Prodej projektu Duchod.cz - cena 550 tis Kč. Dále MojeFinance.cz, DuchodovaReforma.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 23 z 23

Aké akcie sa momentálne oplatí nakupovať za účelom vyplatenia dividend?

 1. Ahoj, aké akcie sa podľa vás momentálne oplatí nakupovať za účelom vyplatenia dividend? Dávnejšie tu už bola diskusia o akciách ČEZ-u. Rozmýšľal som čas portfólia preniesť do akcí, ktoré vyplácajú dividendy. Aký máte momentálne názor na akciové trhy?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Můj názor je, ruce pryč od České republiky. V tomhle prostředí by zde investoval akorát blázen a danit divi v ČR také nebudu. Jinak já dividendové akcie nakupuji. Nějaké papíry firem, které vyplácí nepřetržitě bez přerušení mám, ale nemám rád, když rozdělí mezi akcionáře veškeré zisky. Raději mám firmy, které např. třetinu volných prostředků vyplatí v dividendách, třetina jde na buyback a třetina jde do investic a budoucího růstu firmy. Buyback a investice se dlouhodobě promítnou do ceny akcie, které pak při prodeji po třech a více letech nedaníte, kdežto dividendy daníte vždy. Všechno má své, spousta lidí buybacky odsuzuje (protože si myslí, že by firmy měly investovat hlavně do růstu a další argument je, že se skupuje často za draho, což bývá pravda a musí se to hlídat ... jaká je strategie té či oné firmy), ale neuvědomují si, že je to sázka na jistotu. Dividendy jsou malá domu, buyback vám zvýší podíl, kdežto investice do růstu jsou vždy nejisté (dvojnásob v technologiích). Takže pak se do toho musíte zavrtat a důkladně zjišťovat, kam ty peníze jdou ...
  Naposledy upravil beraniste : 04.05.2017 v 10:31

 4. Hele tak názor... Já jsem koupil index Dow Jones asi před rokem a půl a vydělal jsem přes 10%. Teď trošku měním strategii, a budu přikupovat akcie každý měsíc.

  Osobně si také myslím, že je lepší investovat do US akcií. Hlavně důležité je, že i když máš třeba 200.000 Kč co tam chceš nalejt, tak to tam nenalejt hned, ale postupně, třeba kupovat každý měsíc akcie za 10.000 Kč, pak ti cena akcií v čase hodí průměr.

 5. Zaujímavo vyzerajú akcie Philip Morris ČR. Otázka je či si udržia svoju hodnotu + - 10 % v rozmedzí 5 rokov.

  Dividenda PHILIP MORRIS ČR - Dividenda Burza, Dividendy PHILIP MORRIS ČR 2017

 6. Ja teda více věřím v Německo a celkově Evropu než USA. Proto bych si vybral něco v Německu


 7. Citace Původně odeslal Tuttinho Zobrazit příspěvek
  Ja teda více věřím v Německo a celkově Evropu než USA. Proto bych si vybral něco v Německu

  Snažím se dohledat umístění obrázku na webu FIO. Nedaří se. Mohl byste, prosím, přidat link? Je takto zohledněno více indexů z pohledu výše DY? Děkuji!

 8. Bohužel je to přísně tajný interní dokument :D. Je to jen příklad a je to z roku 2016

  Aktualizované dividendy německých titulů z indexu DAX v roce 2016 | Fio banka

 9. Citace Původně odeslal Tuttinho Zobrazit příspěvek
  Bohužel je to přísně tajný interní dokument :D. Je to jen příklad a je to z roku 2016

  Aktualizované dividendy německých titulů z indexu DAX v roce 2016 | Fio banka
  Děkuji. Škoda, že je jediný. :)

