Prodej projektu Duchod.cz - cena 665 tis Kč. Dále MojeFinance.cz, DuchodovaReforma.cz
Stránka 4 z 25 PrvníPrvní 123456789101112131415 ... PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 91 až 120 z 729

EET a eshopy - Odfláklý, neprofesionální a zbytečný paskvil


 1. Co se právě děje na Webtrhu?
 2. Mírně od tématu:
  EET ohrožuje bleší trhy, na evidenci chce vyzrát známý opilec Čurda

  A k tomu něco z diskuze: "Babišovy firmy Penam a Vodňanské kuře požádaly podle deníku E15.cz o výjimku z EET pro svůj rozvoz pečiva a pojízdný prodej kuřat. EET je prý neúnosně zatěžuje byrokracií."

  Podpis:
  MILIARDÁŘŮM DOTACE
  ŽIVNOSTNÍKŮM A BABKÁM NA TRHU EET
  a
  STÁTNÍM ÚŘEDNÍKŮM V PÁTEK ODPOLEDNE VOLNO
  Naposledy upravil Standa63 : 08.01.2017 v 14:10

 3. Dobrý příspěvek. Přemýšlel jsem jestli není 1. dubna. Tomu se říká chucpe.


  Citace Původně odeslal Standa63 Zobrazit příspěvek
  Mírně od tématu:
  EET ohrožuje bleší trhy, na evidenci chce vyzrát známý opilec Čurda

  A k tomu něco z diskuze: "Babišovy firmy Penam a Vodňanské kuře požádaly podle deníku E15.cz o výjimku z EET pro svůj rozvoz pečiva a pojízdný prodej kuřat. EET je prý neúnosně zatěžuje byrokracií."

  Podpis:
  MILIARDÁŘŮM DOTACE
  ŽIVNOSTNÍKŮM A BABKÁM NA TRHU EET
  a
  STÁTNÍM ÚŘEDNÍKŮM V PÁTEK ODPOLEDNE VOLNO


 4. Citace Původně odeslal HonzaD Zobrazit příspěvek
  Hlavně na toto nezapomeňte u voleb.
  Máš pocit, že nejaký nesvépravný dement co by je volil se tady nachází? :-O
  (neberu, že spousta "podnikatelů" ho minule volila, každý chybuje)

 5. ltjd: jasně, urážet lidi s jiným názorem, dobrej přístup, vskutku...

 6. Citace Původně odeslal TomášX Zobrazit příspěvek
  ltjd: jasně, urážet lidi s jiným názorem, dobrej přístup, vskutku...
  Tak samozřejmě, předpokládám, že dělnická třída ho volí, protože on bere bohatým a dává chudým, takový ty pivní mozky (to není urážka, to je konstatování)
  Ale prostě si nedokážu představit, že někdo kdo provozuje eshop ho volí, to bych opravdu nepochopil a dával bych to za vinu nějaké nemoci. Takže pokud do tohoto spadáš, tak mě to mrzí a držím palce aby ses uzdravil.
  Nemám nic proti lidem s jiným názorem, ale pokud je jejich názor blbost, tak se nedá nic dělat.

  Já jsem třeba omylem zadal do kontrolního hlášení před půl rokem chybyný VS a přišli na to? Ne. A takhle to je se vším, sposuta zbytečných dat, který oni stejně nezpracují a nedokážou analyzovat a pokud si někdo myslí, že KH a EET k něčemu je, tak mu chybáí základní ekonomické vzdělání, pokud není výrobce EET pokladen, to by jeho ekonomické vzdělání bylo na dobré urovni.

 7. Z mého okolí ho volí spousta živnostníků i úspěšných lidí, ředitelé, manažeři... Většinou proto: že nekrade tak jako ti před ním, je za ním vidět nějaká práce a může zamezit ovládnutí politiky byznysmeny, protože Kalousek krade, protože ODS kradla, taky kvůli srovnání tržního prostředí a aby měli všichni rovné podmínky, a navíc konečně taky splácí státní dluh že. Prostě živnosťák nebo úspěch neznamená automaticky že nemůžeš být úplně blbej.

