Prodej eshopu vč. technologií na potisk textilu
Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 1 až 30 z 31

Ako získať zákazky vo webdesignu ako študent?

 1. Ale nie, teraz naozaj seriózna otázka.

  Ako zaujať? Ako získať zákazky? Aké sú možnosti presadiť sa?

  Som študentom a brigádnicky pracujem v jednej spoločnosti, kde spravujem a tvorím webové stránky, popri tom by som si chcel ešte privyrobiť tvorbou alebo opravou webových stránok, napríklad tu cez Webtrh alebo niekde inde.

  Chcel by som vedieť, že kde robím chybu, že sa mi nedarí získať prakticky nijaké zákazky (reálne fakt minimum).

  Mám za sebou dokončené projekty aj referencie a dokonca aj verejne dostupné hodnotenie (napríklad: https://www.jaspravim.sk/profil/Xtrodinary )

  Napriek tomu však neviem zohnať veľa zákaziek, viete mi poradiť čo môžem ešte zlepšiť? Alebo kde robím chybu?

  Ako je to s cenou?
  Je nasadenie nízkej ceny vhodné alebo nevhodné?
  Napríklad ja optimalizáciu webovej stránky urobím možno 5 alebo 10x lacnejšie ako agentúra - je to pre klienta odradzujúce, že ja chcem 50 eur za to, čo iný 300 ?

  Ďakujem za Vaše rady

  Miroslav

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Citace Původně odeslal Xtrodinary Zobrazit příspěvek
  Ako zaujať? Ako získať zákazky? Aké sú možnosti presadiť sa?
  Nehledej v tom žádnou vědu.
  Vše závisí na dlouholeté intenzivní činnosti s poskytováním kvalitních služeb a zákazníci si Tě v budoucnu najdou sami.

 4. Popracuj na sebeprezentacii. Daj si serioznejsiu profilovku, to co tam mas je hrozne. A taketo texty zmen na nieco normalne: "Vzhľadom na to, že väčšinou je dosť ťažké vypísať všetky moje referencie v oblasti tvorby webových stránok, rozhodol som sa založiť osobitný blog, kde všetky svoje referencie predstavím."

  Pripadne si naspor 6 eur na domenu a hod si seriozne portfolio - staci pekna jednoducha WP sablona a o zakazkach toho rozpis viac.

  Skus najst aj ine sposoby zhanania klientov, webtrh je na toto nepouzitelny, je tu mnozstvo nekvalitnych dodavatelov a podhodnotene zakazky.

 5. "Napríklad ja optimalizáciu webovej stránky urobím možno 5 alebo 10x lacnejšie ako agentúra"

  = prečo nie 5 alebo 10 x lepšie ako agentúra?

  Ak tou optimalizáciou myslíte SEO, to skutočne za 50 € nespraví nikto :)

  Na https://www.jaspravim.sk/profil/Xtrodinary ponúkate:

  1/ SEO
  2/ Tvorbu webstránok
  3/ Analýzu použiteľnosti
  4/ Facebook marketing

  To sú aktivity, na ktoré by som za bežných okolností hľadal 4 samostatných špecialistov, nie jedného.

  Nemyslím si, že by niekto výborne ovládal tvorbu webstránok + perfektne ovládal SEO + skutočne rozumel analýze použiteľnosti + bol zároveň odborníkom na FB marketing. Sú to disciplíny, v ktorých pracovník len rokmi praxe a samoštúdia zistí koľko kritických vecí z danej oblasti nepozná.

  Ale predsa len poradím: Vyberte si 1 oblasť, tú ktorá Vám je najbližšia, a špecializujte sa len na túto 1 oblasť a naučte sa ju do dokonalosti. Možno budete časom v tejto 1 oblasti vyhľadávaným odborníkom. A ak medzitým získate vedomostné prieniky aj do vedľajších oblastí (seo, tvorba webu a použiteľnosť spolu súvisia) bude to pre Váš biznis cenný bod navyše.

  Nech sa darí :)

 6. Pošli nejaké referencie, ukážky prác

 7. Ďakujem veľmi za odpovede, ani som nečakal toľko odpovedí, za tak krátky čas :)

  Aby som sa stručne vyjadril:
  matto - o vlastnej doméne uvažujem, ako hovoríš, že by som o zákazkách toho napísal viac

  Roman Plencner - dal som na Vašu radu a vyhodil som z porfólia služieb marketing na FB, predsa len je to oblasť v ktorej sa orientujem najmenej.

