Nette vývojáři / Správci serveru pro Extra.cz
Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 1 až 30 z 36

Zkušenost se společností React.org

 1. Zdravím všechny,
  chtěla bych se zeptat, zda je zde někdo, komu přišel e-mail od společnosti React.org v zastoupení p. Shubik.
  Zhruba před měsícem přišel e-mail, že jsem při nabídce zboží na svém e-shopu porušila výrobní patent a žádají symbolických 5000 Kč zaslat na jejich účet. Součástí této ,,dohody´´ je uhrazení částky a podepsání prohlášení, že i přes zaplacení pokuty přijímám fakt, že mě můžou v budoucnu pokutovat dále.
  Celou věc jsem předala na policii s oznámením pokusu o podvod. Policie v současné době věc předává dále ČOI.

  Zajímalo by mě, zda je zde ještě někdo z těch diskutujících, co to řešili již v jedné diskuzi, která už je ale dost stará nebo zda se najde někdo nový, kdo to řešil a jak to vyřešil.

  Díky moc

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Josef-Dousa poptává: Programátor / parťák do projektu
  Lifefor prodává: Psaní článků za 70 Kč / 1 NS.
  Clicker109 poptává: Převedení webu na WP
 3. Scam...simply.

 4. neverit, neplatit, pokdu poslou poradny podrobnosti, co konkretne jsi porusila atd... tak pripadne poslat sem a my ti rekneme jak na tom jses... Ale rekl byhc ze proste jen scamujou podnikatele a doufaj ze zaplati, tenhle typ vydirani je posledni dobou na vzestupu a zda se ze jim to prochazi... Smutne...

 5. No nechci strašit a dělat chytráka, ale zrovna tato společnost to má celkem dobře podchycený a pokud se jedná o padělky (Pandora, Smiley -Smajlík a pod.) tak asi nějakou páku mají. Většinou si objednají z eshopu nabízenou věc a posodí originalitu. Potom vyzvou k dokladování původu atd. Mám skoro vlastní zkušennost. Stačí nakouknout na spolupráci s Celňákama . Nějaký info :http://www.patzastupci.cz/rejstrik-d...astupce&id=412

 6. tak v prvni rade musime videt jake je jejich argumentovani, jen tak na slepo se asi nicmoc dalsiho rict neda :)

 7. Klidně přepošlu celý e-mail i s přílohami.
  Dle společnosti React.org jsem se dopustila chyby tím, že jsem prodávala kartáč na vlasy, který má štětiny střídavě od sebe jako kartáč TANGLE TEEZER, čímž došlo k porušení výrobního patentu a následné distribuce a prodeji.
  Jsem překvapena, že společnost zaslala polici vyjádření, že zastupují nějakého anglana, který patent vlastní a tímto se policie už nemůže zabývat a předává vše ČOI.
  Nevím, co od toho čekat, ale nemohla jsem se upsat, že prakticky souhlasím s tím, že mě můžou do budoucna vydírat a dále pokutovat.
  Nutno říci, že kartáč jsem prodala jeden a zisk na něm byl cca 30 Kč. Čímž mi částka 5000 Kč přijde naprosto nesmyslná. Nejsem si ani vědoma toho, že bych prodávala něco, co není v pořádku.
  Také weby naskrz.cz, slevomat a dalších x e-shopu má kartáč stále v nabídce a o prodaných kusech ani nemluvím. I kdyby kartáč byl nějakým způsobem špatný, proč jdou po jednom malém obchodníkovi, to mi rozum nebere.

 8. S ČOIkou tato společnost dost spolupracuje na akcích při zátahu na padělky. Pokud jste už nějakej kartáč prodala, překontrolujte kam byl zaslán: Pod Pekařkou , PRAHA 4. většinou si nechávají zaslat zboží na tuto adresu.

 9. 1) chtít kopii plné moci o zastupování

  2) prověřit dodavatele

  3) zajít za právníkem

  (*) podat TO?)