 8. Citace Původně odeslal ltjd Zobrazit příspěvek
  Já jsem třeba omylem zadal do kontrolního hlášení před půl rokem chybyný VS a přišli na to? Ne. A takhle to je se vším, sposuta zbytečných dat, který oni stejně nezpracují a nedokážou analyzovat a pokud si někdo myslí, že KH a EET k něčemu je, tak mu chybáí základní ekonomické vzdělání, pokud není výrobce EET pokladen, to by jeho ekonomické vzdělání bylo na dobré urovni.
  Tak to se ti ještě ozvou, neboj. :-) Po nás chtěli koncem listopadu fakturu dodavatele z ledna. Účetní řekli, že to je z důvodu kontrolního hlášení. Zřejmě si tam dodavatel zapoměl dát fakturu pro nás.

 9. Někde jsem tu četl tu problematiku platebních bran (Gopay, PayU etc.) Je už někde uvedeno, které platby v těchto branách spadají pod EET a které ne ? Chápu, že např. platby platební kartou, ale co třeba okamžitý bankovní převod přes platební bránu? Už to někde někdo specifikoval? Protože se přece jedná o bankovní převod, tudíž by spadat neměl. Nebo se pletu?

 10. Stačí přečíst existující vlákna.

  Citace Původně odeslal Navro Zobrazit příspěvek
  Někde jsem tu četl tu problematiku platebních bran (Gopay, PayU etc.) Je už někde uvedeno, které platby v těchto branách spadají pod EET a které ne ? Chápu, že např. platby platební kartou, ale co třeba okamžitý bankovní převod přes platební bránu? Už to někde někdo specifikoval? Protože se přece jedná o bankovní převod, tudíž by spadat neměl. Nebo se pletu?

 11. Pod eet bude spadat každá platební brána tj gopay, payu, paypal atd. To ze potom zaplatí zákazník např převodem přes tuto bránu není důležitý. Ty musíš eet doklad vydat ve chvili kdy klikne na zaplatit a tudíž ty nevíš zda to bude kartou nebo převodem. Leda bys měl pouze platbu prevodem a pouze zobrazil napr odkazy na dané banky tj bez pouziti jakéhokoliv prostředníka, nebo jen textové platební informace.

 12. Tak výjimky neprošly.

 13. Kdyby Babis opravdu chtěl tak to prosadí, má Sobotku na háku. Opravdu kvalitní komedie zase, aspoň víte koho nevolit. EET na bezhotovnostní platby, wtf jaký to má smysl..

 14. Doufal jsem v poslední možnost... Smutné je, že takto končím. 98 % lidí mi platí kartou či paypalem. Další kapitolou jsou prodeje na ebay a amazonu, kde to ani není technicky možné.

 15. Citace Původně odeslal tola Zobrazit příspěvek
  Pod eet bude spadat každá platební brána tj gopay, payu, paypal atd. To ze potom zaplatí zákazník např převodem přes tuto bránu není důležitý. Ty musíš eet doklad vydat ve chvili kdy klikne na zaplatit a tudíž ty nevíš zda to bude kartou nebo převodem. Leda bys měl pouze platbu prevodem a pouze zobrazil napr odkazy na dané banky tj bez pouziti jakéhokoliv prostředníka, nebo jen textové platební informace.
  Mě na žádné zaplatit neklikne, nemám platební bránu u sebe na webu či kdekoli. Jen na paypal přijímám peníze.

 16. Citace Původně odeslal MarekPokorny Zobrazit příspěvek
  98 % lidí mi platí kartou či paypalem.
  Jo, mně taky. Naštěstí já můžu podnikat odkudkoliv, takže to holt převedu pod firmu v zemi, kde imigranti nedělaj z podnikatelů zloděje.

 17. Citace Původně odeslal weby Zobrazit příspěvek
  Mě na žádné zaplatit neklikne, nemám platební bránu u sebe na webu či kdekoli. Jen na paypal přijímám peníze.
  Tím pádem přijímáš platbu přes platební system jiný než bankovní účet a týká se Tě EET.

 18. Politické hašteření zvítězilo nad zdravým rozumem. Hlavně si na toto vzpomeňte na podzim u voleb. Naštěstí u mně platby PayPalem a kartou jsou v naprosto mizvém množství, takže od 1.3.2017 nechám jenom platby na účet a dobírku. EET si naprogramuji až se mi bude chtít. Vracíme se o 10 let zpět, co se dá dělat.