  ---------- Příspěvek doplněn 04.05.2017 v 17:35 ----------

  Citace Původně odeslal beraniste Zobrazit příspěvek
  Můj názor je, ruce pryč od České republiky. V tomhle prostředí by zde investoval akorát blázen a danit divi v ČR také nebudu. Jinak já dividendové akcie nakupuji. Nějaké papíry firem, které vyplácí nepřetržitě bez přerušení mám, ale nemám rád, když rozdělí mezi akcionáře veškeré zisky. Raději mám firmy, které např. třetinu volných prostředků vyplatí v dividendách, třetina jde na buyback a třetina jde do investic a budoucího růstu firmy. Buyback a investice se dlouhodobě promítnou do ceny akcie, které pak při prodeji po třech a více letech nedaníte, kdežto dividendy daníte vždy. Všechno má své, spousta lidí buybacky odsuzuje (protože si myslí, že by firmy měly investovat hlavně do růstu a další argument je, že se skupuje často za draho, což bývá pravda a musí se to hlídat ... jaká je strategie té či oné firmy), ale neuvědomují si, že je to sázka na jistotu. Dividendy jsou malá domu, buyback vám zvýší podíl, kdežto investice do růstu jsou vždy nejisté (dvojnásob v technologiích). Takže pak se do toho musíte zavrtat a důkladně zjišťovat, kam ty peníze jdou ...
  Prodej akcií po třech a více letech držení není třeba danit? Opravdu? To bude pravděpodobně platit i pro ETF? Díky za info.

 10. český trh - nebrát

  americký trh - nebrát ( http://roklen24.cz/a/iUsTZ/americka-...hledejte-jinde )

  jaký trh brát?

 11. Akciový trh nebrat žádný. Ekonomika je uměle v růstu a na vrcholu. Akcie se kupují, když je krize a všichni prodávají přece. V roce 2008 se dal koupit Philip Morris za 4000, teď dává dividendu 1000 ročně a jeho tržní cena je nějakých 13,5 tis.

  Teď opravdu dluhopisy, akcie, nemovitosti ani drahé kovy nekupovat. I to zlato v roce 2008 klesalo protože ho lidi prodávali, aby mohli koupit ty levné akcie a nemovitosti.

  Co bych viděl v pohodě jsou P2P půjčky např. Mintos. Se správnou diverzifikací se dá dojít kolem 10% ročně s poměrně malým rizikem, že byste šel do ztráty.

  Během následujících 10 let určitě krize přijde. Jen nikdo neví kdy a jak velká. Ekonomika je cyklická.

  Pokud chcete vydělat na akciích, tak bych zkusil shortovat ty nedividendové a trpělivě čekat na krizi. Chce to ale nějakého mentora za zadkem, protože je to poměrně rizikové. Myslím, že X-Trade Brokers toho mentora nabízí, pokud do toho dáte aspoň milion korun.

 12. Frajerlado a to je právě ten problém, který se řeší průběžným investováním. Krize přijde, ale vy nevíte kdy. Ano, nemusí se vám podařit nakoupit za takové ceny jako 2008, ale i tak je mnohdy lepší zainvestovat a na tu budoucí ztrátu si vydělat, než čekat a nechat si ujít příležitosti. Teď už se dva roky fakt nedá nic moc najít ... ale co s tím? Akcie nejsou levné (až na nějaké výjimky, které se čas od času objeví), malé nemovitosti jsou o 50-80% výše, než před dvěma roky, v Mintosu něco mám, ale p2p půjčky se mi zdají ještě větší riziko. Já jsem zastánce toho, investovat stále a prostě více hledat a lépe se rozhodovat.

  PS: a i teď se dají nakoupit nějaké akcie za ceny, které byly r. 2008. Přitom od té doby jsou ty firmy stále bez dluhů, vykazují zisk, mají téměř dvojnásobek aktiv co 2008 a na trhu je už jen polovina akcií, takže kupujete dvojnásobný podíl.

 13. Akcie Philip Morris som uviedol ako príklad, áno je pravda, že ich hodnota už bola aj na úrovni 4000,- CZK ale aj 20000,- CZK. Stále je tu riziko, že ich hodnota bude klesať, ale čo ak akcie vybehnú behom 5 rokov na 25000,- CZK? Tabakový priemysel, nie je na zahodenie. Možno tu je niekto ktor má lepší prehlad, čo teoreticky môže ovplyvniť cenu akcií tabakového priemyslu?

