IT-TechCZ s.r.o. | Cloud, VoIP ústředny, vývoj webů a informačních systémů, elektronických systémů, IT poradenství
Zobrazují se odpovědi 1 až 18 z 18

Jak v Adobe Illustratoru vytisknout etikety

 1. Dobrý den, vytvořil jsem si etiketu o rozměru 120*105 mm.
  Potřeboval bych aby při finálním nastavení pro export to ty etikety rozmístilo vedle sebe na celou A4.

  Například v programu Corel který je o x tisíc levnější je možné si vybrat možnost pro tisk etiket a různé šablony od firem které vytváří tyto etikety. Pak stačí jen doinstalovat PDF Creator, vytvořím jednu etiketu, nastavím šablonu a místo tisku přes tiskárnu zvolím tisk přes PDF Creator a vytvoří mi to etikety na celou stránku v pdf.

  To stejné potřebuji udělat v Illustratoru. Zabývá se tady tím někdo, je to možné ?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Tohle je potřeba dělat ručně (možná to jde i automaticky, ale takovou možnost jsem nenašel), ale není to nic složitého. Jednoduše si vytvoříte plátno A4 a tam naklonujete a na sebe nalepíte tu etiketu. Zádhel je akorát s ořezem. Vůli na ořez necháte jen na vnějších stranách. Ale jelikož koukám, že vaše etiketa dosedne přesně 2x na výšku (210mm) A4, tak předpokládám, že tam vůle na ořez nebude. Jenže se tam nevejdou ani svislé ořezové značky, takže netuším, jak se to bude řezat. To budete stříhat nůžkama? Pokud ano, tak není co řešit a opravdu stačí pouhé naklonování čtveřice etiket na plátno A4 a hotovo.

 4. Díky za info, nene stříhat to nebudu, máme automatickou řezačku na tohle, takže co se týká ořezu tak to je vše jasný.
  Jen mi šlo o to, jestli AI tuto možnsot zvládá a zjistil jsem že ne, teda sým způsobem by to šlo ale ne tak jednoduše jak v Corelu, AI nemá žádné přednastavené vzory etiket pro tisk apod. Takže zůstávám u Corelu :-)

 5. Citace Původně odeslal ideasro Zobrazit příspěvek

  Například v programu Corel který je o x tisíc levnější je možné si vybrat možnost pro tisk etiket a různé šablony od firem které vytváří tyto etikety.
  Dobrý den,

  mohl byste přiblížit, jak se to jmenuje nebo kde to najdu? A ev. jestli je to jen v novějších Corelech?

  Corel jsem dříve dost používal a toto si tam nevybavuji...

  Moc dík

 6. Využívam to od Corelu verze x7, teď jsem si zakoupil verzi x8 a tam to je také.

  1. Zapnete Corel
  2. Soubor - Nový - vytvoříte novou prac.plochu (cokoliv, nezáleží na tom)
  3. Rozvržení - Vzhled stránky - Vyskočí vám nabídka a tam dáte - Štítky
  4. Z normální papír přepnete na Štítky a vyberete si libovolný formát štítku který potřebujete.
  5. Následně jak si nějaký vyberete, můžete ho editovat.

  Tisk a převod do PDF

  1. Když jej chcete uložit, nebo vyexporovat, uloží se vám pochopitelně jen jeden.
  2. Pokud jej chcete na celou stránku A4 například. musíte doinstalovat PDF Creator.
  3. Budete mít otevřený ten štítek a dáte - Tisk ale místo své tiskárny zvolíte PDF Creator a ten vám etiketu převede do PDF na celou A4.
  4. Vše už záleží jaký vzor štítků si vyberete, na některých jich je 20 na stránku, někdy 10 apod.


  Toto podobné ja vyžaduji i v Adobe Illustrator ale zřejmě tam tato možnost není reálná.

