IT-TechCZ s.r.o. | Cloud, VoIP ústředny, vývoj webů a informačních systémů, elektronických systémů, IT poradenství
Zobrazují se odpovědi 1 až 17 z 17

Kritika e-shopu s kravatami

 1. Zdravím,

  prosíme o kritiku našeho e-shopu s kravatami a dalšími doplňky:
  www.telu.cz

  Společně s přítelkyní jako studenti provozujeme tento obchod a snažíme se postupně dělat různé úpravy, ale budeme rádi za kritiku a nápady dalších :)

  Moc děkujeme.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Tak jsem Koudelovi kdysi psal, jestli nelituje, že to prodal https://www.kkravaty.cz/uzke-kravaty-se-vzorem a už koukám, že mu tu roste konkurence :-) http://www.telu.cz/kravaty-slim ... takže možná že i jo :-) Co takhle zlepšit filtry?

  No a začal bych nejpve odstraněním nepravd viz. Chtěli bychom podtrhnout kvalitu českých výrobků a šířit ji mezi naše zákazníky. Proto jsme se spojili s českým výrobcem, který se na trhu pohybuje již od roku 2000. Chtěl bych vidět, jak ti Češi tu kravatu za 5-10Kč vyrobí. Zdají se mi nápadně podobné těm, co se sem vozí z Číny.
  Pokud se však mýlím a kravaty jsou skutečně vyrobeny v ČR, tak na nich máte asi minimaržičku. Asi se Vám bude opravdu špatně bojovat proti někomu, kdo na tom sortimentu bude mít deseti, dvaceti nebo spíše padesáti-násobný zisk, zvlášť pokud ty kravaty vypadají úplně nachlup stejně.
  Naposledy upravil beraniste : 18.12.2016 v 23:35

 4. Citace Původně odeslal beraniste Zobrazit příspěvek
  Tak jsem Koudelovi kdysi psal, jestli nelituje, že to prodal https://www.kkravaty.cz/uzke-kravaty-se-vzorem a už koukám, že mu tu roste konkurence :-) http://www.telu.cz/kravaty-slim ... takže možná že i jo :-) Co takhle zlepšit filtry?
  Snažíme se, děkujeme :-)
  Nad zavedením filtrů pro zboží (např. podle barvy) jsme uvažovali a rádi bychom ho i v dohledné době zavedli, zatím to pro nás je trošku dražší :)

  Co se týče hedvábných kravat, tak ty jsou opravdu české výroby.
  Naposledy upravil Hacktor : 19.12.2016 v 07:57

 5. Pěkný obchod, mně se líbí.

  Sekce O e-shopu: tady máte překlep "Jsme mladý a energický studenstký pár ...."
  ". ....a splníme jakékoliv přání" - tak hlavně ať nepotkáte nějakého úchyla. Asi bych tou ochotou šetřil.

  Nikdy jsem nepochopil, co znamená Běžná cena: 351 Kč. Běžná kde? V Kauflandu? V OBI? U Blažka? U vás? To ještě funguje? Fakt to někdo žere?

  P.S. neznáte v Podolí nějakou Majku (za svobodna) Malou? Asi někde v Podolí učí na základce.

 6. Dám Vám dobrou radu - ty čínské ebayovky v aukci za 15 kč koupené bych opravdu nepopisoval jako hedvábné...zaděláváte si na problém.

 7. Ono i slogan Česká elegance je teda dost zavádějící. Fakt si nemyslím, že by některá z nich opustila nějakou českou dílnu.

 8. Nebudu řešit, odkud kravaty a doplňky jsou nebo jaká je jejich kvalita, ale musím napsat jednu věc. Grafika eshopu je příšerná! Logo, banner (ten je jako děsivý), barvy...asi by to chtělo investovat pár korun do grafiky :)

  Pokud by jste chtěli poradit nebo pomoct, klidně mi napište....ale to, co tam je teď je fakt zlý :(

 9. Povedal by som že vaša klientela bude vyššia stredná trieda a pre týchto klientov je grafika trochu strohá, málo vznešená či romantická. Je nedostatočné vypyplaná, chcelo by to viac romantiky., prechodov vznešenosti a noblesnosti.

  S terajšou grafikou by ste uspel keby ste predával stropné svietidlá a led žiarovky.

 10. Citace Původně odeslal dkoudela Zobrazit příspěvek
  Dám Vám dobrou radu - ty čínské ebayovky v aukci za 15 kč koupené bych opravdu nepopisoval jako hedvábné...zaděláváte si na problém.
  On tam píše 100% hedvábí ... čemuž nevěřím. Vlastně bych si tu kravatu třeba i koupil, ale kdybych viděl toto, působí to nedůvěryhodně. U tohoto sortimentu by tam ani nemuselo svítit "na dodání" ... myslí, že od takových drobností zákazník bude požadovat, aby byly skladem. "Zítra jdu na ples, sakra kde je kravata, rychle nějakou koupím"

 11. No, budete to mít těžké. :) Osobně mám rád projekty, které propagují české výrobky a naše šikovné řemeslníky. Nedělá mi problém si za český, poctivý a kvalitní výrobek připlatit i několikanásobek průměrné ceny, když vím, že tím podpořím kvalitní produkt a jeho další vývoj. Ale v tomto případě jste nezískali moji důvěru a tak nějak Vám to něvěřím. Chybí mi třeba náhled pod pokličku, do dílny, podniku, kde se kravaty vyrábí, když už nechcete uvést jméno českého výrobce.