 19. Pro ty co mají malé eshopy, např. na PrestaShopu nebo i jiném placeném systému, kde není EET aplikovaný, bude problém to technicky řešit.
  Nějaké stažení aplikace např. do mobilu asi nebude hlavně legislativně OK, takže to řešení není.
  Pro menší prodejce to znamená, že budou rušit platby kartou a platební branou a samozřejmě výdej v příjmem hotovosti, protože pokud tyto platby tvoří jen minimální část tržeb, tak nebudou chtít investovat do napojení eshopu do EET. Takže kvalita malých eshopů bude stagnovat a hraje to karet velkoeshopům typu Alza.

 20. No nic, tak v jakém státě si založit firmu? :D

 21. Koukal jsem na přenos z parlamentu:
  "Výjimka plateb přes platební brány na internetu bez osobního styku zákazníka a obchodníka"

  Cílem pozměňovacího návrhu je vyjmout povinnost pro poplatníky daně z příjmů vést evidenci tržeb, pokud je prodej realizován prostřednictvím e-shopů.  Babiš proti
  :D


  návrh Babiše
  Hlasování Poslanecké sněmovny - 54/123


  stejný návrh Zelienkové, jen se to týkalo čistě eshopů
  (http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=65106)  Když bylo jasný, že návrh Babiše neprošel, stačilo dát hlas návrhu Zelienkové (ještě nedávno v ANO), ale u ANO hlasovali všichni proti.
  Naposledy upravil kolousek : 13.01.2017 v 13:48

 22. Citace Původně odeslal HonzaD Zobrazit příspěvek
  Politické hašteření zvítězilo nad zdravým rozumem. Hlavně si na toto vzpomeňte na podzim u voleb. Naštěstí u mně platby PayPalem a kartou jsou v naprosto mizvém množství, takže od 1.3.2017 nechám jenom platby na účet a dobírku. EET si naprogramuji až se mi bude chtít. Vracíme se o 10 let zpět, co se dá dělat.
  Uvažoval jsem o zavedení plateb kartou ale vím, že by to bylo jen mini množství. A řešit EET by mě stálo víc než samotný přínos, takže pokud se neobjeví technicky velmi levné řešení pro eshop (vím, že např. Eshop-rychle/Webareal něco zavedl), tak prostě můj eshop bude zatím vývojově stát. Jiné řešení zatím pro mě není.

  ---------- Příspěvek doplněn 13.01.2017 v 13:09 ----------

  Citace Původně odeslal tssn Zobrazit příspěvek
  No nic, tak v jakém státě si založit firmu? :D
  Ukrajina :D

 23. Pokud bys firmu řídil z ČR, tak stejně Ti tu vzniká provozovna a jsi tam kde jsi byl.

 24. Citace Původně odeslal HonzaD Zobrazit příspěvek
  Pokud bys firmu řídil z ČR, tak stejně Ti tu vzniká provozovna a jsi tam kde jsi byl.
  To ano, ale je to diskutabílní - firma ve skotsku, hosting ve skotsku / nizozemsku a firemní emaily, přes zabezpečeného poskytovale, ze švycarska.

  Pak prokázat, že to řidíš z ČR, když tady jsi max jako kontaktní osoba.

 25. Mám více firem. Jednu bych udělal v zahraničí, která by přijmala platby. A místní by dělaly distribuci na základě dohody mezi firmami.

  ---------- Příspěvek doplněn 13.01.2017 v 13:48 ----------

  V metodické pokynu MF se píše:
  Platební brána - Paypal, PayU, PaySec, Google Checkout, Click2Pay - (služba, která umožňuje
  uskutečnit platbu plátce podnikateli za zboží nebo službu na internetu) se chová obdobně jako platba
  on-line kartou a podléhá evidenci tržeb. V prostředí platební brány v podstatě probíhá pouze
  autorizace a zúčtování transakce. Platbu přijímá prodejce zboží nebo služby, a pokud se u něho jedná
  o příjem z podnikání, bude účtenku vystavovat a údaje o příslušné tržbě posílat Finanční správě on,
  nikoliv provozovatel platební brány.
  ---
  Jenže platbu přijímá provozovatel brány (např. banka) a prodejce přijímá platbu z účtu na účet.

 26. Citace Původně odeslal tssn Zobrazit příspěvek
  Mám více firem. Jednu bych udělal v zahraničí, která by přijmala platby. A místní by dělaly distribuci na základě dohody mezi firmami.

