IT-TechCZ s.r.o. | Cloud, VoIP ústředny, vývoj webů a informačních systémů, elektronických systémů, IT poradenství

Výsledky hlasování: Líbí se?

Hlasující
13. Nemůžete hlasovat
 • Paráda :)

  0 0%
 • Tak napůl...

  3 23,08%
 • Moc přeplácaný!

  3 23,08%
 • Vůbec :/

  7 53,85%
Zobrazují se odpovědi 1 až 17 z 17

Portfólio programátora - canvas, vektory, parallax, HTML5 video

 1. Zdravím,
  pár dnů zpátky jsem dodělal svoje nový portfólio.

  Hodilo by se mi pár názorů a otestování, web obsahuje relativně nový technologie vývoje, např. canvas, vektory, parallax, HTML5 video. Texty nejsou finální.

  Web
  http://tomas.cc | Tomas.cc - PHP developer and freelancer

  Děkuji

  P.S.: Jinak jsem mladý PHP programátor s řadou zkušeností a momentálně k dispozici pro nové klienty, takže kdyžtak neváhejte napsat.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Jako předváděčka s příklady je to dobrý, ačkoli zrovna u programátora to o jeho schopnostech moc neprozradí. U kodéra by to asi dávalo větší smysl.

 4. Pekne, ale mas tam spoustu chyb v anglickych textech, nech si to prekontrolovat nebo to zkus cesky.

 5. To fps tam budeš mať stále?

  Nejak ma to nezaujalo, pripomína mi to weby kde ich autor objavil js alebo flash a celú stránku preplácal kúskami kódu. V tomto prípade sú to nové technológie ale pôsobí to na mňa rovnako.

  Nechápem prečo v blogu bežia tie cestovateľské videá, čo to má spoločné s programátorom?

  Blog, keď zascrollujem na spodok stránky tak ten modrý pás s mailom mám cez text blogu. (Rozlíšenie 1366x768)

 6. Naprosto souhlasím s propikem - přijde mi to, jako bys objevil tutoriály na canvas, parallax, HTML5, apod., a měl potřebu si to hned všechno vyzkoušet a naplácat na web. Úplně zbytečně. Základní HTML/CSS ti nefunguje jak má, web se špatně zobrazuje, ale hlavně, že je tam hromada "udělátek" :)

  Stránku s blogem mám taky rozbitou. A proč by mě na portfóliu programátora mělo zajímat nějaký video v hlavičce?

 7. Web sice obsahuje nějaké "nové" technologie, ale pouze v podobě použití cca 12 hotových pluginů pro jquery v jejich výchozím nastavení. Vlastní práce je tam nula.

 8. Všichni kteří v anketě kliknuli "Vůbec :/" mi nenapsali komentář, prosím o něj, děkuji.

  Lidi z neodborný veřejnosti mi web schválili, stejně jako stávající klienti, Bohužel je mi jasný, že pro programátora to neni nejlepší, ale je to hlavně ukázka toho s čím jsem schopen pracovat ve frontendu. Pokud by byl web statický, potencionálního klienta nezaujme. A ukažte klientovi PHP kódy, uteče...

  "Web sice obsahuje nějaké "nové" technologie, ale pouze v podobě použití cca 12 hotových pluginů pro jquery v jejich výchozím nastavení. Vlastní práce je tam nula."
  Asi jsi zapomněl pročíst zdroják posledního JS...? Proč znova objevovat Ameriku? Pokud je dostupný stabilní plugin, použiji ho. A nepočítaje WebGL, co si teda představuješ pod pojmem nové technologie...?

  "spoustu chyb v anglickych textech"
  Texty nejsou finální, projdou profesionální korekturou.

  "Nechápem prečo v blogu bežia tie cestovateľské videá, čo to má spoločné s programátorom?"
  To není cestovatelské video, ale Praha :) Nepodařilo se mi najít vhodnější video, nemám rád "jedničky a nuly", atd.
  Ale pravda, v blogu určitě video vypnu.

  "Blog, keď zascrollujem na spodok stránky tak ten modrý pás s mailom mám cez text blogu"
  Opravím, děkuji.

  "Základní HTML/CSS ti nefunguje jak má, web se špatně zobrazuje"
  Mohu poprosit o popis problému? Toto mi toho moc neřekne...

  "A proč by mě na portfóliu programátora mělo zajímat nějaký video v hlavičce?"
  Asi tak proč mají všechny stránky design? Zaujmout?


