Chybí Vám programátor? Půjčte si našeho.
Zobrazují se odpovědi 1 až 18 z 18

Týká se mě EET, když přes PayPal prodávám na eBayi?

 1. Zdravím,

  prodáváme zboží na eBay, platby jsou samozřejmě pres PayPal, situace je taková že žádný eshop nemáme. Spadáme pod EET, je to jasně, ale nemohu vůbec pochopit jak propojím EET s ebay a paypalem. Musím to vzdát?
  Děkuji předem za názory.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. EET je jen pro platby v hotovosti

 4. Tally - je to tu už popsané, ... EET až se o platbě dozvíš ....

 5. Hlášení upravili a může se hlásit, až se o platbě dozvíte.
  Problém je ale pořád v informační povinnosti. Zákazník by měl před nákupem (a asi i při platbě) vidět povinný český text o evidování tržeb.

 6. Ten informativni text může být na Ebay bud přímo v nabídce zboží (dole u ostatních údajů) nebo v popisu obchodníka.

 7. Citace Původně odeslal SPAMIKY Zobrazit příspěvek
  Tally - je to tu už popsané, ... EET až se o platbě dozvíš ....
  Prosím už podruhé se odkazujete na nějaký příspěvek, ale nemohu ho najít. Můžete prosím přiložit odkaz? Velmi by mi to pomohlo, také mě zajímá, jak je to s EET a prodejem na ebay. Děkuji.

 8. mDita - ono stačí se o daný problém zajímat a číst vše co o daném tématu je. Takže : http://www.etrzby.cz/cs/novinky_Stan...online-platbam

 9. Velmi děkuji za odpověď a za link. Pokusila jsem se to přelouskat a ráda bych to pochopila tak, že o platbě se dozvím ve chvíli, kdy se ráno probudím a přečtu si maily, protože američani nejčastěji platí, když spím a paypal mě o platbě informuje emailem. Správně?

 10. Citace Původně odeslal mDita Zobrazit příspěvek
  Velmi děkuji za odpověď a za link. Pokusila jsem se to přelouskat a ráda bych to pochopila tak, že o platbě se dozvím ve chvíli, kdy se ráno probudím a přečtu si maily, protože američani nejčastěji platí, když spím a paypal mě o platbě informuje emailem. Správně?
  jsi podnikatel, nemas pravo na to spat, musis plnit zakonne povinnosti!

  Jinak samozrejme spravne ... lepsi reseni by bylo najit nekde nekoho kdo ti napise script co to bude z PP tahat sam a posilat na FU, nicmene podle posledni metodiky je i toto akceptovatelny zpusob. Zaevidovat to ihned jak se o tom dozvis, tedy jak se rano vzbudis a podivas se na mail.

 11. Uf, to se mi strašně ulevilo. Děkuju, děkuju, děkuju. Takový prográmek doufám časem někdo vymyslí, protože předpokládám, že nejsme v republice pouze dva ebayoví selleři (Tally a já) a zatím budu vstávat o hoďku dřív, než obvykle. Už to nevidím tak černě.

 12. No stačí mít web s databází a ukládat objednávky přes instant payment notification od paypalu. Pak cronem projíždět třeba každých 5 minut objednávky a zasílat údaje na server mfcr. Pokud je k dispozici email zákazníka, tak mu při tom poslat účtenku nebo ho jen informovat, že mu účtenku pošlete, když o ni požádá.

  Jinak by mě zajímalo, jak budou úředníci testovat eet, když budete prodávat věci třeba za 100000. Pokud něco koupí, tak budou chtít storno a vám vznikne škoda, protože si 5 mezičlánků strhne provizi. Ale pravděpodobně ani nezvládnou registraci. Nebo na aukru máte slibně se vyvíjející aukci, úředník jde tedy zkontrolovat evidenci eet a 14ti denní aukce, poplatky za reklamu atd, v čudu, hehe xd. To pak budou mít negativní recenze, takže prakticky jim nikdo nic neprodá.

 13. Citace Původně odeslal Tally Zobrazit příspěvek
  prodáváme zboží na eBay, platby jsou samozřejmě pres PayPal, situace je taková že žádný eshop nemáme. Spadáme pod EET, je to jasně, ale nemohu vůbec pochopit jak propojím EET s ebay a paypalem. Musím to vzdát?
  Ono teď od března 2017 dost záleží, co prodáváte - aneb evidence začíná pro velko-maloobchod = přeprodejce výrobků/služeb. Pokud prodáváte vlastní výrobky, evidujete až od příštího roku (http://www.etrzby.cz/cs/odkdy-evidovat-trzby, http://eet.money.cz/koho-se-tyka-ele...evidence-trzeb).
  Ebay apod. jako případný přeprodejce do toho nejspíš nezasáhne - nemá v ČR sídlo, tj. evidovat by měli jen tržby pocházející z ČR (a už vidím, jak to z nich někdo vymáhá :) ). Nějakou závaznou metodiku, jak posoudit prodej přes e-shop třetí strany, jsem k tomu ale nenašel :-(

 14. Problém evidence eBay/PayPal bez eshopu řeší čerstvý metodický pokyn:
  etržby - elektronická evidence tržeb

 15. Citace Původně odeslal tuk Zobrazit příspěvek
  Problém evidence eBay/PayPal bez eshopu řeší čerstvý metodický pokyn:
  etržby - elektronická evidence tržeb
  No, a pokud můj obrat na ebayi překračuje 175 000 ročně a není minoritní činnosti, ale hlavním zdrojem přijmu?