 10. Nekontaktovala mě ani ČOI, ani žádný jiný státní orgán. Trestní oznámení na mě podáno nebylo, jak zjistili na PČR. Proč to neudělali, když jsem jim okamžitě platbu odmítla je otázkou. Přišel jen dopis typu zaplať nebo půjdeme k soudu.
  Kartáč si koupili, ten jediný kartáč.
  Nicméně mě ani to nepřesvědčilo o tom, že to nemůže být podvod. Proč tedy velké prodejní a slevové portály kartáč dále nabízejí? Neměli by jít spíš po těch, co prodávají zboží ve velkém.
  Jen dodávám, že kartáč není padělek, není tvarově, barevně, názvem ani jinak podobný jakémukoliv značkovému kartáči, takže netuším, jak jsem měla poznat, že má chlupy od sebe stejně jako nějaký patentovaný kartáč, který jsem v životě neviděla.
  Elektronický podpis paní Shubik na papírech chybí.

  Zde kopíruji prohlášení, které jsem měla podepsat.

  PROHLÁŠENÍ
  Michaela K.
  se tímto zavazuje, že
  1. Zastaví dovoz, distribuci, propagaci, skladování, nabízení a prodej výrobků
  porušujících patent č. EP 2124668.
  2. V případě, že poruší svůj závazek uvedený pod bodem 1. tohoto prohlášení, uhradí
  společnosti Tangle Teezer Limited, se sídlem 143 Acre Lane, Londýn, SW2 5UA,
  Velká Británie, a panu Shaunu Pulfreyovi, 93 Arlington Lodge, Brixton Hill, Londýn
  SW2 1RF, Velká Británie, smluvní pokutu ve výši 10.000,- Kč za každé takovéto
  porušení.
  3. Předá zástupci společnosti Tangle Teezer Limited a pana Shauna Pulfreye všechny
  výrobky porušující patent č. EP 2124668, které má ve svém držení.
  4. Zaplatí společnosti Tangle Teezer Limited a panu Shaunu Pulfreyovi symbolickou
  kompenzaci ve výši 5.000,- Kč na účet 218 602 071/0300, variabilní symbol 1700728.

  Uhrazením smluvní pokuty není dotčeno právo na náhradu skutečně vzniklé škody v plné výši
  či jiné právo vyplývající z porušení práv duševního vlastnictví a z porušení práv nekalou
  soutěží. V případě, že paní Michaela K. poruší svůj závazek uvedený pod bodem 1.
  tohoto prohlášení opakovaně, je povinna zaplatit společnosti Tangle Teezer Limited a panu
  Shaunu Pulfreyovi smluvní pokutu za každé jednotlivé porušení tohoto závazku.

 11. Takže jak jsem vyrozuměl, kartáč si koupila právě tato společnost. Já osobně byl při jednání pododobného případu a vše jsem si kontroloval (platnost patentu kdo a co tady zastupuje) . Dokonce jsem tam za majitelku eshopu i volal a zjišťoval co a jak. původně jsem chtěl zaslat ke kontrole další zboží u kterého jsem si byl "jistý" že je OK (ještě že jsem to tenkrát neudělal, v té době jsem nevěděl že byl proveden kontrolní nákup)

 12. Jak to tedy pro majitelku e-shopu dopadlo?

 13. No zaplatila a byla ráda, že to takhle dopadlo. Bylo to jednoznačný porušení patentu a prům.vzoru.

 14. Michaela: "netuším, jak jsem měla poznat" to je v teto veci irelevantni, podstatne je to, zda doslo k poruseni prav nebo nedoslo. Pokud doslo, nesete za to plnou odpovednost a vy se maximalne muzete hojit na svem dodavateli v obchodnim sporu. Ukazovanim na druhe, ze i oni to prodavaji nic neziskate, holt cerny petr padl na vas.

  Dale to co jste mela podepsat neznamena, ze to musi skoncit. Nejspise ano. To je jenom smluvni pokutu. Nicmene mohli by se s vami soudit i o nahradu zisku apod. Ale tam by museli prokazat skodu, coz by bylo slozite.

  O podvody nemusi jit. Jsou firmy, co se na toto primo specializuji. Zastupuji firmy s patenty, ochrannymi znamkami a cisti pro ne trh a inkasuji za to. Je to pomerne bezne a na zapade na dennim poradku a je to tak i dobre.

  To, ze na vas nepodali TO nic neznamena. Ono se jedna o obchodni spor, takze neni duvod na vas podavat TO, ale muze prijit klasicka zaloba, kde by prokazali sve naroky. To, zda to opravdu prijde tezko rici, ale znam uz par takovych sporu, kde se pak platilo vice.

 15. Teď řeším další pecku ohledně prům. vzoru, ručně kreslená silueta auta nejmenované značky auta. Ozvala se další patent. zástupkyně a čumím jak puk. Min. 45let staré auto a bohužel ho musím stáhnout z portfolia. Co se dá dělat 3D prům.vzor je neprůstřelnej.