 7. No, zvětšení plátna na A4 a naklonování grafiky vícekrát vedle sebe zabere pár vteřin. ;) A další věcí je, že z Illustratoru vyleze kvalitní tiskové PDF ve standardizované normě PDFX-1a (anebo v jiné, jaká se vybere) a barvy budou po vytisknutí vypadat tak, jak mají. PDF Creator nevím, zda vůbec nastavování standardů / barevných profilů má. Abyste se pak nedivil, až budou po vytisknutí barvy mdlé anebo dokonce o nějaký odstín posunuté. ;)

  Navíc v PDF Creatoru se (předpokládam) nedají nastavovat již zmíněné ořezové značky. Pro domácí tisk a vystřižení nůžkama anebo tou vaší řezačkou ok. Ale pro profesionální tisk a ořez tam už značky potřeba jsou. V Illustratoru se dají pěkně uvnitř dokumentu vytvořit (u archu s několika duplikáty je to holt nutné řešit ručně, ale jde jen o přidání pár čar) a tiskárna s tím nebude mít problém. Pokud byste to vyexportoval vaším způsobem a někam poslal bez značek, velkou radost by asi neměli.

  Ani nemluvě o kvalitě rozlišení. Nevím, jak je na tom PDF Creator se zachováním 300 DPI k tisku a jestli si to nějak nepřevádí.. Riskovat bych to určitě nechtěl. To samé křivky, jestli je vlastně zachová, anebo si z toho udělá rastr, to může být obrovský rozdíl v ostrosti grafiky a textu.

  Zkrátka ano, Illustrator je dražší a možná se na oko zdá tento postup složitější (ale není, opravdu se mi zdá rychlejší, než ten váš), jenže výstupy jsou kvalitnější. Je to jistota.

 8. PDF Creator to zvládá výborně, využívám to několik let s pomocí Corelu. A jak píšete že Adobe illustrator to zvládá, máte pravdu zvládá. Ale není to práce na několik vteřin, kdyby jste takto měl dělat 14 archu etiket aby vám vše sedělo, to je práce tak na několik dní.

  V Corelu takto udělám jednu etiketu a samo mi to rozháže na formát A4 a ten který potřebuju.

  Illustrator je proste na nic v tomto uplně k ničemu.

 9. Citace Původně odeslal ideasro Zobrazit příspěvek
  V Corelu takto udělám jednu etiketu a samo mi to rozháže na formát A4 a ten který potřebuju.

  Illustrator je proste na nic v tomto uplně k ničemu.
  Pořád mi není jasné co myslíš tím, že ti to samo rozháže na A4. Pokud tiskneš na plnoformatové etikety, tak zduplikovat předlohu po celé A4 je otázkou vteřin. Pokud tiskneš na již predvyseklé formáty etiket na A4, tak tam mas stejně různé H a V rozteče, takže potřebuješ šablony od výrobce.

 10. Tiskneme na předpřipravené archy které se řežou ale také na archy se samolepícím povrchem. Celkem by mě teda zajímalo jaký postup zvolit v AI abych jednu etiketu během vteřin rozmístil na celou A4 do připravených polí.

  Zde dávám vzorový formát pro AI ke stažení - na tyto etikety tiskneme nejčastěji, viz jsou zde ruzne velikostní formáty
  A4 labels, printable labels for all applications from HERMA

  Zde je formát (předloha pro AI) o rozměru jedné etikety 105x57mm na stránce A4 jich je 10.

  Co já vyžaduju aby jsme si rozuměli. Vytvoříte si jednu etiketu a jak vy píšete během vteřin ji chci rozmístit do všech těch polí a pak následně pouze vyexportuju do pdfka a tisknu.
  Nastavení barev už neřeště to už finální záležitost.

