Prodej projektu Duchod.cz - cena 665 tis Kč. Dále MojeFinance.cz, DuchodovaReforma.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 15 z 15

Kdy je pro firmu zajímavé zaplatit za banner na jiném webu?

 1. Jakou návštěvnost musí takový web mít například za měsíc? Jak dokážu svou návštěvnost? Je krom statistik na webu nebo google analytics, nějaký web kde by se dalo nezávisle prokázat návštěvnost?
  Mám na mysli zpravodajský web takže různá témata a zaměření.
  Díky za odpovědi a rady.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. No já používám klasicky GA + počty zobrazení reklamy v Revive Ad Server v minulých obdobích. To je zajímá nejvíc, řeknu kolik bude zobrazení a podle toho se udělá smlouva. Když jich bude výjimečně míň, tak se zkrátka vrátí peníze nebo štědrá kompenzace. Pokud jsem neměl zrovna inzerenty, tak jsem to přepočítal z Adsense. Taky mám volně přístupný Toplist, ale ten je spíš orientační. Důležité je kolik reklamy web skutečně natočí než kolik je návštěvnost, jsou weby, kde je adblock 10 %, ale jiné taky 35 % podle cílovky, taky mají každý jiné počty stránek na návštěvníka. Ale nejdůležitější jsou stejně konverze, takže firma si vezme reklamu za pár tisíc aby si web vyzkoušela, a pak až zjistí, že to má smysl, tak udělají objednávku třeba i za desítky tisíc :).

  Začínám s přímou reklamou tak na 300 000 zobrazeních měsíčně, jelikož mám poměrně nízké ceny, tak by se to nevyplatilo/nechtělo fakturovat v menším objemu (cca 6 Kč + DPH), ale často konkurence prodává třeba za 20-30 s weby 100 000 zobrazení, ale při vyšší ceně je pak otrava pořád hledat inzerenty, takhle si oni najdou mě :).

 4. Díky moc za odpověď. Když už jsi zmínil ceny- tak za co se účtují těch 6 Kč?

 5. To je za 1000 zobrazení reklamy (CPM), já používám zmíněný Revive Ad Server, který to měří a zároveň lze umístit reklamní jednotku na víc webů, pak se banner vloží do toho programu a reklama se zobrazí rovnou na všech webech. Lze tím měřit třeba i prokliky a ty účtovat, nicméně to je docela rizikové a hodně nestabilní, protože pak majitel webu má málo peněz, když inzerent dodá nějaký hrůza banner na který nikdo nekliká. Někdo účtuje i měsíční paušál na základě zobrazení webu v minulosti, ale to osobně nemám rád a takovou reklamu bych si nekoupil, ale je to docela běžné.

 6. TerkusCZ o aké zameranie webu sa jedná? 6 kč/1000 a 300 000 zobrazení reklamy, pôjde asi o nejaké clickbaity nie?

 7. Citace Původně odeslal marqe Zobrazit příspěvek
  TerkusCZ o aké zameranie webu sa jedná? 6 kč/1000 a 300 000 zobrazení reklamy, pôjde asi o nejaké clickbaity nie?
  No je to školství, mám studijní weby cílené na maturanty (mladí lidé 18 let), takže maturitní otázky, rozbory knížek, recenze škol, prezentace a tak....

 8. Citace Původně odeslal TerkusCZ Zobrazit příspěvek
  No je to školství, mám studijní weby cílené na maturanty (mladí lidé 18 let), takže maturitní otázky, rozbory knížek, recenze škol, prezentace a tak....
  6Kč za 1k zobrazení se mi zdá hrozně málo pohrej si z adsense to musí dělat aspoň 20-30kč

 9. Citace Původně odeslal pixels Zobrazit příspěvek
  6Kč za 1k zobrazení se mi zdá hrozně málo pohrej si z adsense to musí dělat aspoň 20-30kč

  No Adsense je podstatně vyšší, to určitě, skutečně 20-30, to je dokonce přesně cena, kterou jsem zmínil výše. Ale tady je přímá reklama. Tu beru jako takový bonus k tomu, samozřejmě Adsense totiž běží současně, ale to už není moc téma diskuze.

  Třeba Primat.cz co jsem koukal, tak nabízí 300x250 za 550 Kč za CPM....

  http://www.primat.cz/upload/files/Primat_Mediakit.pdf

  Ale možná jsem to z toho jen špatně pochopil, docela hodně.