 16. Tak v tom případě končím s e-shopem, jelikož nevím, jak bych nakupovala zboží. Zřejmě jsem měla přijít za dodavatelem a zeptat se ho, zda ten kartáč chlupama nenapodobuje nějaký kartáč s patentem. Absolutně mě to nenapadlo a pochybuji, že někoho jiného by to napadlo.
  Pokud bych nabízela padělek, ano, v pořádku ale tohle je nesmysl. Navíc netuším, jaký výrobní patent jsem porušila, když nejsem výrobce.
  Ať to dopadne jakkoliv, raději zaplatím pokutu ČOI s tím, že tím to pro mě skončí, než někomu, kdo si nárokuje částku jejíž výši nebyl ochoten ani vysvětlit. Navíc s podepsáním podivného dokumentu.
  Ještě budu mít schůzku s právníkem a během května očekávám telefon z ČOI. Možná tam ale zajdu sama dřív, nehodlám se psychicky složit.


  Děkuji Vám za odpověď

  ---------- Příspěvek doplněn 25.04.2017 v 15:18 ----------

  Citace Původně odeslal PrintShop Zobrazit příspěvek
  Teď řeším další pecku ohledně prům. vzoru, ručně kreslená silueta auta nejmenované značky auta. Ozvala se další patent. zástupkyně a čumím jak puk. Min. 45let staré auto a bohužel ho musím stáhnout z portfolia. Co se dá dělat 3D prům.vzor je neprůstřelnej.
  A postih?

 17. Michaela: treba vyrobci kachlicek, kdyz chteji uvest novy vzor svych produktu travi tydny a tydny reserzemi, zda jejich vzor kachlicky neni uz registrovany, aby nevyprodukovali neco, co jim zpusobi problemy. Na jedne strane je to spatne, na strane druhe je to dobre, ma to dve strany mince.

  Proste jste odpovedna za to, co uvadite na trh. To je podstatne. Pokud by se nekdo obvolaval na nejake "jednani v dobre vire" tak by to pak delal kazdy a ochrana by prestala mit vyznam.

 18. To je sice pravda ale až na to, že nejsem ani výrobce a ani ten, kdo uvádí výrobek na trh.

  Každopádně až tento proces skončí, uvedu zde, jak to všechno proběhlo a dopadlo. V minulé diskuzi bylo dost vyděšených lidí a tímto bych případným dalším obeslaným ukázala, co je čeká a jak mají postupovat.

 19. Omlouvam se za nepresnost s uvedenimvyrobku na trh. Nicmene nic to nemeni na faktu ze odpovidate za to co prodate.

 20. Citace Původně odeslal Michaela85 Zobrazit příspěvek

  ---------- Příspěvek doplněn 25.04.2017 v 15:18 ----------

  [/COLOR]

  A postih?
  1000 Euro za každý motiv. Řeším jich 5 !!!

 21. Na tomhle je nejsmutnější, že se vůbec dá získat patent na takovou kravinu.

 22. Patenty jsou na takový věci jako je třeba Smajlík, myslím , že ta šťára co byla minulej rok postihla hodně prodejců. Je dokonce patentovanej i ten úsměv a to i ty koutky a pokud se nepletu i polvina toho úsměvu.

 23. Dobry den, chci se zeptat, take mi prisel dopis od dpolecnosti React.org, ze jsem zakoupil na portalu Aliexpres.com padelane zbozi a ze pry ho zadrzeli celnici v Holandsku. Mam pry zaplati 85 Euro za jeho likvidaci. Za to, jedtli to je ci neni padelek snad odpovida prodavajici a ne kupujici. Ten to preci nemuze vedet!? Co mam v takovem pripade delat?

 24. Citace Původně odeslal Antonin69 Zobrazit příspěvek
  Dobry den, chci se zeptat, take mi prisel dopis od dpolecnosti React.org, ze jsem zakoupil na portalu Aliexpres.com padelane zbozi a ze pry ho zadrzeli celnici v Holandsku. Mam pry zaplati 85 Euro za jeho likvidaci. Za to, jedtli to je ci neni padelek snad odpovida prodavajici a ne kupujici. Ten to preci nemuze vedet!? Co mam v takovem pripade delat?
  Jenze vy jste to chtel importovat do EU... a za to nesete odpovenost vy. V nekterych zemich EU je trestne i padelek vlastnit, tedy nejen ho prodavat, ale i kupovat.

