Poptávka e-shopu pro síť pizzerie
Zobrazují se odpovědi 1 až 11 z 11

Padani VPSka planovane restarty

 1. Dobrý den, mám VPSko kde mi asi každé 2 hodiny spadne databáze pak restartuju celí server a zase to jede, jenze se stava ze o tom nejakou dobu nevím. Je mozne nejak nastavit aby se server kazdou hodinu třeba restartoval?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. proč restartuješ celý server?

  První věc, co bys měl dělat je nastavit databázi správně aby nepadala. Pravděpodobně máš na serveru málo paměti a špatně nastavené limity na paměť u databáze a chce si poté vzít víc než je k dispozi.

  Pokud něco podobného řešíš, je potřeba uvést u krého hostingu jsi a jakou variantu vps máš (tj. kolik ram, cpu), dále je dobré říct, o jakou databázi se jedná, jakou distribuci používáš a případně co dalšího na serveru běží. To je stejné jak kdyby ses zeptal, jestli je možné automaticky zamykat dveře u auto, když se rozjedeš aniž bys uvedl, co máš za auto.

 4. Borec: a nedavalo by vetsi smysl vyresit proc ta databaze pada nez resit az nasledek neceho co se stavat nema?

 5. Podívej se do logů, tam najdeš důvod

 6. Také se přidávám. Řešit se má příčina, ne následek.

 7. Q: "Poradíte mi cim si zalepit rozbity okno v aute?"
  A: "Ne, lepsi je postavit si garaz. Radsi resit pricinu nez nasledek ;). "
  Q: "Ale ted mi bude prset mesic do auta"
  A: "Nezajem"

  Dal bych do cronu automaticky spusteni restartovaci scriptu. google toho bude plnej ;)

 8. Aplikace Monit by měla řešit to co chcete - https://www.howtoforge.com/tutorial/...t-on-debian/2/

 9. Tomve: bez znalostí nemá šanci pochopit co mu ty logy říkají a natož to opravit, on bude problém i najít ten správný log soubor, očekávám, že se jedná o OOM a informace budou v syslogu. Každopádně pro vyřešení jsou logy potřeba

  Re4DeR: změna nastavení databáze podle dostupných zdrojů je otázka pár úprav v konfiguraci, náročnost ne měsíc, ale 3 minuty. Pokud ti u auta teče olej, nebudeš to řešit tak, že si do kufru nakoupíš několik baleního náhradního, ale prostě opravíš těsnění...

  cesar: doporučovat nějakou aplikaci, aby si naistaloval aniž bys věděl jakou distribuci používá a jestli mu tam už nějaký správce procesů neběží je hodně špatný nápad a důrazně nedoporučuji bez informací něco takového navrhovat a natož ještě instalovat

 10. TomášX: Nesouhlasím. Pokud konfiguraci databaze povazujes za otazku 3 minut a teceni oleje v aute resis novym tesnenim tak si frajer :).

 11. Re4DeR: nevkládej mi do úst co jsem neřekl, nemluvil jsem o konfiguraci databáze, ale jen o správném nastavení limitů paměti, aby nedocházelo k pádu. Předpodkládám, že se jedná o MySQL a velice malé VPS, výchozí nastavení v běžných distribucích je pro tyhle účely nevhodné. A ano, konfigurací databází se živím, auty nikoliv, tak promiň pokud přirovnání pokulhává.

 12. Ok :).

Hostujeme u Server powered by TELE3