  Ešte čo sa týka SEO - ja sa zameriavam iba na samotnú optimalizáciu stránky, nemám skúsenosti v oblasti linkbuildingu, registrácie do katalógov a podobne, tieto služby ani teda neponúkam. Zrejme vyhodím aj analýzu použiteľnosti a nechám tam tvorba webu + ON-page SEO.

  ---------- Příspěvek doplněn 06.09.2016 v 13:29 ----------

  Matto - ešte predsa len jedna otázka? Kde sa dajú zháňať dneska zákazky? Webtrh, Jaspravím alebo Fiverr, tak tam pôsobím už dlho, ale naozaj to začína byť o takom tlačení ceny dole, že sa to neopláca - napríklad ak je fakt niekto ochotný prekladať normostranu AJ - SK za 1 euro (uvádzam ako príklad) tak potom aký to má zmysel??

  Hmm, sebaprezentácia, to by som asi musel osloviť copywritera :)

 8. Aký to má zmysel? Ľudia stále nepochopili, že nie je dôležité mať prácu/získať zákazku, ale mať z čoho žiť/zarábať.

 9. Máš živnostenský list?

 10. Nie, živnostenský list nemám, ale keby bolo nutné, viem faktúry vystavovať na firmu.
  Pohodlné na jaspravím je, že nepotrebujem živnostenský list ani nič.

 11. Citace Původně odeslal Xtrodinary Zobrazit příspěvek
  Nie, živnostenský list nemám, ale keby bolo nutné, viem faktúry vystavovať na firmu.
  Pohodlné na jaspravím je, že nepotrebujem živnostenský list ani nič.
  Takže když tě oslovím přímo, připadá v úvahu práce načerno, nebo fakturace přes nějakého prostředníka. Ani jedno mi nepřijde moc košer. I v tom hledej důvod možného nedostatku zakázek.

  Potom přichází v úvahu ještě dohoda o provedení práce, ale to je zase zbytečné papírování, nutnost danění, nebo uhánění tě kvůli růžovce (v ČR).

 12. Souhlas s většinou diskutujících, např. s matto a hampl.david.

  Pokud tam např. máš věty jako "vo svojom voľnom čase sa venujem prevažne práci ..." a pokud nemáš ani ten živnosťák, tak proč bych Tě kontaktoval s jakýmkoli projektem, kde potřebuji solidnost a spolehlivost? (což vpodstatě vyžadují všichni zadavatelé)

 13. zlatomil - otázka. Ako môžem ako študent zaručiť spoľahlivosť?

  Lebo to neznamená samozrejme, že projekt nemôžem dodať rovnako spoľahlivo ako ktokoľvek iný :)

  Preto som založil túto tému

 14. Ako? Že dáš najavo, že to nerobíš vo voľnom čase, ale ako job.

 15. Proč máš málo zakázek? Podle tohoto vlákna:

  * Nemáš živnostenský oprávnění
  * Jsi student a nemůžeš se tomu věnovat na plný úvazek
  * Snažíš se konkurovat cenou a ne kvalitou
  * Nemáš žádné jméno
  * atd.

  Změň tyto body na pozitivní, a budeš mít práce hromady.

 16. To, že je student a že se tomu nemůže věnovat na plný úvazek, nic moc neznamená. Já když jsem byl ještě student, obrátil se na mě Datart a Tabory.cz, oba klienti věděli, že jsem student a s oběma jsem trvale spolupracoval. Sice jsem nebyl dostupný 24/7, ale zkrátka mi zadání zasílali s dostatečným předstihem a já vždy práci dodal práci včas, takže to fungovalo. Nejen s nimi, i s mnoha dalšími (už menšími) klienty to fungovalo úplně stejně. Takže to bych neřešil. To samé jako tvorba ve volném čase – to je irelevantní. Kdybych narazil na někoho, kdo šije pěkná trička na míru, tak mi bude jedno, že má jako hlavní činnost dřevorubectví a že trička tvoří čistě ze zájmu po nocích. Záleží na kvalitě dodaného produktu / služby, ne na okolnostech.

