zonky, tam dle mě máte šanci, jak koukam na zounky z pohledu investora tak jsou defakto nanic, ale z pohledu dlužnika (a nejlip že nakonec nezaplatiš) jsou dle mě ideál nástroj na pujcení :-)

 17. Já bych trochu pochyboval, jestli tohle je budoucnost, protože je to pro zákazníka práce navíc. Když chcete změnit chování lidí, tak jim musíte spíš zpříjemnit život.

  A druhá a hlavní poznámka je, že nápad nemá žádnou cenu. Jediný na čem záleží je schopnost makat, dotahovat věci do konce, poučit se chyb a zase makat a makat.

Hostujeme u Server powered by TELE3