  Co se týče designu, vizuální stránky Vašeho eshopu, vlastně to první, co mě má přesvědčit, že u Vás nakoupím, zde je to totální fiasko a selhání. To samé FCB. Logo katastrofa, banner mě dostatečně přesvědčil, že tady opravdu ne. Chápu, že jako studenti máte omezený rozpočet, ale obrovské nadšení a ochota v dnešní době bohužel nestačí. Ty barvy, fonty, chaos, v tomto případě, by jste udělali lépe, kdyby jste zakoupili nějakou šablonu na themeforest, než toto.

  Co jsem koukal na ilustrační obrázky kravat, Vaše konkurence má ty samé, takže pokud je to opravdu český výrobek, najít šikovného fotografa a nafotit vlastní. Lépe se s tím pracuje a máte tak jedinečné fotky i pro FCB. Lepší a originálnější propagace. "Chceme být odlišní svým přístupem k našim zákazníkům" Chcete být odlišný? Odlišnost a jedinečnost jsou v detailech, o kterých píši výše.

  Elegenace, móda, kvalita, moderní, čistý design, pořádné logo, vizuál a promyšlená propagace, cílovka. Čeká Vás ještě hodně práce, pokud chcete něco vydělat.
  Nevím, jak jste na tom s rozpočtem, ale pokud to myslíte vážně, začal bych od začátku a pořádně. Pokud to máte jen tak pro radost a nechcete do projektu investovat...
  Naposledy upravil Izmirus : 19.12.2016 v 10:09

 12. SLIM kravaty jsou dodávány ze zahraničí, ale hedvábné kravaty jsou vyráběny v České republice.

 13. No.....

  Polyesterová kravata

  nt0031 | eBay

  dle mě jsi skočil na špek..... chcete mít jistotu že je opravdu hedvábná?

 14. Citace Původně odeslal dkoudela Zobrazit příspěvek
  No.....

  Polyesterová kravata

  nt0031 | eBay

  dle mě jsi skočil na špek..... chcete mít jistotu že je opravdu hedvábná?
  Problém je asi v tom, že polyesterové jsou popsané jako hedvábné, ne? Má tam druhou sekci pouze hedvábné.

  BTW já tomu nerozumim. 100% jednoho a 100% druhého, ale někde chyba bude.

 15. Citace Původně odeslal salab Zobrazit příspěvek
  Problém je asi v tom, že polyesterové jsou popsané jako hedvábné, ne? Má tam druhou sekci pouze hedvábné.

  BTW já tomu nerozumim. 100% jednoho a 100% druhého, ale někde chyba bude.
  Zrovna na tomto webu je špatně uvedeno polyesterové, na webu výrobce jsou uvedeny správně jako hedvábné (stejně jako na kravatách).

 16. Citace Původně odeslal Hacktor Zobrazit příspěvek
  SLIM kravaty jsou dodávány ze zahraničí, ale hedvábné kravaty jsou vyráběny v České republice.
  Web na mě působí tak, že se snažíte primárně prodávat český produkt, což máte i v popisu a v logu, tak proč tam prodávat nějaké čínské šmejdy. Všechno bych to založil na větě "Chtěli bychom podtrhnout kvalitu českých výrobků a šířit ji mezi naše zákazníky." Tečka. Čínskými produkty si akorát podkopáváte důvěru. Já jako klient nemám šanci zjistit, které kravaty jsou z ČR a které jsou z Číny. Chybí popisky u kravat.

  Proč to dělat složité, když to můžete mít jednoduché. Není to nic ve zlém, kritika Vám pomůže se posunout mílovými kroky. Osobně si myslím, že z toho všeho jde dostat mnohem více, jen se to musí udělat pořádně a zapojit trošku té kreativity. :) Hodně štěstí a hezké svátky.

  Inspiraci můžete nalést třeba zde:
  https://cs-cz.facebook.com/brasnarstvitlusty/

 17. "chtěli bychom" je v marketingu zapovězené slovo. To se prostě nepoužívá. Buď něco dělají a nebo nedělají. Tak buď napíšu nabízíme českou kvalitu a nebo to tam prostě nepíšu. Chtěli bychom a nebo ještě lépe snažíme se ... to bych fakt ze slovníku úplně vyškrtl.

 18. Zajimava diskuze, podnetna i pro jine

Hostujeme u Server powered by TELE3