Prodej projektů Duchod.cz, Duchodova-Reforma.cz a doména MojeFinance.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 8 z 8

Je nutné EET na sezonní výrobu nábytku?

 1. Zdravim, chci se zeptat na nutnost pořízení EET.

  Syn chodí do zaměstnání a jako vedlejší činnost vyrábí zahradní nábytek, je to defacto výroba sezónní, EET by se měla vztahovat od 03/2018, někde jsem četl o vyjímce na sezónní zboží či výrobu ( už nevím) , bude muset mít EET když vyrábí cca 5-6 měsíců v roce? Díky za relevantní odpovědi.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. EET se určitě vztahuje i na sezónní prodej, právě proto tuším O2 i jiné firmy zapůjčují pokladny i na pár měsíců v roce.

  Druhá věc je nepravidelný příjem, tuším do 30.000 Kč nebo do kolika, tzn. třeba prodej starých věcí z domácnosti na bazaru. Prodej zahradního nábytku mi nepřijde nepravidelný příjem.

 4. Pokud to vyrabi a prodava, je to podnikani, o tom bych nepolemizoval, EET se ho tyka od 2018, resit se to da i tak, ze by prodaval jen na platbu predem/na fakturu, tim by se tomu vyhnul.

 5. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Pokud to vyrabi a prodava, je to podnikani, o tom bych nepolemizoval, EET se ho tyka od 2018, resit se to da i tak, ze by prodaval jen na platbu predem/na fakturu, tim by se tomu vyhnul.
  Nepolemizuji o podnikání, to ne, ale díky za koment, takto se to řešit dá..ale asi si bude muset zařídit ještě jeden účet čistě na podnikání že?

  ---------- Příspěvek doplněn 19.06.2017 v 20:16 ----------

  Citace Původně odeslal bart28 Zobrazit příspěvek
  EET se určitě vztahuje i na sezónní prodej, právě proto tuším O2 i jiné firmy zapůjčují pokladny i na pár měsíců v roce.

  Druhá věc je nepravidelný příjem, tuším do 30.000 Kč nebo do kolika, tzn. třeba prodej starých věcí z domácnosti na bazaru. Prodej zahradního nábytku mi nepřijde nepravidelný příjem.
  Tak nedá se označit ani jako pravidelný, podnikání a příjmy v něm přeci nejsou pravidelné...

 6. Nepolemizuji o podnikání, to ne, ale díky za koment, takto se to řešit dá..ale asi si bude muset zařídit ještě jeden účet čistě na podnikání že?
  Není nutné mít podnikatelský účet, ale v případě kontroly of FÚ je potřeba důvěryhodně vysvětlit všechny ostatní příchozí částky, pokud jsou.

 7. Citace Původně odeslal Aveso Zobrazit příspěvek
  Není nutné mít podnikatelský účet, ale v případě kontroly of FÚ je potřeba důvěryhodně vysvětlit všechny ostatní příchozí částky, pokud jsou.
  Ano, chodí mu výplata,..díky za reakci..

 8. Tak přeci mít další účet není problém a při těch pár kusech zahradního nábytku není problém ani to EET. Je to zbytečná paranoia, tedy pokud není důvodem to, že EET odmítáte prostě z principu. EET zatěžuje tam, kde to brzdí provoz, čeká se na účtenku, atd ... ale u vás, když prodáte i několik kusů nábytku denné to není žádný problém. Mobilních aplikací je X a i dalšího poměrně levného řešení.

 9. Citace Původně odeslal Zbyněk Šubert Zobrazit příspěvek
  Tak přeci mít další účet není problém a při těch pár kusech zahradního nábytku není problém ani to EET. Je to zbytečná paranoia, tedy pokud není důvodem to, že EET odmítáte prostě z principu. EET zatěžuje tam, kde to brzdí provoz, čeká se na účtenku, atd ... ale u vás, když prodáte i několik kusů nábytku denné to není žádný problém. Mobilních aplikací je X a i dalšího poměrně levného řešení.
  Neříkám, že je to problém, tak to postaveno není, jen zjišťuji zda EET je, nebo není povinen provozovat a zda se na to nevztahuje nějaká vyjímka o sezónní činnosti. Jasně že to nezdrží, stejně je více kupců z oblasti pohostinství a to se prodává na fakturu převodem...jde o ty drobné odběratele z řad občanů, kteří to mají na zahradu.

Hostujeme u Server powered by TELE3