Výdělečná sociální síť
Zobrazují se odpovědi 1 až 26 z 26

Zaslání balíku na dobírku - jistota převzetí a další komplikace

 1. Dobrý den, řeším dost komplikovanou situaci která se může v horším případě stát, tak se na ní chci připravit a případně se i poradit.

  Každý již zasílal balík na dobírku, zabalíte nějaký předmět + přidáte pojištění a při odeslání na přepážce pošty si jen zvolíte jestli chcete peníze v hotovosti kdy vám je pak následně doručí pošťačka nebo převedou na bankovní účet.

  Zpátky k problému, chci zaslat docela drahý zlatý řetízek, osoba který o něj má zájem se nabídla že klidně peníze pošle dopředu na účet případně to uděláme formou dobírky.

  Problém je v tom, že se následně obávám aby mě tato osoba nenařknula z toho, že ji v tomto balíku nepřišlo to co očekávala. To znamená, že ona by ve výsledku měla důkaz že mi za dobírku peníze přišli nebo i kdyby mi je zaslala na účet tak by vždy měla důkaz že já ty peníze dostal. Co se týká pravosti předmětu který odesílám tak na to mám papír a ověření z puncovního úřadu ale to v tom aktuálně nehraje žádnou roli.

  Ovšem já bych nemohl dosvědčit to, že jsem opravdu poslal to co si vyžádala.

  Proto se ptám, existuje pro toto nějaká záruka ? Například že u zabalení balíku bude notář, případně že notář přímo tento balík zašle na adresu a vystaví mi potvrzení.
  Nebo lze nechat předmět zabalit na poště a balík pošle přímo jako pošta a dá mi také potvrzení.

  Abych měl něco v ruce kdyby tato situace nastala. Nevím jestli se toto již někomu stalo, ale chci být připraven abych nebyl překvapen :-)

  Děkuji za rady
  Naposledy upravil ideasro : 19.05.2017 v 18:26

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. No, docela často se stává, že přijde v zásilce něco jiného než je původně ve faktuře. To, jestli je v dodávce správná zásilka, musíš doložit ty, takže se můžeš jistit nějakým videozáznamem nebo fotodokumentací klidně, nic lepšího mne nenapadá. Každopádně při nákupu online je tu vždy možnost odstoupení do 14 dnů bez udání důvodu, případně reklamace, kterou zákazník má možnost využít.

  Vždycky se může stát chyba, je pak na tobě a komunikaci se zákazníkem, jak se rozumně domluvíte na nápravě.

 4. tak tazateli jde očividně o to když ho bude chtít zákazník podvést. Kdysi když jsem ještě obchodoval s LEVI atd, tak v případě nestovnalosti měli k balíku video a fotky žeto tam opravdu dali, nebo zboží doposlali. Pokud by to jako důkaz obstálo u soudu netuším.
  Na poště dělají zápis na vyžádání při otevírání zásilky, jestli to udělají i při odeslání to už je spíš otázka přímo na help linku pošty.

 5. Já ovšem neposílám jako eshop, takže žádnou fakturu nepřikládám. Zasílám jako jednotlivec ne firma. Fotodokumentace mě také napadla ale je ve výsledku k ničemu.
  Protože vy si to můžete nahrát nebo nafotit jak to balíte, ale to že pak znovu nerozbalíte a nevytáhnete již nikomu neprokážete.

  Jediná varianta by byla si to nahrát přímo na poště, ale to už mi přijde jakový cirkus.

 6. Pokud neposilate jako firma, tak neplati samozrejme ani ta lhuta 14 dnu. Nicmene prokazat, ze jste opravdu poslal co jste poslal je problem. Nejaky zaznam i z posty je fajn, ale jednak je slozite to udelat a jednak tezko rici, zda by to jako opravdu naprosto verohodny dukaz stacilo.

 7. Zajdi na poštu a zeptej se, už nevím jak se ta služba jmenuje, ale před lety jsem posílal podobnou cennost, dali mi takovou speciální černou obálku a před nimi jsem věc vložil, a oni obálku zapečetily, bylo k tomu spoustu dokumentů. Jestli to ale stále existuje to nevím.

 8. Neni v tomto pripade nejlepsi osobni predani?

 9. Ano osobní předání je v tomto asi nejlepší řešení. Bylo by to následně tvrzení dle tvrzení a já bych nemohl dokázat že jsem te osobě něco dal a ona by nemohla dokázat že mi dala nějaké peníze.
  Jen v případě že by to někdo nenahrával v pozadí :D

  Ovšem osobní předání je nemožné protože ta osoba které to chci poslat bydlí na druhé straně republiky. Stále mě ale zajímá jak to vyřešit tím zasláním.

 10. Leda to poslat nejakym kuryrem, ktery by si nechal podepsat od dotycneho, ze opravdu prevzal to, co bylo predmetem smlouvy. Tusim, ze u operatoru nebo nekde funguje to, ze prijde kuryr, clovek podepise smlouvy a ten samy kuryr si je odveze...


