Kupte si prémiovou propagaci a toto místo bude vaše.
Zobrazují se odpovědi 1 až 7 z 7

Microsoft Access - čtení z uzamčené DB

 1. Zdravím,
  řeším problém s propojením MDB a PHP, předem říkám, že jsem googlil celé hodiny, možná i dny. Otestoval jsem připojení a dotazy pomocí PDO,COM i ODBC_CONNECT. Apache pod XAMPP (Win 7 i 10)

  Můj problém je následující, celkem spolehlivě čtu z MDB databáze data formou libovolných SELECTŮ, do databáze současně zasahuje SW, kterému MDB patří. A můj problém je v tom, že dokud má program vytvořené LDB tak se mi nevrací aktuální data. Je mi jasné, že se jedná o zámek, který má bránit kolizi, ale já chci data jen číst a když tu stejnou databázi otevřu paralerně v MDB Vieweru nebo v MS Access tak se data live mění ve stejném okamžiku jako je mění SW.

  Dle LDB Vieweru jsou connecty SW, MDB Vieweru i MS Access tzv. Logged ON, pouze PHP není "Logged" .

  Děkuji za typy a případné zkušenosti

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. přistupuješ přímo k datovým souborům, které jsou logicky zamčené. ODBC by mělo být řešení, jakou konfiguraci jsou zkoušel, kde/pod čím běžel odbc server?

 4. Citace Původně odeslal TomášX Zobrazit příspěvek
  přistupuješ přímo k datovým souborům, které jsou logicky zamčené. ODBC by mělo být řešení, jakou konfiguraci jsou zkoušel, kde/pod čím běžel odbc server?
  Celé řešení musí běžet pod Windows, aktuálně testuju na Windows 7 x64, XAMPP+Apache

  Kód:
  new PDO("odbc:DRIVER={Microsoft Access Driver (*.mdb)}; DBQ="absolutní cesta k souboru"; Uid=Admin; Pwd=;");

 5. ok, přistupuješ přímo k souborům, to ti fungovat nebude. Musíš se připojit na MS SQL server. Odbc_connect má host jako 4. argument. S PDO ro z hlavy neznám, dohledej si.

 6. Citace Původně odeslal TomášX Zobrazit příspěvek
  ok, přistupuješ přímo k souborům, to ti fungovat nebude. Musíš se připojit na MS SQL server. Odbc_connect má host jako 4. argument. S PDO ro z hlavy neznám, dohledej si.
  Ok, díky a tip, zkusím to

 7. V options si nastav Default record locking na no locks a deselectni si tiez volbu Open database by record locking level a malo by ti to teoreticky fungovat
  Název: mdb.PNG
Zobrazení: 196
Velikost: 33,9 KB

 8. Citace Původně odeslal martinzsa Zobrazit příspěvek
  V options si nastav Default record locking na no locks a deselectni si tiez volbu Open database by record locking level a malo by ti to teoreticky fungovat
  Příloha 22876
  Díky, bohužel se jedná o verzi 4.X a MS Acess 2007 takže tam tyhle volby nemám, ale už jsem to vyřešil pomocí toho parametru na PDO

  ---------- Příspěvek doplněn 08.03.2017 v 10:41 ----------

  Citace Původně odeslal Marek Urban Zobrazit příspěvek
  Ok, díky a tip, zkusím to
  Přidal jsem tam ten 4. argument a jsem pernametně připojen, takže pomohlo.

Hostujeme u Server powered by TELE3