Prodej eshopu s dámskou módou - Tochcesfashion.cz včetně skladových zásob v hodnotě 450.000 Kč
Zobrazují se odpovědi 1 až 3 z 3

Update cen dle nejnižší cifry

 1. Zdravím,

  chtěl bych poprosit o pomoc s mysql dotazem. Mám tabulku oblasti, kde bych chtěl ukládat částku nejlevnějšího zájezdu pro danou oblast. Tato tabulka je propojena s tabulkou hotely, kde každý hotel má pod min_price uloženou hodnotu nejlevnějšího zájezdu a obě tyto tabulky jsou propojeny vazbou m:n tabulkou oblasti_hotely, která má 2 sloupce id_oblast a id_hotel. Otázka zní, jak postavit mysql update dotaz, aby se k jednotlivým oblastem uložilo číslo nejnižší částky z hotelů (min_price), které patří do dané oblasti. Díky za rady

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. dotaz je zmatečný a struktura databáze nepřehledná, těžko se radí.

  Nejspíš musíš nejprve SELECTem zjistit tu min_price a poté jí v tabulce aktualizovat. Pokud máš MySQL a innodb, můžeš to hodit do transakce, aby se mezi tím nic nezměnilo a data byla konzistentní.

  Proč existuje relace m:n pro oblasti_hotely? To jako hotel může být ve více oblastech? Pokud to je myšleno jako oblast ČR a poté Praha, je lepší to řešit stromovou struktůrou v oblastech než takhle divně.

  Stejně tak kombinovat české názvy tabulek a anglické názvy sloupců je šílené, tobě to sice stačí, ale kdykoliv se do toho podívá někdo jiný, bude hodně zmatený.

 4. Jen tak hádám...

  Kód:
  SELECT MIN(min_price) lower_price
  LEFT JOIN oblasti_hotely USING (id_hotel)
  FROM hotely
  WHERE  id_oblast= $id_oblast
  ..tak bych si zjistil lower_price, tudíž nejnižší cenu v oblasti.. Tu bych pak mohl někam vložit. Kam se má v tomto případě vkládat netuším, protože oblasti nemají sloupec min_price, nebo jo?

Hostujeme u Server powered by TELE3