Prodej projektu Duchod.cz - cena 665 tis Kč. Dále MojeFinance.cz, DuchodovaReforma.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 12 z 12

Vymáhání pohledávky - osobní zkušenost

 1. Ahoj,

  řeším již dlouhou dobu jeden dluh (přes 300.000 Kč), který vůči mě má bývalý společník a "kamarád". Mám od něj uznání dluhu, v našich komunikacích (e-mail, SMS) dluh nepopírá, ale už 2 roky tvrdí, že zaplatí, ale to asi zná hodně z Vás :).

  Došla mi tedy trpělivost, ale jelikož cesta přes exekutora není možná tak se ptám na Vaše zkušenosti s nějakou vymáhací agenturou. Řešili jste někdo dluh vůči Vám přes vymahače ? Zajímají mě opravdu jen osobní zkušenosti jelikož takových firem je internetu dost a dokáži si je "vygooglit" sám.

  Díky moc

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. To uznání dluhu máš v nějaké písemné právně uznatelné formě ?

 4. Přesně tak. Sepisoval mi to firemní právník dle platného zákona a již mám ověřeno i z jiných zdrojů, že forma je v pořádku

 5. V tom případě bych šel cestou soudního řešení. Sice to bude trvat déle, ale je to "neprůstřelné"...

 6. Soudni cesta je ale spatne. Dluznik na sebe ma exekuce a vsechny prijmy a majekty ma napsane tak aby oficialne na nej nikdo nemohl - bohuzel

 7. Citace Původně odeslal WSE Zobrazit příspěvek
  Soudni cesta je ale spatne. Dluznik na sebe ma exekuce a vsechny prijmy a majekty ma napsane tak aby oficialne na nej nikdo nemohl - bohuzel
  Špatně je cokoliv jiného než soudní cesta. dostaneš alespoň něco...otázka je jen kdy a kolikátý budeš v pořadí při vyplácení pohledávek. Jiná cesta není. Vymlátit to z něj, to těžko, unést rodinu, to sotva...jak jinak bys to chtěl zařídit? ;-)

 8. Zkus vymahače. Často si berou % z vymožené částky. Neděs se toho slova vymahači, každej má představu bouchačů, ale mají správný kontakty a stojí za nimi velice schopní právníci. Dokážou vyčuchat nějaký majetky co ještě nejsou převedeny a stihnou je zastavit dřív než banky apod. Soudy jsou pomalý a často neefektivní. Jen se připrav, že to může být 20 - 40% z vymožené částky. Ale lepší než nic.

 9. No nevím co tím myslíš, zastavit majetek může stát, policie, exekutor, ale vymáhací agentura tak jedině se souhlasem dlužníka, ale pokud jsou již exekuce tak už to odstavil exekutor.

  Zbývá jediné a to prodej pohledávky, ale to možná bude za tak 10% a nebo něco v rozporu s trestním právem:(

 10. Citace Původně odeslal Slater Zobrazit příspěvek
  Zkus vymahače. Často si berou % z vymožené částky. Neděs se toho slova vymahači, každej má představu bouchačů, ale mají správný kontakty a stojí za nimi velice schopní právníci. Dokážou vyčuchat nějaký majetky co ještě nejsou převedeny a stihnou je zastavit dřív než banky apod. Soudy jsou pomalý a často neefektivní. Jen se připrav, že to může být 20 - 40% z vymožené částky. Ale lepší než nic.
  Nesmysl. Vymahač (když pominu význam tohoto slovo ve formě nějakého násilí...budu to tedy brát ve smyslu vymáhacích agentur apod.) nemůže VŮBEC NIC. Natož "zastavit majetek". Vymahač může dlužníka maximálně jen otravovat, na což je takový profi dlužník zvyklý ze všech stran, má z toho už srandu a efekt je nula.
  Takže pokud by měl být vymahač opravdu efektivní, tak jedině vymahač v tom smyslu mimo zákon - držení za nohy z balkonu a podobně :-D O tomhle se tady ale asi nebavíme.

  Jinak pokud je dlužník tazatele dle jeho vlastních slov defacto nedobytný (nevymožitelný), tak ani moc nevím, co se vlastně řeší.

  Možnosti jsou 3 a ty jsou dané:
  1) podstoupit soudy, získat časem exekuční titul a stoupnout si do zřejmě marné fronty, pokud nic nemá, jak je uvedeno
  2) použít ty úkáčka s pěstmi, co to z něj dostanou násilně (tady už se ale pohybujeme v trestní rovině)
  3) anebo to bohužel odepsat.

  Nic jiného nikdo nevymyslíme.

 11. Jo, řešil, dvakrát.
  Jednou jsem byl klasická kavka, tedy dal jsem nějakou zálohu předem a nevymohlo se nic (pravděpodobně ani nic nekonali).
  Podruhé to bylo bez zálohy, chvíli mu snad nějak dopisovali, volali, možná za ním i byli ... ale výsledek byl taky nula.
  Jsem k tomu tedy skeptický také.

 12. Přes "vymahače" jsem to dostal oficiálními cestami. Je mi jedno s kým vším spolupracují - exekutoři, právníci a jaký mají kontakty na úřadech. Další co to dali přes trestní oznámení tak jsou stále již 4 roky v řadě. Jinak mám i stejnou zkušenost jako Asd. Dopředu rozhodně neplatit. Navíc jsem v řadě i u dalšího člověka již dva roky se téměř nic neděje krom toho, že si rozdělují odměny právníci kvůli každýmu papíru, který vystaví. Na nás již nic nezbyde. To je klasicky přes trestní oznámení. Doporučuji všem, je zdarma a nic nestojí.
  A ještě jeden poznatek, pokud Vám dluží s.r.o. z jiného státu tak Vám sdělí, že máte zaplatit 90000,- za překlady aby se to začlo řešit, ale moc nečekejte protože to bylo s.r.o. takže opravdu pecka. Je mi jedno kdo si co myslíte, já jen napsal svou zkušenost a né domněnky.

 13. Já měl pohledávku s výší dluhu přibližně 40.000 a zatím mám skvělou zkušenost s www.e-vymahani.cz jsou oprvdu slušní, flexibilní a vypadají, že tomu rozumějí. Samozřejmě jsem šel jen do soudního vymáhání, mimosoudní bych si opravdu nelajs. Co se týče provize, většina profesionálních vamáhacích agentur si bere mezi 15 - 25 % co jsem tak různě zjistil...

Hostujeme u Server powered by TELE3