Hledáme juniorní i seniorní PHP vývojáře (Zlín, HPP, mezinárodní kolektiv)
Zobrazují se odpovědi 1 až 8 z 8

Vymáhání pohledávek - Slovensko

 1. Dobrý den,

  hledám pomoc v oblasti vymáhání pohledávek pro Slovensko. Mám na SK pár dlužníků a rád bych začal s vymáháním pohledávek.

  Chtěl bych se zeptat jestli máte nějaké doporučení, případně zkušenost na koho se obrátit.

  Děkuji.

  Lukáš

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Monika Barášková poptává: Poptávám opravu XML feedu pro Shoptet
  Binghem poptává: Tématický web o Bulharsku
  Václav Hanyáš poptává: Stážista - srpen / září okres Žďár nad Sázavou
 3. Na to budes potrebovat medzinarodny sudny prikaz na exekuciu. Aspon tak to bolo nejaky rok-dva dozadu ked som si o tom cital. Exekutori to robia iba vynimocne, ked sa jedna o naozaj velke ciastky, inak je to vela papierovania, byrokracie a penazi a drobne pohladavky sa skratka nevyplatia.

  Ale veci sa mohli zmenit takze neviem relane povedat.

 4. Jedná se o 30 tisíc.

 5. Citace Původně odeslal Lukáš Kruntorád Zobrazit příspěvek
  Jedná se o 30 tisíc.
  Nevím jak vypadá mezinárodní soudní příkaz. Je to podle úmluvy Brusel II nebo III. A česká a Slovenska republika má nadstandardní mezinárodní smlouvy.

  Ale k veci, podat žalobu na Sk, aby ti uznali dluh a když budeš mít rozsudek, ze ti má vyplatit dluh a náhrady neučiní tak. Pak exekuce na Slovensku

  Tak bych to řešil já vše v té zemi. Česky soud a exekutor nemůže nic
  Naposledy upravil Hagen : 17.02.2017 v 15:55

 6. Musíš mít v ruce rozsudek (soud nebo rozhodčí nález) a pak exekuce.
  Nějaké vymáhací firmy jsou k ničemu, jejich pravomoce a možnosti končí u telefonování dlužníkovi...
  Leda opravdové vymahače, nějakého místního Voloďu :-D

 7. Dodám vymáhání české exekuce v zahraničí je úplně něčí jiného. Často v zahraničí neuznají českou exekuci nebo uznají, ale rapidně ponizi

 8. Samozřejmě využiju SK advokáty a SK soudy, jde mi spíš o to, jestli zde již někdo podobný problém neřešil a dokáže mi efektivně pomoci. Najít nějakého Ivana samozřejmě také není problém, ale tyhle rány se vyléčí celkem rychle, přitom trestní rejstřík už nevyléčí nikdy :)

 9. Obávám se, že máte malinko zkreslené představy. Předně vymáhání pohledávek nemá na trestní rejstřík vliv (někdy bohužel). Co se pak samotného vymáhání týká, bude nejprve nutné určit, místo soudní příslušnosti a rozhodné právo, z toho vyjde buď povinnost podat žalobu v ČR nebo na Slovensku. Následně exekuce (ta už zřejmě na Slovensku), podle nové úpravy už není nezbytné žádné uznání vykonatelnosti rozhodnutí, ale dá se doložit přímo rozsudek a exekuce se zahájí. Pozor, na rozdíl od ČR se za exekuci na Slovensku platí, myslím okolo 17 EUR.

Hostujeme u Server powered by TELE3