  Každopádně ten živnosťák, to už je jiná. Když jsem začínal a ještě živnost neměl, tak vím, že to taky moc důvěry nevzbuzovalo. Živnosťák tě bude stát "pár korun" a hned začneš působit profesionálněji. Jakožto student nebudeš muset řešit pojištění a kdybys nic nevydělal, tak nebudeš platit ani daně ani nic. (Pokud to tedy máte tak, jako u nás.) Takže ten si určitě založ.

  Pak souhlasím s tím, abys nekonkuroval cenou. Konkuruj kvalitou, přístupem, čímkoli. Nízké ceny naopak působí podezřele a vzbuzují dojem, že půjde o podprůměrné služby (ač může jít o kvalitní služby) a lidi se raději ozvou někomu dražšímu. Doporučuji tedy udělat si rešerši konkurence na podobné úrovni a podívat se jim do ceníků a vyvodit z toho nějaký průměr, který ti přijde adekvátní a s tím pracuj.

  Nu a jinak bych doporučil, abys budoval svoji reputaci a ideálně si našel ve webdesignu nějakou specializaci. Každý se dříve či později nějak vyprofiluje. Někdo výrazněji, někdo méně vyrazně. Zkus intenzivně hledat, co tě baví a co ti jde nejvíce, zamakej na tom a dej světu jasně najevo, že to je tvé hlavní zaměření. Trh totiž miluje specialisty. Nikdo (nebo jen jouda) si na svatbu nepozve někoho, kdo o volném čase fotí macro fotky kytiček, ne, ozvou se svatebnímu fotografovi. Něco takového jde i u webdesignu. Narazil jsem na lidi, kteří se zaměřují na minimalistické weby (a jasně to na webu řeknou a ukážou) a naopak lidi, co tvoří promakané (pro někoho přeplácané, byť vizuálně působivé) designy a taky to o sobě jasně řeknou. Najdi si i ty nějakou cestu, protože tím se jasně odlišíš od ostatních Brouků Pytlíků. :) Anebo klidně dělej to, co ostatní, ale jinak, odprezentuj se nějak originálně, netradičně.. Něco tě jistě nepadne. :) Hodně štěstí.

 17. lVlorf3us - ďakujem veľmi pekne za podnetný príspevok.

  Medzičasom som využil jednu svoju doménu a založil na nej prezentačnú stránku môjho projektu aj s nejakým orientačným cenníkom:
  http://xtrodinary.ru

  Živnosť si zakladať neplánujem, lebo v prípade nutnosti rodičia majú firmu a keby bolo veľmi treba, dokážem prácu vyfakturovať cez túto firmu. Za bežných podmienok obchodujem cez www.jaspravim.sk, kde systém tiež vygeneruje faktúru prípadnému zadávateľovi a navyše systém platby sa mi páči v tom, že ja mám istotu dostania peňazí a klient zase istotu doručenia hotovej práce.
  Na prácu na tej stránke nie je nutné mať živnosť alebo firmu.

  Čo ma tam však trápi viac, že ceny sa tam tlačia extrémne dole, až mňa prekvapuje, ako je niekto schopný prekladať normostranu SK - CZ a opačne za 50 centov (asi 12 Kč). Aj keby zabil jednou normostranou len 20 minút, tak za hodinu dostane 1,50 €, teda asi 36 Kč (veď to čašníčka v bare má aspoň 2,50 € na hodinu).

  Samozrejme spravil som si teraz webovú stránku, ale zase ako ju propagovať? Ako študent si nemôžem veľmi dovoliť zaplatiť nejaký Adwords a snažiť sa o popredné priečky v Googli, takže jediná forma propagácie je, že ju posielam ako príloho,keď niekto žiada referencie.

 18. Není zač. Je fajn, že sis udělal web. Teď ještě sleduj ostatní designery a zkus se jejich prezentací inspirovat (ale ne je vykrádat samozřejmě), jelikož je potřeba tvému webu dodat na zajímavosti, která by klienta upoutala. :)

  A popravdě jsem nepochopil: "Cena - V neposlednom rade je to aj ročný poplatok, ktorý musí budúci majiteľ stránky platiť za jej prevádzku. Bolo by fajn zmestiť sa ročne do 50 €, nie? ;-)" Dal bych to celé pryč, anebo bych to formuloval nějak jinak (protože to moc nedává smysl). Ale spíš to dát pryč, jedině že bys chtěl, aby za tebou chodili lidi s hodně nízkým rozpočtem, kterým jde o cenu a ne o kvalitu.. Ikdyž, jelikož začínáš, tak je to asi v pohodě, ale postupem času to dej pryč a soustřeď se na prezentaci kvality.

