Poptávka e-shopu pro síť pizzerie
Zobrazují se odpovědi 1 až 7 z 7

Animovaná mapa počasí na web

 1. Vyvíjíme web http://www.ventusky.com, který zobrazuje počasí na celém světě. Dnes jsme přidali možnosti Sdílet animace na weby (stačí kliknout v horním menu na možnost Sdílet).

  Rád bych se vás zeptal, jak vám jako majitelům stránek, vyhovuje možnost vytvořit Živý snímek stránky (třetí možnost). Je to HTML kód, který si vložíte do své webové stránky a který při načtení prohlížečem vykresluje stejnou animaci, jakou vidíte na webu (přitom nic nestahuje z našeho nebo jakéhokoliv jiného webu):

  Název: zivy.png
Zobrazení: 578
Velikost: 273,1 KB

  Zajímalo by mě, jak vám vyhovuje nastavení sdílení a výsledný html kód? Rád ocením i další nápady na možnosti sdílení animací (embed verzi zatím připravujeme). Děkuji :)

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Nevím jestli bych si na web umístil skoro 80kb "kousek" kodu

 4. Citace Původně odeslal Vít Michalek Zobrazit příspěvek
  Nevím jestli bych si na web umístil skoro 80kb "kousek" kodu
  Nižší velikost lze dosáhnout vynecháním stupnice a velkým přiblížení na mapu (pak je to pod 30 kB). Pokud se to vloží přes iframe, tak na velikosti ve výsledku nezáleží (nic to nezdrží a odpovídá to velikosti běžného obrázku).

 5. První věc - vidím tvůj screen v češtině, chci to taky vidět v češtině. Bohužel mám anglická pracovní okna a musím se k změně jazyka proklikat a na nastavení žádoucího znát jazyk, který mi to default hodí. Navíc když to budu chtít sdílet, tak to budu chtít sdílet ve svém jazyce, přihodil bych to jako get parametr do odkazů. Ale uznávám, že jsem v tomhle hodně velká minorita.

  Odkazy vypadají komplikovaně, nebylo by je lepší zkrátit? Přecijen je lidé budou házet na facebooky a twittery.

  Poměrů stran je k výběru zbytečně moc. 3:2, 5:4 a zlatý řez bych vyhodil a nedržet bych přejmenoval na vlastní. Asi bych si předtím ale udělal statistiku a graf používání jednotlivých poměrů.

  Checkboxů je ve formuláři docela hodně, líbí se mi, že jsou všechny zaškrtné i tak bych asi čistil na menší počet nebo nějak skrýval.

  Moc pěkně se na to kouká, i když podle hučení větráčku soudím, že to pěkně žere. Chtěl jsem si to hodit na fullscreen, šlo by udělat fullscreen režim? Zmiznou položky v pravém horním menu, zmizne vyhledávání polohy. Nejspíš i levá a pravá legenda a člověk se může kochat.

  Pří kliknutí na Sdílet/Nastavení/O Webu bych dal reagování i při kliknutí na bílu plochu jako buttonku, ne jen na text.

  Když člověk u sdílení klikne na embed, napíše mu to Připravuje se… jako kdyby měl čekat na načítání. Neexistující funkce na web nepatří.

  Jinak pěkné, líbí.

 6. Ja by som uvital nieco podobne vo forme addonu do prehliadacu, inak super, drzim palce !

 7. Citace Původně odeslal In-počasí Zobrazit příspěvek
  Nižší velikost lze dosáhnout vynecháním stupnice a velkým přiblížení na mapu (pak je to pod 30 kB). Pokud se to vloží přes iframe, tak na velikosti ve výsledku nezáleží (nic to nezdrží a odpovídá to velikosti běžného obrázku).
  Ja postupoval jednoduše, přišel jsem zadal jsem své město a dal jsem export - nic jsem nenastavoval, nezkoumal - předpokládám že takto to udělá většina na první pokus

 8. Jaroslav-Kral.cz: Děkuji, nápady jsou hezké, krátce k nim:

  – Preference jazyka si jde obvykle nastavit i v prohlížeči, nemusí být vůbec shodné s jazykem systému.
  – Sociální sítě s dlouhými odkazy problém nemají a Twitter stejně používá vlastní zkracovač. Zkrácené odkazy bez informací vypadají nevěrohodně a v našich URL není tolik hlušiny, aby se vyplatilo vymýšlet o pár procent kratší verzi. Navíc informace uvedené v adrese jsou důležité.
  – Uživatel si může zamknout vlastní poměr zámečkem. To je pak jeho vlastní poměr, „nedržet“ znamená, že se poměr opravdu nedrží, není to synonymum k držení vlastního poměru. Nabídka více poměrů mi přijde v pořádku, když tam ničemu nepřekáží.
  – Klik na bílou plochu tam odjakživa funguje, sám jsem zastáncem co největších klikatelných ploch. Dodělám, že bude fungovat i klik kousek kolem tlačítka, podobně jako to je u výběru vrstev.
  - To s tím embed je pravda, ale zase nám pak lidi píšou, že ho tam chtějí a že jsme na něj zapomněli :)

Hostujeme u Server powered by TELE3