Kvalitní hosting pro WordPress [WP3]
Zobrazují se odpovědi 1 až 20 z 20

Jak jste se naučili online marketing?

 1. Ahoj, jak jste se naučili online marketing? Vím, že je to široký pojem, ale spíš by mě zajímalo, jak na to - číst knihy, chodit na kurzy (jsem z Olomouce a o žádných kurzech moc nevím),...můžete mi něco doporučit? Nějaké webináře a jiné. Nehodlám se tím živit, ale chci se něco málo naučit :-) Mám blog a ráda bych věděla, jak ho lépe propagovat :-) Budu ráda za jakoukoli radu, díky!

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Vokurek nabízí: HN Consulting Brno s.r.o. - vývoj aplikací
  RossBlack poptává: Skrill účty
  Savrc poptává: Editor sablony Crane Wordpress
 3. Ja necetl knihy a ani nechodil na kurzy. Na spoustu veci se staci jen poradne zamyslet. Technikalie nastroju se clovek nauci jejich pouzivanim.

  Jinak k blogu. Ja mam proste za to, ze dobry blog obsahem a formou si publikum najde samo. Pokud ne pak neni obsah ci forma pro lidi zajimava.

 4. Zkrátka čti všechno a ze všeho si něco vyzobej. :) Na žádném kurze jsem nikdy nebyl, čtu buďto knihy, anebo ještě častěji články, sleduju přednášky třeba z barcampů, kde jsou často zajímavé věci (https://www.superlectures.com/barcampbrno2017/ ale z těch novějších mě nic moc nezaujalo, spíš projeď starší ročníky). Pokud chceš ale propagovat blog, tak to je krapet jiné, než propagace byznysu.

  Nejdůležitější je, podle mě, mít blog na vlastní doméně a ne na žádném blabla.blog.cz anebo jiném serveru. Vlastní doména = serióznost, lidi tě budou brát vážně a tvé články budou mít větší váhu. Plus lidé daná klíčová slova lépe dohledají a můžeš si hrát se SEO, na cizím blogu to není možné. Nu a pak tu jsou samozřejmě sociální sítě, ale ze všeho nejdůležitější je kvalitní obsah relevantní pro cílovou skupinu. Když to nějak okořeníš, dáš do toho svoji osobitost a nějak se odlišíš od ostatních, tak určitě pozornost zaujmeš. ;) Hodně štěstí.

 5. Hodně pomalu, hodně draze, hodně nervů a stejně jsem na takových pokročilejších začátcích :D

 6. Většinu sám. Kurzy ani knížky ne, moc mi nesedí taková forma vzdělávání. Koukej kolem sebe, ptej se na oborových diskuzích, když si něčím nebudeš jistá, googluj si to. Mít vlastní blog, kde si můžeš vše zkoušet, je určitě potřeba. Hodně věcí fakt odkoukáš selským rozumem...

 7. Jen tak od věci, slovo technikálie je opravdu příšerné.. ;-)

  Jinak na online marketing naleznete plno blogů u firem, které se tím i zabývají. Tak zkuste čerpat něco málo i zde. V klidu domova.
  Po minutě hledání jsem našel třeba:

  Blog o online marketingu | MarketUP
  http://newsfeed.cz/
  atd... je toho mraky.

  Můj názor je, že je dobré si číst rady od lidí, kteří mají za sebou úspěšnou práci.
  Je 100x lepší přečíst knihu od Bezose, Jobse, než-li ty dnešní webináře lidí, kteří nikdy pro nikoho nic pořádného neudělali, ale hlavně na videu dobře vypadat a dobře se pohybovat (znáte ty doporučované pohyby rukou a oslovování lidí apod.)  Citace Původně odeslal Radek O. Zobrazit příspěvek
  Ja necetl knihy a ani nechodil na kurzy. Na spoustu veci se staci jen poradne zamyslet. Technikalie nastroju se clovek nauci jejich pouzivanim.

  Jinak k blogu. Ja mam proste za to, ze dobry blog obsahem a formou si publikum najde samo. Pokud ne pak neni obsah ci forma pro lidi zajimava.

 8. Hlavně začni něco dělat.

  Založ si blog, zkus oslovit někoho z okolí, že mu zdarma pomůžeš a naučíš se to u toho.

  Doporučuju sledovat blogy a zahraniční magazíny. Skvělý projekt je Digisemestr, nebo digitální garáž od googlu.