  Zde je ten vzor: http://www.herma.co.uk/en/product-ca...rint-4425.html
  Tady je ke stažení: http://www.herma.co.uk/uploads/forma...4425-105x57.ai

 11. Citace Původně odeslal ideasro Zobrazit příspěvek
  Celkem by mě teda zajímalo jaký postup zvolit v AI abych jednu etiketu během vteřin rozmístil na celou A4 do připravených polí.

  Co já vyžaduju aby jsme si rozuměli. Vytvoříte si jednu etiketu a jak vy píšete během vteřin ji chci rozmístit do všech těch polí
  Normálně si na to vytvoris akci. Pouzijes funkci přemístěni nebo tak nějak, zkratku to ma myslím na widlich ctrl+shift+m a nastavis si horizontální a pak vertikální posun/zkopírování o ten rozměr etikety + případný spad.

  Nevím jestli to má corel už nějak predpripraveny pro všechny druhy etiket, nicméně pracovat v nem bych kvůli tomu nechtěl, je to pro mě vždy utrpení, když dostanu něco v Corelu.

 12. No ano já se díval na youtube na návody, tam se musí jedna etiketa označit a pak se tam musí zadávat udaje v px nebo v mm aby se posunula.
  První ji musíte posunout do prava a pak zase označit ty dvě a posunovat dolů, to je strašně zdlouhavé.

  Ano něřeknu když máte jeden druh etiket, ale když máte 12 rozdílných etiket tak to je trochu problém.

  Jestli se vám špatně dělá v Corelu, tak to už je otázkou inviduální, protože někomu vyhovuje více to a druhému to. Corel je jednoduchý a má přehlednější uživ.prostředí.
  To že se někomu v něm dělá špatně se už odvíjí v tom že mu nerozumí nebo s ním ještě nikdy nepracoval a nebo nepracuje tak často, já třeba neovládám AI :-)

  Pokusím se to v tom AI ještě nějak vyzkoušet. Díky

 13. Citace Původně odeslal ideasro Zobrazit příspěvek
  No ano já se díval na youtube na návody, tam se musí jedna etiketa označit a pak se tam musí zadávat udaje v px nebo v mm aby se posunula.
  První ji musíte posunout do prava a pak zase označit ty dvě a posunovat dolů, to je strašně zdlouhavé.

  Ano něřeknu když máte jeden druh etiket, ale když máte 12 rozdílných etiket tak to je trochu problém.

  Jestli se vám špatně dělá v Corelu, tak to už je otázkou inviduální, protože někomu vyhovuje více to a druhému to. Corel je jednoduchý a má přehlednější uživ.prostředí.
  To že se někomu v něm dělá špatně se už odvíjí v tom že mu nerozumí nebo s ním ještě nikdy nepracoval a nebo nepracuje tak často, já třeba neovládám AI :-)

  Pokusím se to v tom AI ještě nějak vyzkoušet. Díky
  Tak už tomu rozumím, našel jsem si, že Corel má nějakou funkci přímo na štítky, to je asi fajn. Nicméně dělám i víc jak 12 druhů etiket a nemám problém. Na ty nejčastější mám akce vytvořený (vytvoření jedné zabere všehovšudy 10 sekund) a zbytek dělám ručně a víc jak 10 sekund to taky nezabere.

 14. Ano má na to speciální funkci, zde je obrázek. Jsou tam různí výrobci štítků a různé rozměry. Když si z toho seznamu vyberete nějaký vzor.
  Tak vám to vytvoří vlastně jednu etiketu a tu pak upravíte. No a já používám ještě ten PDF Creator který mi poté tu jednu rozmístí automaticky na celou A4.
  http://i.imgur.com/nAQTxvu.jpg

  Takže vy děláte přes AI přímo štítky ? A můžete mi poslat obrázek jak to cca děláte, jakou funkci apod.
  Z obrázku bych to pochopil a možná by se mi to podařilo.

  Zde jsem nahrál album, můžete se podívat jak postupuju krok po kroku.
  Ten PDF Creator používám jen ať mi to vyexportuje do pdfka, samotný Corel už vám ty etikety normálně vytiskne rozdělené na A4 ale nevyexportuje je rozdělené na PDFku alespon jsem tuto moznost nenasel.

