ASPIFY.com ASP.NET Webhosting od 45- Kč / měsíc a ASP.NET Freehosting na SSD discích + IT řešení (VPS SSD a dedikované servery)
Zobrazují se odpovědi 1 až 9 z 9

Zdanění příjmů z prodeje akcií - prosba o připomínky k webu

 1. swisst Hodnocení: 0 (0%) swisst je zatím velká neznámá
  1
  Udělal jsem pomůcku pro výpočet daně z prodeje cených papírů a mám prosbu: pokud se v tom trochu vyznáte, vyzkoušejte to a dejte vědět, jak vám to funguje, případně jestli tam něco nechybí. Je tam i stručné vysvětlení, jak se výnosy z CP vlastně daní - i tady budu vděčný za připomínky.

  Pokud obchodujete u FIO, mělo by stačit stáhnout si data e-Brokera do souboru a nahrát.
  (data si můžete anonymizovat)

  Adresa je http://kacka.baldsoft.com

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Patamata poptává: Pisálek pro virální magazín pravidelně
  Martin Břeň prodává: Prodej webu+domény Budoshow.cz
  J.Čakloš prodává: Doména Hypoteka.sr na predaj
 3. salab Hodnocení: 10 (86%) salab bude brzy slavný/ásalab bude brzy slavný/á
  2
  Parádní, jen si nejsem jistý jestli to správně počítá. Některé akcie mi systém prodal na x dílů, částka celkem mi ale nesedí, nechce se mi to nyní počítat. Plus to nepočítá s přejmenováním akcie, ale to se dá čekat.

 4. beraniste Hodnocení: 11 (100%) beraniste is a jewel in the roughberaniste is a jewel in the roughberaniste is a jewel in the rough
  3
  Určitě zkusím :-) Ale nezapomínejte, že správný investor nikdy neprodává. Portfolio správného investora se rozpouští až po jeho smrti :-)

 5. swisst Hodnocení: 0 (0%) swisst je zatím velká neznámá
  4
  Citace Původně odeslal salab Zobrazit příspěvek
  Parádní, jen si nejsem jistý jestli to správně počítá. Některé akcie mi systém prodal na x dílů, částka celkem mi ale nesedí, nechce se mi to nyní počítat. Plus to nepočítá s přejmenováním akcie, ale to se dá čekat.
  Přejmenování akcie je bohužel docela oříšek, ale vzhledem k tomu, jak často se to stává, se mi to ani nechce moc řešit.

  Vadí mi ale pochybnosti o správnosti výpočtu. Pokud byste mi mohl poslat data na petr@baldsoft.com , rád se na to podívám.

  Při prodeji, který se má párovat s částí nákupu (tj. prodám pouze část dříve nakoupených akcií) je potřeba správně rozdělit poplatky. Kačka jako výdaj počítá nákupní cenu zvýšenou o alikvotní část poplatků za nákup. Ale i to jsem kontroloval a mělo by to být ok.

 6. beraniste Hodnocení: 11 (100%) beraniste is a jewel in the roughberaniste is a jewel in the roughberaniste is a jewel in the rough
  5
  To přejmenování se stává docela často. Mě už se to stalo několikrát :-)

 7. swisst Hodnocení: 0 (0%) swisst je zatím velká neznámá
  6
  Citace Původně odeslal beraniste Zobrazit příspěvek
  To přejmenování se stává docela často. Mě už se to stalo několikrát :-)
  Pokud je držíte do smrti.... ;)

  Ale vážně: pozná se to na výpisu z e-Brokera? Když mi pošlete vzorek výpisu, podívám se, jestli by se to dalo vyřešit.
  Pokud to ve výpisu není zdokumentované a jenom se koupí ticker "a" který se pak prodá jako "b", tak by to byl problém, řešitelný pouze svépomocí: otevřít si v textovém editoru .CSV soubor s daty a přejmenovat to ručně.

 8. Wtpop Hodnocení: 0 (0%) Wtpop je zatím velká neznámá
  7
  Neni to nejhorsi...

 9. beraniste Hodnocení: 11 (100%) beraniste is a jewel in the roughberaniste is a jewel in the roughberaniste is a jewel in the rough
  8
  Já přesně nerozumím pozadí toho procesu, tak bych se tu nerad vyjadřoval jako úplný blbec, každopádně se to pozná. Nefunguje to tak, že by se jen ze dne na den změnilo jméno, ale různě se tam ty peníze překlápí přes nějaké dočasné symboly. Nechci o tom psát, když mě to nikdy pořádně nezajímalo a vyjadřoval bych se jako lama.

 10. swisst Hodnocení: 0 (0%) swisst je zatím velká neznámá
  9
  Citace Původně odeslal beraniste Zobrazit příspěvek
  ...Nefunguje to tak, že by se jen ze dne na den změnilo jméno, ale různě se tam ty peníze překlápí přes nějaké dočasné symboly...
  Já jsem o tom nijak zvlášť nepátral a podobná věc se mi nepřihodila. Nicméně pokud mi pošlete vzorek dat, podívám se na to. Technicky je pro mne hlavní problém zjistit, který titul se přejmenoval. Pokud by nedošlo ke změně hodnoty akcie, ale pouze názvu, tak by ostatní mohlo být řešitelné.

Hostujeme u Server powered by TELE3