  ---------- Příspěvek doplněn 13.01.2017 v 13:48 ----------

  V metodické pokynu MF se píše:
  Platební brána - Paypal, PayU, PaySec, Google Checkout, Click2Pay - (služba, která umožňuje
  uskutečnit platbu plátce podnikateli za zboží nebo službu na internetu) se chová obdobně jako platba
  on-line kartou a podléhá evidenci tržeb. V prostředí platební brány v podstatě probíhá pouze
  autorizace a zúčtování transakce. Platbu přijímá prodejce zboží nebo služby, a pokud se u něho jedná
  o příjem z podnikání, bude účtenku vystavovat a údaje o příslušné tržbě posílat Finanční správě on,
  nikoliv provozovatel platební brány.
  ---
  Jenže platbu přijímá provozovatel brány (např. banka) a prodejce přijímá platbu z účtu na účet.
  Toto právě měla řešit ta technická novela, kterou dneska neschválili. Chytráci na MF řešili pouze platbu kartou v kamenném obchodě a toto jim nedošlo.

  ---------- Příspěvek doplněn 13.01.2017 v 14:00 ----------

  Citace Původně odeslal kolousek Zobrazit příspěvek
  stejný návrh Zelienkové, jen se to týkalo čistě eshopů
  (http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=65106)

  Když bylo jasný, že návrh Babiše neprošel, stačilo dát hlas návrhu Zelienkové (ještě nedávno v ANO), ale u ANO hlasovali všichni proti.
  Kdyby ANO hlasovalo za, tak by to prošlo.

 27. Jsem zvědavý, kolik nás bude stát modul pro prestashop, který bude vývojář naší brány gopay muset vytvořit... Do teď čekal na tyto pozměňovací návrhy, aby nedělal věc zbytečně.

  Ale stejně je to na hlavu, v zákoně o EET je:

  Formální náležitosti pro evidovanou tržbu splňuje platba poplatníkovi, která je uskutečněna:

  a)v hotovosti,
  b) bezhotovostním převodem peněžních prostředků, k němuž dává příkaz plátce prostřednictvím příjemce, kterým je poplatník, který má tržbu evidovat
  ...

  - platba poplatníkovi (prodejce), která je uskutečněna bezhotovostním převodem peněžních prostředků, k němuž dává příkaz plátce (zákazník s kartou) prostřednictvím příjemce (příjemce je dle mého GoPay), kterým je poplatník (poplatník je prodejce), který má tržbu evidovat.

  Nebo mi něco uchází?

 28. Než jsem si přečetl pokyn MF, myslel jsem si že všechno vím. Nyní jsem ale na pochybách. Určitě někteří z vás využiváte možnost PPL, která nabízí zákazníkům místo dobírky zaplatit kartou. Ve faktuře za dopravné od PPL je i vyčíslený poplatek za tuto službu. Takže zákazník zaplatí PPL kartou. Prosím o vaše komentáře ohledně EET. Už mi z toho jde hlava kolem.

 29. Citace Původně odeslal N3S4 Zobrazit příspěvek

  Formální náležitosti pro evidovanou tržbu splňuje platba poplatníkovi, která je uskutečněna:

  a)v hotovosti,
  b) bezhotovostním převodem peněžních prostředků, k němuž dává příkaz plátce prostřednictvím příjemce, kterým je poplatník, který má tržbu evidovat
  ...

  - platba poplatníkovi (prodejce), která je uskutečněna bezhotovostním převodem peněžních prostředků, k němuž dává příkaz plátce (zákazník s kartou) prostřednictvím příjemce (příjemce je dle mého GoPay), kterým je poplatník (poplatník je prodejce), který má tržbu evidovat.

  Nebo mi něco uchází?
  S tímhle bych doporučil se obrátit na - https://www.apek.cz/clanky/poslanci-...-line-platby-s

  Podle mě ještě není prohráno a možná ještě samotný finančák vydá nějakou vyhlášku přímo pro e-shopy neboli platební brány.

  Ale tak jako tak už pomalu musíme začít sondovat, kolik by taková příprava nás mohla stát, ale pustíme se do toho asi a v únoru, ono se toho ještě může hodně co změnit a dle metodických pokynů to (jak jste uvedle výše) ani nedávám smysl a není realizovatelné..

Hostujeme u Server powered by TELE3