  Pro SEO a PPC:

  Search Engine Land | Must Read News About SEO, SEM & Search Engines
  ppchero.com

 9. Citace Původně odeslal Radek O. Zobrazit příspěvek
  Ja necetl knihy a ani nechodil na kurzy. Na spoustu veci se staci jen poradne zamyslet. Technikalie nastroju se clovek nauci jejich pouzivanim.

  Jinak k blogu. Ja mam proste za to, ze dobry blog obsahem a formou si publikum najde samo. Pokud ne pak neni obsah ci forma pro lidi zajimava.
  Amen..
  Na marketing musí být člověk nadaný. Marketiér je kreativec.
  Je to jako zpěv ->
  je skupina lidí co slušně zpívá cizí tvorbu ( black friday celý týden )...
  je skupina lidí co má vlastní tvorbu, svůj proud a určuje trendy..
  je skupina lidí co zpívat prostě neumí a drilem neurazí u ohně...

 10. Knihy, blogy, online kurzy (udemy.com atd.), praxe na svých mini webech, no a nejvíc mi pak stejně dala praxe na junior pozici ve firmě, když na tebe dohlídne nějakej senior.

 11. Problém je, že se zkoušení za reálné money člověk nevyhne. Výhoda je, že postupem času vám zůstává spousta kanálů, která již funguje a tak se poměr dobře investovaných peněz ku těm vyhozeným zlepšuje. Navíc časem získáte cit pro to, co má šanci a co je totální nesmysl - stačí jen prošustrovat pořádný balík a znovu už to neuděláte :-)

 12. Přesně tak.. Naučení špatného marketingu za statisíce cestou pokus omyl :) Takto šetří mnoho českých firem.

 13. Citace Původně odeslal rouballik Zobrazit příspěvek
  Přesně tak.. Naučení špatného marketingu za statisíce cestou pokus omyl :) Takto šetří mnoho českých firem.
  Hele roubalíku, ty rýpale. Stejně jako někdo zkouší různé kanály třeba sám, někdo jiný zkouší různé markeťáky nebo různé agentury. Je to ale stále o tom samém - musíte to vyzkoušet. Myslíte si, že najít markeťáka je tak snadné? A jestli si myslíte, že se najímáním profesionálů vyhnete špatně investovaným prostředkům, tak to bych chtěl vidět. Mě stačilo hledání programátorů.

 14. To jsem neřekl, ale taky jsem si už dříve uvědomil, že v podnikání se nedá řídit pravidlem " tak dlouho hledám až najdu sebe ".

 15. Souhlasím s beranistem...

  Je spousta služeb a produktů a to samé platí i možnostech marketingu. Neexistuje model, podle kterého funguje vše ve všech odvětvích. Nemůžu aplikovat zkušenosti, které jsem získal u prodejce olejů na klientku, která prodává růže. Samozřejmě agentura, která má 10 let zkušeností na trhu a stovky klientů bude jinde než jeden freelancer, který funguje 2 roky. O tom žádná...

 16. Citace Původně odeslal rouballik Zobrazit příspěvek
  Amen.. Na marketing musí být člověk nadaný.
  Jak jako nadaný? Jakože od přírody? Že by se člověk narodil, ležel v té kolébce mezi ostatníma novorozeňatama a zapojil by své markeťácké vlohy a dokázal ukecat ostatní novorozeňata, aby mu všichni dali jejich přikrývky výměnou za tu jeho, kterou by si museli mezi sebou střídat, protože je spešl a má nějakou přidanou hodnotu? :)

  Marketing, stejně jako úplně všechno, je jen o sebevzdělávání a praxi, ne o nadání. ;)

 17. Citace Původně odeslal lVlorf3us Zobrazit příspěvek
  Jak jako nadaný? Jakože od přírody? Že by se člověk narodil, ležel v té kolébce mezi ostatníma novorozeňatama a zapojil by své markeťácké vlohy a dokázal ukecat ostatní novorozeňata, aby mu všichni dali jejich přikrývky výměnou za tu jeho, kterou by si museli mezi sebou střídat, protože je spešl a má nějakou přidanou hodnotu? :)

  Marketing, stejně jako úplně všechno, je jen o sebevzdělávání a praxi, ne o nadání. ;)
  Dle meho nazoru bych se i ja naucil hrat na housle, otazkou je s jak velkym usilim a jaky by byl vysledek. Clovek ma pro neco dispozici vetsi a pro neco mensi. Naucit se da temer vse, po te strance teoreticke apod. jenze to samotne uceni a praxe je jedna vec a to, jak to tomu cloveku pujde vec druha. Nevim jak to presne popsat, ale nekdy je to proste o tom, ze cloveka neco napadne, co se naucit neda a prijde to tim, ze na to ma nejake bunky, ktere tu myslenku prinesou a to s proste naucit a zpraxovat neda.