 25. Citace Původně odeslal Radek O. Zobrazit příspěvek
  Jenze vy jste to chtel importovat do EU... a za to nesete odpovenost vy. V nekterych zemich EU je trestne i padelek vlastnit, tedy nejen ho prodavat, ale i kupovat.
  Tomu bych rozumel, ale byl to nahradni displej k mobilnumu telefonu za par eur a prodejce jej deklaroval jako original. To preci jako kupujici nemohu nihak ovlivnit? Dekuji.

 26. Citace Původně odeslal Antonin69 Zobrazit příspěvek
  Tomu bych rozumel, ale byl to nahradni displej k mobilnumu telefonu za par eur a prodejce jej deklaroval jako original. To preci jako kupujici nemohu nihak ovlivnit? Dekuji.
  To byste pak mohl prodávat veškerá šméčka světa a tvrdit, že jste to nevěděl. To je přeci nesmysl, ne?

 27. Citace Původně odeslal Zbyněk Šubert Zobrazit příspěvek
  To byste pak mohl prodávat veškerá šméčka světa a tvrdit, že jste to nevěděl. To je přeci nesmysl, ne?
  On to neprodával, ale kupoval, pokud jsem to správně pochopil. Kupující si nemá šanci ověřit, jestli je to originál nebo ne.

  ---------- Příspěvek doplněn 22.01.2019 v 17:28 ----------

  Citace Původně odeslal Radek O. Zobrazit příspěvek
  Jenze vy jste to chtel importovat do EU... a za to nesete odpovenost vy. V nekterych zemich EU je trestne i padelek vlastnit, tedy nejen ho prodavat, ale i kupovat.
  To mi přijde trochu padlý na hlavu. Pokud si něco kupuju pro vlastní potřebu, tak za padělek snad nemůžu být trestán. Kór, když prodejce tvrdí, že je to originál. V které zemi je trestné padělek vlastnit? Docela bych si o tom něco přečetl.

 28. Citace Původně odeslal Fipa Zobrazit příspěvek
  On to neprodával, ale kupoval, pokud jsem to správně pochopil. Kupující si nemá šanci ověřit, jestli je to originál nebo ne.

  ---------- Příspěvek doplněn 22.01.2019 v 17:28 ----------  To mi přijde trochu padlý na hlavu. Pokud si něco kupuju pro vlastní potřebu, tak za padělek snad nemůžu být trestán. Kór, když prodejce tvrdí, že je to originál. V které zemi je trestné padělek vlastnit? Docela bych si o tom něco přečetl.
  Já to pochopil, že koupil za účelem dalšího prodeje...

 29. Citace Původně odeslal Fipa Zobrazit příspěvek
  On to neprodával, ale kupoval, pokud jsem to správně pochopil. Kupující si nemá šanci ověřit, jestli je to originál nebo ne.

  ---------- Příspěvek doplněn 22.01.2019 v 17:28 ----------  To mi přijde trochu padlý na hlavu. Pokud si něco kupuju pro vlastní potřebu, tak za padělek snad nemůžu být trestán. Kór, když prodejce tvrdí, že je to originál. V které zemi je trestné padělek vlastnit? Docela bych si o tom něco přečetl.
  Treba v Italii. A je to spravne.

 30. Na Ali nakupuju pravidelně pro vlastní potřebu, ale tohle je celkem síla, člověk aby se už bál něco koupit.

 31. Citace Původně odeslal Zbyněk Šubert Zobrazit příspěvek
  Já to pochopil, že koupil za účelem dalšího prodeje...
  "byl to nahradni displej k mobilnumu telefonu za par eur a prodejce jej deklaroval jako original"

  Byl to asi jeden kus, to nevypadá na bysnys.

  ---------- Příspěvek doplněn 22.01.2019 v 18:35 ----------

  Citace Původně odeslal Radek O. Zobrazit příspěvek
  Treba v Italii. A je to spravne.
  Díky, z toho co jsem googlil, tak i v té Itálii je kupující mimo ohrožení když nakupuje v dobré víře, že jde o originál. Což u kabelky LV na ulici těžko prokáže, ale u displeje k iPhonu na internetu, kde prodejce tvrdí, že je to originál?

Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Hostujeme u Server powered by TELE3