 16. Minoritní činnost se počítá jen vůči nějaké jiné hlavní, tj. nákup-prodej byste musel mít do těch 175 kKč a max. 49% vs. prodej vlastního zboží nebo služeb. A to ještě na každé provozovně (=web) zvlášť. Viz http://www.etrzby.cz/assets/cs/prilo...enci_trzeb.pdf .

  Jestli je nákup-prodej hlavní činnost, evidujete každou přijatou platbu, nejpozději, kdy se o ní dozvíte a nebo kdy expedujete zboží (co je dřív). Platbu můžete zadat do nějaké online aplikace (např. zadarmo iDoklad), ale při větších počtech to bude otravné. Můžete si pořídit libovolnou HW kasu a evidovat jako v obchodě - stačí částka v Kč, příp. DPH a účtenku přiložit k faktuře. A nebo můžete poslouchat notifikace o platbách z PayPalu a přeposílat je automaticky, viz https://webtrh.cz/52-pochlubte-svymi...17#post1363417 . I tak ale budete řešit, jestli EET kódy posílat zákazníkovi automaticky (mimo ČR to nikdo nepochopí) nebo tisknout na fakturu.

  Pokud to nechcete vypustit, doporučuju už teď začít získáním certifikátu - online přes datovku to trvá několik dnů a osobně tam můžou být spousty lidí. A nezapomenout provozovnu (např. stránku s info o prodejci) od prvního označit povinným textem (stačí česky :-) ).

  Dost nepraktické je, že jakékoliv řešení musíte pořád hlídat, že správně funguje (i automat se může rozbít už na straně PayPalu). Za každé "maření" evidence rozdávají už teď slušné pokuty :-(

 17. K registraci eet. V úterý 15-30 jsem požádal přes datovku. Ve středu to přišlo po obědě, ve čtvrtek se šlo přihlásit. Pokud by všechny služby statu fungovali jako registrace eet, tak žijeme v ráji! :-)

  ---------- Příspěvek doplněn 18.02.2017 v 10:10 ----------

  Predstava ze úředník bude nakupovat na paypalu, a predtim si vás najde na ebay, aby vás zkontroloval a vám zrovna v tu chvíli selže eet, je tak neuvěřitelne malo pravdepodobna, ze je úplně zcestné takovymi konstrukcemi strasit.

 18. Citace Původně odeslal tola Zobrazit příspěvek
  K registraci eet. V úterý 15-30 jsem požádal přes datovku. Ve středu to přišlo po obědě, ve čtvrtek se šlo přihlásit. Pokud by všechny služby statu fungovali jako registrace eet, tak žijeme v ráji! :-)
  No právě - 2 dny na získání loginu, proklikat se k certifikátu, všechno nastavit, vyzkoušet, vyřešit případné nejasnosti - než se prvního pošle první ostrá účtenka. A mezitim standardní provoz - to už fakt moc času není :-)

  Citace Původně odeslal tola Zobrazit příspěvek
  Predstava ze úředník bude nakupovat na paypalu, a predtim si vás najde na ebay, aby vás zkontroloval a vám zrovna v tu chvíli selže eet, je tak neuvěřitelne malo pravdepodobna, ze je úplně zcestné takovymi konstrukcemi strasit.
  U všech "automatů" vždycky hrozí to, že se časem něco pokazí a vy na to přijdete třeba až za měsíc nebo dva. A jak říkal šef finanční správy v nějakém rozhovoru - největší přínos EET je pro ně v tom, že každého poplatníka můžou sledovat=analyzovat online. Tj. když na pár dnů/týdnů evidence vypadne, kontrola už může být na cestě :-(

 19. Citace Původně odeslal tola Zobrazit příspěvek
  Predstava ze úředník bude nakupovat na paypalu, a predtim si vás najde na ebay, aby vás zkontroloval a vám zrovna v tu chvíli selže eet, je tak neuvěřitelne malo pravdepodobna, ze je úplně zcestné takovymi konstrukcemi strasit.
  Poradili si i s bitcoiny, tak proč ne. Hlavně pokud jdou na udání a to teď dost frčí.

Hostujeme u Server powered by TELE3