 11. Napadá mě třeba notářská úschova věcí. Dát věc do úschovy, a až dojdou peníze, dostal by pokyn k odeslání. Nebo stěhovací firmy, které převážejí citlivé firemní informace v zapečetěných boxech? U obojího se ale obávám, že levněji by vyšlo na druhý konec republiky zajet osobně :)

 12. Citace Původně odeslal hampl.david Zobrazit příspěvek
  Napadá mě třeba notářská úschova věcí. Dát věc do úschovy, a až dojdou peníze, dostal by pokyn k odeslání. Nebo stěhovací firmy, které převážejí citlivé firemní informace v zapečetěných boxech? U obojího se ale obávám, že levněji by vyšlo na druhý konec republiky zajet osobně :)
  Tim ale neprokazete tu vec. Jen to ze jste neco dal notari a ten to neco vydal

 13. Tuším že je jedno na jakou částku balík pojistím to v tom nehraje vlastně ani žádnou roli v tomto případě.
  Protože jak by to ta osoba otevřela a napíše mi následně že v balíku nic není. Těžko to pak můžu řešit s ČP, pokud vím tak ČP odpovídá, přesněji to pojištění u ČP odpovídá pouze za správné a neporušené doručení balíku z místa na místo. Oni nezodpovídají za to, co se v balíku nachází.
  Zodpovídají pouze za to, kdyby se ten balík ztratil, nebo by v něm bylo něco křehkého a to by se rozbilo nebo nějak porušilo.

  A ty firmy které to doručují nějak soukromě, s tím nemám zkušenosti. Ale není to ve výsledku uplně to stejné jako doručení od ČP nebo PPL apod ?

  Abych to jednoduše zkrátil: já potřebuji mít jistotu, aby se na mě ta osoba den po přijetí te mé zásilky neobrátila a neřekla - hele v tom balíku nic není. Vraťte mi mé peníze.
  Tohle je opravdu taková pitomost, ale i tato pitomost může skončit u soudu.

  Zkusil jsem se obrátit na podporu ČP a na právní poradnu, pak ještě zkusím notáře. Kdyby jste někdo měli s tímto zkušenosti budu rád za další rady. Dík

 14. mohu se zeptat o jakou výši jde? že, to tak řešíš... když tě bude chtít nařknout z podvodu, tak to může udělat vždycky, klidně i teď může zajít na policii a obvinit tě z čehokoliv si vymyslí...

  natoč video záznam při balení balíčku, zabal to do speciální obálky pro cenné psaní, která již nelze bez viditelného poškození rozdělat... jestli to chceš dramatizovat, tak si ktomu pozvi ještě nějaké svědky... toť vše

  pokud by se jednalo o něco fakt drahýho tak klasická úschova proti úhradě, ale to si rovnou můžete předat osobně...

 15. To doruceni pres ty specialni sluzby by vyresily to ze byste nechal prijemnce podepsat papir ze potvrzje ze dostal co mel a pak budete mit papir kde to potvrdi.

 16. Citace Původně odeslal ideasro Zobrazit příspěvek
  Dobrý den, řeším dost komplikovanou ....
  Viděl bych 2 varianty. Buď jestli někdo (Pošta?) poskytuje službu, o které mluví B.Dušek.

  A nebo normálně vzít jednoho dva tři další lidi, kteří se budou koukat, jak to balím a nesu na poštu a tedy mi to dosvědčí. Fungovalo to tak tisíce let, nevím, proč by to nemělo fungovat nyní.

  Notářská úschova je také dobrá věc - ale nevím, jestli to jde použít v tomto případě (jestli to ti notáři i posílají) - prostě si nějakým zavolejte.

  ------

  Citace Původně odeslal desp Zobrazit příspěvek
  Pane desp, na to jste přišel jak? Dle mne je Cenné psaní úplně obyčejný dopis, akorát pojištěný

 17. 1. Osobně bych do obchodu, kde mám pocit, že mne zákazník ojebe vůbec nešel.
  2. Pakliže je to tak výhodný obchod, navýšil bych cenu o "osobní dopravu" a zboží předal z ruky do ruky.
  3. Kolik času tě stojí tohle všechno zkoumat, volat nebo psát na poštu, atd ... ? Není lepší tam opravdu zajet?
  4. A nebo to není taky výhodný prodej docela drahého řetízku :)

 18. Citace Původně odeslal Zbyněk Šubert Zobrazit příspěvek
  1. Osobně bych do obchodu, kde mám pocit, že mne zákazník ojebe vůbec nešel.
  2. Pakliže je to tak výhodný obchod, navýšil bych cenu o "osobní dopravu" a zboží předal z ruky do ruky.
  3. Kolik času tě stojí tohle všechno zkoumat, volat nebo psát na poštu, atd ... ? Není lepší tam opravdu zajet?
  4. A nebo to není taky výhodný prodej docela drahého řetízku :)
  ???

