Gransy s.r.o. (subreg.cz) hledá rusky mluvícího kolegu
Zobrazují se odpovědi 1 až 7 z 7

Lze uzavřít smlouvu o pronájmu kdy jako fyz. osoba ji uzavřu s s.r.o, kde působím jako jednatel?

 1. Zdravím,

  obracím se na vás s prosbou o radu.

  Působím v s.r.o. -čku jako jednatel, zároveň jako fyzická osoba jsem OSVČ.

  Každý měsíc mám pravidelné platby, které platím, něco z toho však fakticky nevyužívám a dal jsem to k dispozici firmě - s.r.o.čku. jako příklad uvedu nebytové prostory, reklamní prostor, domény v pronájmu atd.

  Když si to spočítám, tak měsíčně mě stojí tahle záležitost cca 25 tisíc, který by měla platit firma. Já si samozřejmě můžu tohle nechat proplatit, jen oproti dokladu, který však nemám, nevím jaký nákladový doklad bych do pokladny dal, navíc jsem si z pokladny něco už vzal, ale nevydokladoval jsem to.

  Tak mě napadlo, že to co potřebuji přeúčtovat, udělám tak, že uzavřu

  Smlouvu o pronájmu, kde budu figrovat jako pronajímatel (fyzická osoba - OSVČ) a zároveń jako nájemce (s.r.o. - jednatel).

  Ptám se tedy, jestli je možné to takto udělat přeúčtovat, že uzavřu smlouvu o pronájmu. Dále by mě zajímalo, jestli musím jako fyzická osoba být fyzická osoba podnikající (OSVČ), či můžu být fyzická osoba nepodnikající.

  Děkuji za odpvoěď

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Pokud budeš prijmat platby za cokoliv pravidelně, tak musíš vždy být OSVČ.
  Jako OSVC a jednatel nesmíš firmě dodávat službu co poskytuje firma. Takže pokud se toto nepotká, tak pronájem není problém.
  Např když bys prodával zeleninu, tak jako OSVC nesmis firmě dodavat zeleninu, ale muzes ji dodat prodejní pulty.
  Na to ostatní odpověď neznám.

 4. Obecne se doporucuje s vlatnim sro obchodovat co nejmene a za cenu obvyklou. Jinak muze fu odmenu z sro prekvalifikovat na plat a dodanit.

  Tzn. Najem dle pomeru vyuzivani osvc x sro
  Ostatni chce probrat nejlepe s danovym poradcem ( treba ja :) )
  Je potreba to posuzovat dle presnych detailu, nekdy je vhodne tyto naklady uplne prevest na sro a nekdy zvolit cenu obvyklou za poskytnutou sluzbu.

  Zalezi na kontextu, co dela osvc, co dela sro atd.

 5. Pronajmout nemovitost nebo i auto vlastní i cizí s.r.o. můžeš a nemusíš být OSVČ je to paragraf 9, chvíli googli a uvidíš, že je to i výhodný.

 6. Kluci, tojako vážně nemuze OSVC prodat (nafakturovat) třeba marketing/poradenství s.r.o (které vlastní stejný člověk jak OSVČ)? Nani takm třeba limit 10 000 Kč?

  A jak to je u fyzického zboží, tedy třeba osvč prodá šrouby (co osvč vyrabí) sro kde je totožný jednatel?

  Předem diky

 7. ale muze, vzdy jde jen o to zda to dokaze nebo nedokaze obhajit u financaku a spousta veci se obhajit da... Nicmene je to neco, co financaky proste stouraj do hloubky a cim si zadelas na zbytecne dukladnejsi kontroly... takze sam musis zvazit zda se to vyplati a zda to obhajis...

 8. Citace Původně odeslal Venturi Zobrazit příspěvek
  Kluci, tojako vážně nemuze OSVC prodat (nafakturovat) třeba marketing/poradenství s.r.o (které vlastní stejný člověk jak OSVČ)? Nani takm třeba limit 10 000 Kč?

  A jak to je u fyzického zboží, tedy třeba osvč prodá šrouby (co osvč vyrabí) sro kde je totožný jednatel?

  Předem diky
  U sroubu neni problem, pokud je prodava za cenu obvyklou, u sluzeb uz je to horsi, zalezi na spoustu okolnostech, ale vetsinou se fu snazi to domerit. Spousta veci je prace jednatele (marketing, ... ) a odmena jednatele se zdanuje jako plat. Domerky jsou pak obrovske.

Hostujeme u Server powered by TELE3