  Co se týče propagace, tak tu bych neřešil.. Taky jsem začínal tak, že jsem posílal odkaz těm, co žádali reference (v té době jsem ani neměl web, ale jen blog). Musíš být také trochu nohama na zemi. Začínáš a na kvalitě prací to je vidět. Jsou jistě lepší, než u mnoha jiných začátečníků, ale i tak to bude ještě dlouhá cesta a teď se soustřeď na trénink a odvádění dobré práce, neřeš reklamu. S trochou šikovnosti ji nebudeš muset řešit nikdy. Můžeš poladit SEO, můžeš blogovat a přinášet ostatním užitečné know-how, můžeš napsat e-book, můžeš budovat osobní brand atd. Ale reklama je asi zbytečná. Mě osobně naopak reklama odpuzuje, takže všechny weby, které mají na googlu zelenou nálepku [Reklama], ignoruju. Jakékoli bannery na služby také ignoruji. Ale tak třeba to na někoho funguje, nevím, klidně to zkus, ale jak říkám, spíše později, teď by to nemělo moc efekt.

  Kdybys byl Čech, tak ti doporučím portál CeskyGrafik.cz, kam jsem si prezentaci dával. Pak jsem si dával prezentaci na ChciGrafika.cz, ale tam berou málokoho. Pak jsem se regnul na Navolnenoze.cz, ale to je zase pro ČR.. Jediné, co mě napadá, je nabídka přímo tady na WT, taky ji tu mám a občas mi někoho přivede. Takže to klidně zkus, za těch pár stovek nic nedáš.

 19. S tým máš asi pravdu - Cena - V neposlednom rade je to aj ročný poplatok, ktorý musí budúci majiteľ stránky platiť za jej prevádzku. Bolo by fajn zmestiť sa ročne do 50 €, nie? ;-)

  Ono to bolo myslené v zmysle správneho výberu hostingu a konfigurácie. Napríklad som sa stretol aj s prípadmi, že kvôli štyrom stránkam s priemernou dennou návštevnosťou do 150 ľudí si firma platila ročne VPS za 200 € úplne nezmyselne.

  Alebo len málokoho napadne komerčný redakčný systém, bežne ľudia Wordpress, Joomla atď a potom sa náklady aj tak vyšplhajú do astronomických výšin - hosting, premium téma, pluginy, bezpečnostné pluginy a sme na stovkách eur.

  Napríklad xtrodinary.ru je postavené na komerčnom redakčnom systéme - 4 doláre na mesiac a neobmedzený hosting. O bezpečnosť sa starať nemusím, to je problém firmy, ktorá tvorí tento systém, pluginy sú v cene, dizajny tiež.
  Za trošku vyšší poplatok je k tomu modul e-shop a ešte výber z ďalších desiatok premium dizajnov.

  Musím to nejak preformulovať :)

  Nemôžem sa registrovať na niečo ako ChciGrafika.cz, lebo grafiku prakticky vôbec nerobím :D

 20. Aha, tak to s tou cenou by mě tedy nenapadlo, že to myslíš takhle. To mi tam ani moc nesedí, dal bych to pryč, anebo to nahradil jiným argumentem.

  Jinak on to je víceméně design, sice ho netvoříš od základních pixelů, ale weby designově skládáš. Ale je fakt, že to není plnohodnotnej design a nevím, do jaké kategorie bych to zařadil.

  Jinak asi by mě jako zákazníka mátlo, proč máš ruskou doménu (jak web, tak divnej mail). Z webu jsem nevyčetl, odkud jsi, ale podle profilu na vk odhaduji, že tedy jsi buďto z Ruska a teď žiješ na Slovensku, jo? To je v pohodě, ale musíš se tedy rozhodnout, na jaký trh cílíš. Jelikož web je ve slovenském jazyce, tak i doména by byla ideální slovenská. Proč? Třeba si někdo zapamatuje tvoje jméno / přezdívku, ví, že jsi Slovák, tak dá automaticky xtrodinary.sk a hodí mu to server nenalezen. A jelikož ani na googlu tě to nenajde (jen tvůj profil na jiných forech), tak se k tobě jen tak někdo nedostane.