  Možná jsem slepý, ale nikde nevidím, jak jste vyřešil problém průkaznosti u soudu

  Nebo byste se (starým?) řetízkem za (pár tisíc??) strávil ve dvou lidech den cestováním? Tak jako, proč si neudělat vejlet že :-P

 19. Jediné zmysluplné riešenie je dať šperk do obálky pred notárom ktorá bude zapečatená. Je to však riešenie jen jedného problému. Druhý problém je, ako preukázateľné poslať.

 20. Citace Původně odeslal aheadnology Zobrazit příspěvek
  ???

  Možná jsem slepý, ale nikde nevidím, jak jste vyřešil problém průkaznosti u soudu

  Nebo byste se (starým?) řetízkem za (pár tisíc??) strávil ve dvou lidech den cestováním? Tak jako, proč si neudělat vejlet že :-P
  Abych neřešil průkaznost a neztrácel čas a peníze za možné trable se zákazníkem, kurýrem, notářem, tak ano, radši bych sedl do auta a udělal si výlet a nemusí jet nikdo se mnou a otočím to sám za den. Jestli je to za pár tisíc, tak bych to jenom pojistil a jako ceninu poslal zákazníkovi.

  Řetízek za pár tisíc a k balení zvát 3 kámoše mi spíš přijde jako paranoia :)

 21. Ano notáře zjistím, tato varianta se mi zda jako nejlepší pokud bude možná. Ne opravdu za pár tisíc to není, to bych jinak ani neřešil a nezakládal diskuze :-)

 22. Citace Původně odeslal ideasro Zobrazit příspěvek
  Ano notáře zjistím, tato varianta se mi zda jako nejlepší pokud bude možná. Ne opravdu za pár tisíc to není, to bych jinak ani neřešil a nezakládal diskuze :-)
  Když budeš mít e-shop a zákazníkovi pošleš televizi za 100.000,- a on ti řekne, že dostal kus cihly, tak to řešíš jak :) Máš videa u balení televize nebo u každého odesílání je notář? V čem je rozdíl ? Za mne bych prostě ten řetízek pořádně pojistil, poslal a hotovo :)

 23. Citace Původně odeslal ideasro Zobrazit příspěvek
  Ano notáře zjistím, tato varianta se mi zda jako nejlepší pokud bude možná. Ne opravdu za pár tisíc to není, to bych jinak ani neřešil a nezakládal diskuze :-)
  Tech ukonu co notar udela... aby nevyslo taxi pred republiku levneji..

 24. Spíš je divné, že ti věří on, že pošleš to, co chce. Pokud by šel na policii, že jsi ho podvedl, tak jak dokáže, že jsi mu poslal něco jiného? Bude to muset rozbalit pod kamerou a mít u toho nějakého klenotníka.

 25. Máš pravdu, to je druhý pohled na věc. Ovšem taky nevím jak by se to u soudu řešilo. Je hodně podobných případu v TV jak někdo někomu pošle místo mobilu kus hadry apod. Ovšem nikdo už neví jak to skončí u soudu. Ten kdo poslal tu hadru může taktéž říct že v tom balíku byl telefon. Vyjímka by byla, kdyby ten člověk podvedl najednou více lidí to by se z toho neměl šanci dostat. Ale kdyby to udělal pouze u jednoho tak mu to těžko protistrana dokáže.

  Tady ale zůstává pořád jeden problém, že vám pošlou peníze na účet tak se vždy dá dohledat že jste ty peníze obdržel. Může se stát, že budou chtít peníze vrátit a protistrana bude tvrdit že neobržela ten zlatý řetízek který jsem přitom opravdu zaslal. Ve výsledku příjdu o řetízek a ještě budu muset vrátit peníze za něj.

  Je to takzvané okradení naruby. Ne že vy někoho okradete tím že mu zašlete něco uplně jiného ale že ta strana která zaplatí okrade vás, tím že bude lhát.

  Tohle je prozatím neřešitelná situace, těžko by to někdo u soudu vyřešil. Ano píšete že bude mít svědky že to rozbaloval. To je přece nesmysl, ti svědci můžou hrát jeho hru a můžou lhát všichni.

  To že si k soudu přizvu svědka a řeknu mu hele, říkej jim že si byl u mě jak jsem balík rozbaloval a řekni že tam nic nebylo - tohle je ovlivňování svědků. Každý lepší obhájce ví že by to neprošlo.


  Zatím nejlepší metoda je že balení proběhne u notáře, přidá tam pečeť a on sám to odešle.
  Naprosto neprůstřelné u soudu bych řekl. A nebo poté předání osobně z ruky do ruky.

 26. Ten notar neni garanci. Notar by mohl maximalne potvrdit ze tam bylo neco vlozeno zrejme nebude znalec aby dokazal urcit zda je ten sperk opravdu ten objednany.

  A opet takovy ukon bude drazsi jak to taxi

Hostujeme u Server powered by TELE3