 14. Ahoj, tak za 9 mesiacov od založenia témy nám akcie Philip Morris narástli z cca 13 tis. na 17 tis. Celkom pekný nárast.

  PHILIP MORRIS ČR - akcie PHILIP MORRIS ČR aktuálně, kurz Burza - akcie online

 15. Citace Původně odeslal erik1 Zobrazit příspěvek
  Ahoj, tak za 9 mesiacov od založenia témy nám akcie Philip Morris narástli z cca 13 tis. na 17 tis. Celkom pekný nárast.

  PHILIP MORRIS ČR - akcie PHILIP MORRIS ČR aktuálně, kurz Burza - akcie online
  Je to jediný titul, který vlastníš nebo ses pustil ještě do něčeho? :)

 16. Ja prikupuji kazdy mesic Monetu a O2.

 17. Akcie Philip Morris klesli za posledných 5 mesiacov na 15.280 CZK.

 18. neinvestuju do akcií, protože u velkých firem je to neprůhledné. Buď kupuju podíly v malých firmách, které nejsou na burze, ale jsou průhledné, tedy jejich hodspodaření a činnost je kontrolovatelná, anebo když dostanu echo, spekuluju na měnách. Dobře jsem vydělal (48%) na umělé devalvaci Kč, protože jsem 3 týdny před tím dostal hlášku od bývalého spolužáka, který dělal poslance. Všichni v poslanecké sněmovně věděli měsíc dopředu, kdy ta umělá devalvace bude. Momentálně se dá vydělat na plánovném brexitu. Čili je to tak 1-roční investice s výhledovým ziskem okolo 30%.

  Vedle toho investuju do sbírek. Vyplatilo se nakupovat v roce 2008-2010, kdy ceny byly nízké a všichni prodávali. I dneska se dá ledaccos zajímavého koupit. Jenže sběratelsdtví se musí rozumět, jako ostatmě investování v každém oboru. Fakt jer, že sbírky se zhodnocují stále.
  Naposledy upravil BBCUK : 09.07.2018 v 10:33

 19. Ako sa hovorí - dnes a aj v minulosti mali práve informácie cenu zlata.

 20. Citace Původně odeslal erik1 Zobrazit příspěvek
  Akcie Philip Morris klesli za posledných 5 mesiacov na 15.280 CZK.
  Cena klesla o dividendu, to je zcela normální u všech divi titulů. Do pár týdnů /málo měsíců bude cena zpět.

 21. Citace Původně odeslal erik1 Zobrazit příspěvek
  Ahoj, aké akcie sa podľa vás momentálne oplatí nakupovať za účelom vyplatenia dividend? Dávnejšie tu už bola diskusia o akciách ČEZ-u. Rozmýšľal som čas portfólia preniesť do akcí, ktoré vyplácajú dividendy. Aký máte momentálne názor na akciové trhy?
  Divi akcie obchodované na BCP určitě smysl mají. PM, ČEZ, Erste, KB, Moneta, Kofola... Nemůžeš čekat raketu, ale výnos 5-7% p.a. není špatný. Na druhou stranu, téměř všichni se dostávají na úroveň cen 2007-2008 a o korekci se hovoří čím dál hlasitěji...Tzn. vzestup samotných akcií je spekulací (jako vždy :-) ).

 22. Určitě bych nedoporučoval kupovat akcie jen proto, že vyplácají vysokou divi.

 23. Ceny akcií Philip Morris CR klesla na 14.800 CZK.

  PHILIP MORRIS CR - akcie PHILIP MORRIS CR aktuálně, kurz Burza - akcie online

  + zujímavá diskusia o vývoji cien tabaku. Uvidíme ako sa daná komodita bude správať v budúcnosti.

  Akcie PHILIP MORRIS ČR - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení

 24. Akcie Philip Morris sú momentálne na 14.500,- CZK oplatí sa vyčkávať. Šušká sa tiež o vyplatení mimoriadnych dividend. Očakávaný jarný pokles cien akcií nenastal. Momentálne by som s nákupom vyčkával. Stále očakávam už dlho predpovedanú finančnú krízu.

Hostujeme u Server powered by TELE3