  Nicmene vzdy je to o tom, kdyz se budeme bavit o marketingu, co pro koho marketing znamena. Vetsinou lidi na slovo "co je to markting" odpovi "reklama" a tim muzeme skoncit diskuzi. Stejne tak "chci nekoho na marketing" a hleda nekoho na PPC nebo SEO. To slovo je dnes tak zdevalvovane, ze ho ani nema smysl resit. Protoze i kdyz jsem v kontaktu se spoustou lidi co maji ruzne projekty a "chteji poradit v marketingu" tak realne chteji resit marketing tak v jednom pripade z padesati, ve zbytku je zajima jen to, jak udelat tu ci onu konkretni reklamu ci komunikaci.

 18. Citace Původně odeslal lVlorf3us Zobrazit příspěvek
  Jak jako nadaný? Jakože od přírody? Že by se člověk narodil, ležel v té kolébce mezi ostatníma novorozeňatama a zapojil by své markeťácké vlohy a dokázal ukecat ostatní novorozeňata, aby mu všichni dali jejich přikrývky výměnou za tu jeho, kterou by si museli mezi sebou střídat, protože je spešl a má nějakou přidanou hodnotu? :) Marketing, stejně jako úplně všechno, je jen o sebevzdělávání a praxi, ne o nadání. ;)
  Přesně tak. Už v prenatálním období je to člověk co kšeftuje s plodovou vodou. Karel Gott taky vydal první desku ještě před porodem. A nebo ne?

  Češi jsou takový. Každej zedník, každej marketér, každej malíř... Podle toho pak ty reklamní kampaně vypadají.

  Citace Původně odeslal Radek O. Zobrazit příspěvek
  Dle meho nazoru bych se i ja naucil hrat na housle, otazkou je s jak velkym usilim a jaky by byl vysledek. Clovek ma pro neco dispozici vetsi a pro neco mensi.
  Já myslím, že to Radek vystihl přesně. Housle jsou kanál jako adwords. Hudba je marketing. Je divné, že já tóny neslyšící neumím na žádný nástroj. Lidi s absolutním sluchem se učí na nástroje jak na běžícím pásu.. Bohužel jen málo firem je marketingově řízených, aby bylo možné pochopit co ten pojem skutečně znamená.. Byť se to v dnešní době zlepšuje.

 19. I ty "buňky, které myšlenku přinesou" se dají kultivovat. Je to jen o stylu přemýšlení, o odpoutání se od dogmat, o nastavení mysli a okolního prostředí atd. (napsal jsem o tom dlouhý článek a existuje na to téma hodně knih). Stejně jako jde trénovat tělo, jde trénovat i myšlení. Absolutní sluch už +- vloha je, ale i tam k tomu musí být nějaký trénink. Marketing se dá ale učit v pohodě, jen je to na dlouho, chce to myslet outside the box, učit se vidět pojítka, kde je jiní nevidí atd. To už jde, jak říkám, spíše o nějaké osobnostní rysy, které to lidem pak buďto usnadňují anebo zhoršují. Ale i tyhle rysy se dají postupně měnit. :)

 20. Podnikatelské myšlení, které je i pro online marketing podle mne důležité pro napojení online aktivit na ostatní potřeby a výnosy, jsem získal nejprve v rodině, která začala podnikat hned po revoluci. Takže jsem si prošel řadou pozic od stánkového prodejce, číšníka, pořadatele na diskotéce až po provozního hotelu. Pak byla přínosná zkušenost v Centrum.cz v obchodě. Pak vlastní podnikání.

  Měl jsem štěstí, že už v roce 2004 jsem začal dělat s lidmi, kteří měli zkušenosti z velkých zahraničních firem, rozjížděli v ČR internet banking, propagovali m602 v USA a podobně. Díky tomu jsem mohl celkem brzy začít získávat praxi při investování peněz klientů. Po investování prvního miliónu už má člověk třeba na Google Adwords ve svých oborech dobrý odhad. Důležité byly hlavně vlastní internetové projekty a samostudium.

  Školení a kurzy jsem absolvoval, ale těžko vypíchnout nějaké konkrétní. Nejčastější pozitivní efekt byla spíš motivace, jen málokdy něco vyloženě nového. Nejvíc mi asi dalo sledování blogů a zdrojů v angličtině. Špiček v oboru.

 21. Solidní základ předá www.digisemestr.cz, malá investice, ale maximálně informačně nabitý program, včetně praktických úkolů a několika školení.

Hostujeme u Server powered by TELE3