 10. Citace Původně odeslal TerkusCZ Zobrazit příspěvek
  No je to školství, mám studijní weby cílené na maturanty (mladí lidé 18 let), takže maturitní otázky, rozbory knížek, recenze škol, prezentace a tak....
  no na těch se to honí velice dobře... 95% odkazů na FB typu "musela jsem nasdílet svoje nahé fotky, všechny jsou na bit.ly/něconěco" vede na stránky tohoto typu ;-)

 11. Citace Původně odeslal ypres.bass Zobrazit příspěvek
  no na těch se to honí velice dobře... 95% odkazů na FB typu "musela jsem nasdílet svoje nahé fotky, všechny jsou na bit.ly/něconěco" vede na stránky tohoto typu ;-)
  Tomu nerozumím, myšleno že 95 % příspěvků typu Extra.cz vede na podobné studijní weby s maturitními otázkami? to jsem popravdě v téhle kategorii nikdy neviděl...stránky pak mají naprosto bezcenný traffic a nechápu, proč to někdo dělá, když to každý hned odhalí z GA. Sám tohle nesnáším, viz na webtrhu KDO JSEM. Jakmile FB stránky sdílejí tyhle *******, tak hned si stránku mažu bez váhání, proto to asi neznám....zakládám si na přímé návštěvnosti a vyhledávačích, přijde mi to i mnohem méně pracnější metoda získávání návštěvníků...vlastně úplně bez práce.

  http://www.toplist.cz/skolstvi

  Druhé (zároveň i třetí) místo bez hnutí prstem....důkaz, že i bez FB to jde :)

 12. Štatistiky sú fajn, ale neviem, čo by som musel predávať, aby som si zaplatil reklamu na webe pre cieľovku, ktorá väčšinou ešte stále získava peniaze od rodičov a väčšinu z nich minie v McDonalds. Ale pri 6kč/1000 zobrazení by sa teoreticky mohlo aj to oplatiť, na druhej strane web je svojou povahou niečo, kde nechodia loajálni čitatelia pravidelne a reklama teda nemá podľa mňa taký efekt. Ale možno sa pletiem a máte spokojných inzerentov :)

 13. Citace Původně odeslal marqe Zobrazit příspěvek
  Štatistiky sú fajn, ale neviem, čo by som musel predávať, aby som si zaplatil reklamu na webe pre cieľovku, ktorá väčšinou ešte stále získava peniaze od rodičov a väčšinu z nich minie v McDonalds. Ale pri 6kč/1000 zobrazení by sa teoreticky mohlo aj to oplatiť, na druhej strane web je svojou povahou niečo, kde nechodia loajálni čitatelia pravidelne a reklama teda nemá podľa mňa taký efekt. Ale možno sa pletiem a máte spokojných inzerentov :)
  No je to pravda na jednu stranu, že zájem je dost omezený věkem - cca 17-22 let, na druhou stranu pro vysoké a jazykové školy je zaměření přímo na maturanty naprosto geniální cílovka, kterou jinde nenajdou, proto opakovaně inzerují a vracejí se, protože oni potřebují právě maturanty a nikoho jiného. Také třeba studentská konta (z minulosti například Komerční banka) to má jako ideální cílovku, když si chce své klienty vychovat. Ale obecně to není tak snadno výnosné, to určitě souhlasím.
  Naposledy upravil TerkusCZ : 28.02.2016 v 23:30

 14. Vidíte, to mi nenapadlo. Presne o tomto to je, namiesto bezbrehého pchania peňazí do PPC, ktoré sa často zobrazuje na spammy weboch, nájsť cieľovku a osloviť ju priamo cez poskytovateľa :)

 15. Za zobrazení, či návštěvnost platí jen prehistorický marketér.. Od té doby, co máme analytické nástroje, platíme za konverze.

 16. Citace Původně odeslal siva01 Zobrazit příspěvek
  Za zobrazení, či návštěvnost platí jen prehistorický marketér.. Od té doby, co máme analytické nástroje, platíme za konverze.

  A jak nastavite konverze u zakaznika, ktery ma web jen jako prezentaci a nic neprodava? Treba Kofola...?

Hostujeme u Server powered by TELE3