  Zde album: http://imgur.com/a/GfPwm
  Naposledy upravil ideasro : 12.07.2017 v 10:55

 15. Citace Původně odeslal ideasro Zobrazit příspěvek
  Takže vy děláte přes AI přímo štítky ? A můžete mi poslat obrázek jak to cca děláte, jakou funkci apod.
  Z obrázku bych to pochopil a možná by se mi to podařilo.
  Tady si tykáme. Normálně si vytvořím plátno o daném rozměru štítku, ten pak přesunu do šablony od výrobce, použiju akci na rozmístění a posílám do tiskárny.

  http://oi65.tinypic.com/2drvvxv.jpg

 16. Zdlouhavé? Nahrál jsem vám to. :) http://vachudatomas.cz/temp/Etikety.mp4 Zkratka na transformaci = CTRL + SHIFT + ALT + D, tam stačí nastavit posun o svislé milimetry, v našem případě zadáme výšku etikety a klikneme na [Kopírovat]. Za pomocí CTRL + D provedeme re-duplikaci, pak vše vybereme, podržíme ALT (pro duplikaci) a SHIFT (pro zachování rovného posunu) a posuneme doprava tak, aby se levá strana nových etiket nalepila na pravou stranu těch starých, což je snadné, jelikož se zobrazí automatické vodítko. Nu a pak už stačí jen CTRL + SHIFT + S a uložit do PDF, vybrat normu a je to. 13 vteřin včetně uložení. ;)

 17. Aha, nebyl by trochu podrobnější postup ?
  Řekněme že plátno mám - to je ten vzor který si stáhnu od výrobce etiket o rozměru který potřebuju. Ten si otevřu v AI.
  V druhém okně jsem si udělal presný vzor etikety do jednoho pole.

  Viz obrázky

  1 - http://i.imgur.com/xK9aKFV.png
  2 - http://i.imgur.com/biOHC0p.png

  Děkuji, mezitím jak jste to poslal jsem reagoval na iLuke, jdu se na to podívat a ozvu se.

  Tak moc děkuji máte pravdu funguje to, je to teda o kapku složitější postup než v Corelu, tam mi to po vytvoření jedné etikety hned rozhodilo ale zase v AI nemusím používat další program pro export do PDF.

  Podařilo se mi to :-)

 18. Tak jsme vás aspoň něco naučili. :) Blahopřeji a věřím, že s Illustratorem to budete mít i do budoucna pohodlnější.

 19. Citace Původně odeslal lVlorf3us Zobrazit příspěvek
  No, zvětšení plátna na A4 a naklonování grafiky vícekrát vedle sebe zabere pár vteřin. ;) A další věcí je, že z Illustratoru vyleze kvalitní tiskové PDF ve standardizované normě PDFX-1a (anebo v jiné, jaká se vybere) a barvy budou po vytisknutí vypadat tak, jak mají. PDF Creator nevím, zda vůbec nastavování standardů / barevných profilů má. Abyste se pak nedivil, až budou po vytisknutí barvy mdlé anebo dokonce o nějaký odstín posunuté. ;)
  Nastavení má, ale co jsem viděl, tak furt je to bída. CorelDraw standartně ukládá data bez profilu (svého profilu) takže většinou je každý dotisk jinde. Vůbec nechápu jak na to můžou už od verze 8 dlabat. I ten Affinity to umí. Jako letitý applista dělám sice jen v ai, ale co se týče řezané (a gravírovacího laseru) tak musím uznat, že corel nemá konkurenci. Tam zas Adobe zaspalo.

  myslím že umět Affinity českou mutaci, tak se může jíc corel s illustratorem klouzat, protože si vzal z obou to nejlepší.

Hostujeme u Server powered by TELE3