  To je další věc, doporučuju pracovat se jménem, ne přezdívkou. Taky jsem vystupoval pod přezdívkou prvních pár let, ale byly s tím spíš problémy a působilo to na lidi neseriózně a neosobně. Ve hrách je to v pohodě, na fórech také, ale v byznyse to spíš překáží a přejiží jen ty opravdu jasné a dobře zapamatovatelné přezdívky (Mindless, Pixy, Yuhů). Dalo by se říct, že tím, jakou cestu zvolíš (nick vs. jméno), tak automaticky měníš cílovou skupinu lidí, kteří se ti budou ozývat. Pokud chceš působit fakt profesionálně, doporučuju pracovat se jménem (takže šup, zaregistruj miroslavgecovic.sk :)).

 21. So tou doménou je to skôr opačne :-)
  V dohľadnej dobe sa práve naopak, chystám do Ruska už natrvalo (dohľadná doba, do jedného roka :-) )
  Tam sa ešte budem musieť samozrejme zoznámiť s trhom, preto zatiaľ pôsobím na SK-CZ trhu.
  Nevylučujem, že časom z toho urobím multijazyčnú stránku (SK / RU).

  Na ten mail je celkom jednoduché vysvetlenie :-) - mám aj normálny, ale nechcel som ho tam pre istotu dať kvôli robotom :-)

  Meno - VS - prezývka, nad tým premýšľam už dlhšie, aj keď túto prezývku "budujem" už asi 10 rokov a okrem nejakej divne pizzérie z ameriky sa prakticky všetky zmienky "Xtrodinary" spájajú na internete so mnou :)


  Čo sa týka textov, možno oslovím niekoho, čo sa tomu naozaj venuje, lebo ja píšem len tak texty "od brucha", nemám na ne nejaký talent :-)


  Ešte by som sa vrátil k cene - nízka cena môže zákazníka odradzovať. Ja som sa inšpiroval na začiatku jednou stránkou, kde tiež tvoria web cez Wordpress. http://profia.sk/tvorba-web-stranok/ - počiatočná cena OD 150 €, normálna webová stránka OD 450 €. Okej, zaplatia zákazníkovi hosting na 1 rok k tomu, ale to tá stránka bude pozlátená alebo čo??
  Ja osobne by som si viac ako 200 € ani neodvážil pýtať za celú realizáciu stránky profia.sk (keby som ju realizoval ja).
  Veď to je inštalácia systému, nahodenie šablóny, vytvorenie menu a podstránok, pár úprav v HTML a CSS, inštalácia a nastavenie niekoľkých modulov. Keď si na to sadnem, do 10 hodín mám takú stránku od 0 na 100%.

  Preto sa v tých cenách trošku strácam a neviem, čo naozaj robí takú cenu, pretože aj keby som to robil za 200 € a 10 hodín, tak je to 20 € na hodinu, čo je celkom pekná hodinová sadzba.

 22. Citace Původně odeslal Xtrodinary Zobrazit příspěvek
  Preto sa v tých cenách trošku strácam a neviem, čo naozaj robí takú cenu, pretože aj keby som to robil za 200 € a 10 hodín, tak je to 20 € na hodinu, čo je celkom pekná hodinová sadzba.
  Nezapomeň do toho promítnout, kolik si vyděláš měsíčně, a kolik času tomu obětuješ.
  • Tobě jako studentovi stačí jedna zakázka za 200 € měsíčně, abys měl na hospodu.
  • Na fulltime už budeš potřebovat alespoň 10 takových zakázek měsíčně.
  • Nebo ti jich stačí 5 za 400 €, vyděláš stejné peníze a ušetříš polovinu času.

  Najdi ideální poměr a máš vyhráno.

 23. Aha, no tak v tom ti radit nemohu, každopádně si pak dej bacha na to, jestli budeš vůbec moct pracovat do SK z Ruska. My když pracujeme do EU, tak musíme být buďto plátci DPH anebo identifikovaná osoba. Nevím, jak to máte vy a už vůbec nevím, jak to má Rusko, takže tohle si vše zkontroluj, než začneš z Ruska (kde tedy budeš mít trvalé bydliště) pracovat do SK anebo jinam do světa.

