Poptávka e-shopu pro síť pizzerie
Zobrazují se odpovědi 1 až 7 z 7

Barevný profil - proč se mi po převedení mění barvy?

 1. Zdravím,

  může mi prosím někdo jako blbečkovi vysvětlit, co dělám špatně?
  Růžové prase = obrázek v RGB. Když tenhle obrázek převedu do CMYK ať už v nastavení photoshopu, nebo ho celý překreslím podle katalogu CMYK podle čísel, tak v programu vše ok, ale už v příloze mailu z toho vyleze tahle fialová obluda (ne, že by předtím nebyla). Myslela jsem, že je to jen blbým nastavením monitoru, ale v tiskárně to vidí úplně stejně a potištěná věc je taky. Takže prosím - jsem jenom blbá, nebo je v tom nějakej háček?

  Díky moc!

  Název: p1.jpg
Zobrazení: 351
Velikost: 1 005,2 KBNázev: p2.png
Zobrazení: 186
Velikost: 225,3 KB
  Přiložené miniatury Přiložené miniatury Klikněte na obrázek pro plnou velikost Název: p3.png Zobrazení: 33 Velikost: 130,0 KB  

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. A do jakého formátu to ukládáš? Tady máš všechno v png což je RGB(A) formát a neumí ukládat CMYK barvy. To bude podle mě ten hlavní problém. A jestli ne, tak je ještě potřeba sladit pracovní ICC profily - ty můžou být např. součástí pdf, které je pro tisk určitě vhodnější než png.

 4. Ukládám do JPG, to jsem jenom blbě nahrála. Do PNG mi to po převodu ani uložit nejde, takže nastavený by to mělo být OK. Problém nastává až když to dám do přílohy e-mailu (ale to by se mělo zobrazovat špatně už jako uložené, však to zobrazuju na stejným monitoru?) nebo ten tisk. ICC ani nevim co je, takže jdu googlit :-D
  Díky!:)

 5. Mně ve Firefoxu se taky měněj barvy, když někomu něco posílám a už jsem si na to zvyknul. Nevím, zda to dělají i jiné prohlížeče. Druhá strana si stejně ty obrázky stáhne a zobrazí v jejich prohlížeči obrázků, anebo si to zobrazí na mobilu a tam už je to ok.

  A z příspěvku jsem nepochopil, jestli je teda v tiskárně věc v pořádku anebo ne? Musíš to uložit do PDF a nastavit standard PDFX1-a, pak budou barvy takové, jako jsi je zamýšlela. Tisknutí JPG anebo PNG je trochu prasárna, respektive nejde předvídat, jak se barvy pozmění, u PDF máš jistotu shody.

 6. V tiskárně se jim to zobrazuje blbě jak mě v prohlížeču. PDF je v prohlížeči OK, ale to mi zas nechtěj vzít oni............. ale to už jsme zase jinde... :D Každopádně díky!

 7. Pokud nechtějí vzít PDF, tak to je opravdu divná tiskárna, od těch bych utekl. :)

 8. Asi jo... :D Díky:)

Hostujeme u Server powered by TELE3