  Mail – ok, ale vypadá prostě divně, divné zkratky, vypadá to právě jako mail od spamrobotů. :)

  Přezdívka – pokud s ní budeš pracovat "správně" a seriózně, tak proč ne.. Ale jak říkám, obecně to v byznyse nepůsobí moc dobře. Ale je to na tobě. Každopádně zapracuj na osobní značce (byť se bude vázat k přezdívce), něco do startu třeba tady: http://www.slideshare.net/search/sli...sonal+branding anebo http://shaneatkins.co.uk/wp-content/...Branding-1.pdf

  Texty – já si taky píšu sám a nemyslím si, že bych je měl extra hrozné. Zkrátka si přečti něco málo o copywritingu, klidně stačí nějaké prezentace na slideshare, tahle je třeba dobrá a shrne to, jak mají texty působit: http://www.slideshare.net/barryjfeld...ersuasive-copy

  Co se týče cen webů přes wordpress, tak jsem nikdy nikomu na míru web nedělal, takže nevím, kolik práce to může být, ale taky si nedovedu přestavit, že bych dal 10.000,- za přizpůsobení šablony na míru.. U tvorby weby od základů je to o něčem jiném samozřejmě. Ale ve WP se nevyznám, takže tam ti neporadím, ale do začátku myslím, že máš ceny rozumné. Jak píše David, koukni se, kolik času ti to zabírá a z toho vypočti cenu.

 24. Citace Původně odeslal Xtrodinary Zobrazit příspěvek
  počiatočná cena OD 150 €, normálna webová stránka OD 450 €. Okej, zaplatia zákazníkovi hosting na 1 rok k tomu, ale to tá stránka bude pozlátená alebo čo??
  Ja osobne by som si viac ako 200 € ani neodvážil pýtať za celú realizáciu stránky profia.sk (keby som ju realizoval ja).
  Veď to je inštalácia systému, nahodenie šablóny, vytvorenie menu a podstránok, pár úprav v HTML a CSS, inštalácia a nastavenie niekoľkých modulov. Keď si na to sadnem, do 10 hodín mám takú stránku od 0 na 100%.

  Preto sa v tých cenách trošku strácam a neviem, čo naozaj robí takú cenu, pretože aj keby som to robil za 200 € a 10 hodín, tak je to 20 € na hodinu, čo je celkom pekná hodinová sadzba.
  Kolko času si musel venovať na začiatku tomu,a b si systému porozumel a vedel sa v ňom orientovať? Koľko času musíš teraz venovať novým verziám, novým šablónam, novým pluginom a novým funkciám, aby si ich vedel zákazníkom správne nastaviť? Aj tento čas platí zákazník, jeden, desať, stovka, ale vždy sú to zákazníci.

 25. dusisvk, určite máš pravdu, ja už ten čas, ktorý som strávil učením sa systému ani tak nevnímam, lebo vlastne som sa to učil "za pochodu". :-)

 26. A notebook, a testovací hosting, a pripojenie k netu i platí kto?

 27. V mojom prípade notebook + internet ja, ale net je len 12 € / mesiac a testovací hosting neplatím, používam XAMPP na Windows, teda vlastný Linux "server".

 28. Nepochopil...

 29. Thanks for informing us about how to creating or repairing website and what are options to implement it.

  Best Regards,
  Dissertation Writing Help

 30. Best Mattress For Sex
  This mattress is the very definition of luxury with its 15-inch profile and 8 different layers used. Because it is built with the correct balance of natural latex, gel memory foam, and pocketed coil, it offers the best of both worlds.It has a very nice responsive feel yet with the contouring and comfort of memory foam. Cooling is one of the most important factors when it comes to mattresses and sex and this bed is noticeably cooler than most mattresses.

 31. Citace Původně odeslal Xtrodinary Zobrazit příspěvek
  Ale nie, teraz naozaj seriózna otázka.

  Ako zaujať? Ako získať zákazky? Aké sú možnosti presadiť sa?

  Som študentom a brigádnicky pracujem v jednej spoločnosti, kde spravujem a tvorím webové stránky, popri tom by som si chcel ešte privyrobiť tvorbou alebo opravou webových stránok, napríklad tu cez Webtrh alebo niekde inde.

  Chcel by som vedieť, že kde robím chybu, že sa mi nedarí získať prakticky nijaké zákazky (reálne fakt minimum).
  ...

  Miroslav
  Chceš vela klientov? Rob zadarmo, pripadně nabidni kliečntom maly bonus, keď si objednajú Tebe, dostanu bonus 100 euro.

Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Hostujeme u Server powered by TELE3