  Děkuji za komentáře

 9. Dobrý den,

  nechtěl jsem reagoval, protože zde již bylo hodně řečeno a upřímně si myslím, že je to škoda písmenek.... ale po výzvě přidám i svůj pohled. Video v hlavičce je naprosto mimo - je to první věc, na kterou se uživatel po příchodu na stránky soustředí a v tomto případě to evokuje něco úplně jiného, než obor vašeho zaměření. Kombinace barev a fontů se mi v tomto podání vůbec nelíbí, malůvky působí velmi neprofesionálně a animace, jak již bylo řečeno působí dojmem, jako byste si právě načetl spoustu tutoriálů a chtěl si je někde vyzkoušet. Celkově je to bez nápadu a "přeplácané" nesmyslnými prvky, které spolu nepůsobí dobře.

  Design a UX evidentně vás obor není... proč si nevypíšete poptávku a nenecháte si to zpracovat od člověka, který se tímto zabývá, když už to posíláte ke kritice?

 10. Je to pomalé, preplácané ... to hlavne... a celkovo je to značne otrasné...
  Ak chceš, tak sa ozvi a spolu za 15 min. cez skype zbúchame ďaleko ďaleko lepší design... Kľudne zadarmo, keďže som taký dobrák :) Ale ak sa ozveš a nakoniec to nepoužiješ, tak ťa boh chráň :D

 11. Je nějaký konkrétní důvod, proč se tolik věcí na stránce hýbe? Určitě je řada lidí, kterým se toto líbí, osobně jsem ale zastánce „statických“ stránek, kde se věci pudou pohybovat/měnit jen když já budu chtít (tj. např. hover efekt po najetí na tlačítko je OK – změna proběhla až v okamžiku mé akce).

 12. Na ipadu se web rozpada animace maji tak 5 fps a texty jsou schovane za obrazky. kdybych hledal programatora asi by me spis zaujalo, ze ti nefunguje web, nez video nahore (ktere mimochodem na tom tabletu neni videt, vychazim jen z komentaru).

 13. Mě se web načte pouze ve Firefoxu. V Chomu se web nenačte vůbec a nic to nedělá a v Maxthonu vidím jen nějakou pulsující čárku.

 14. Spousta věcí již byla řečena v příspěvcích výše, ještě doplním: úplně jste zapomněl na něco tak základního jako typografie, doporučoval bych využít služeb designera. Nízká informační hodnota webu. Na to kolik je tam pluginů je ten web dost malý, některé mi přijdou zbytečné - např. nevidím použití skriptů z bootstrap, je to tam potřeba? Nespoléhejte na to, že na web chodí lidé, kteří tomu nerozumí, jak již někteří výše zmiňovali Váš přínos na webu je minimální, odmyslete si pluginy a z webu nezbude nic, to že podle návodu dokážete použít plugin nic o kvalitách nevypovídá. Ale toto je v pořádku, Vy přece děláte backend, ale opět k zamyšlení zda si ten web tedy nenechat celý od někoho udělat. Otestovat než to dám někam ke kritice - i letmým pohledem je v responzivitě dost chyb. Něco takového jako fullscreen video na pozadí už je na výkon dost náročná věc, nevím jestli je vhodné ještě kombinovat s dalšími náročnými pluginy, některé zařízení s tím mohou mít problémy.

 15. Citace Původně odeslal TomasDotCC Zobrazit příspěvek
  "Web sice obsahuje nějaké "nové" technologie, ale pouze v podobě použití cca 12 hotových pluginů pro jquery v jejich výchozím nastavení. Vlastní práce je tam nula."
  Asi jsi zapomněl pročíst zdroják posledního JS...?
  Posledného JS kde si inicializoval tie pluginy? :-) Úprimne neviem či je to na smiech alebo plač.

  Tvoja práca na tej stránke je tak 1%. Všetko ostatné sú stiahnuté veci z tutoriálov a pluginy. Každopádne aj tak je to všetko úplne hrozné. Tvoju prácu vidím len v tej pätičke a hornom menu a to vyzerá naozaj hrozne.

 16. Citace Původně odeslal tomito Zobrazit příspěvek
  Posledného JS kde si inicializoval tie pluginy? :-) Úprimne neviem či je to na smiech alebo plač.

  Tvoja práca na tej stránke je tak 1%. Všetko ostatné sú stiahnuté veci z tutoriálov a pluginy. Každopádne aj tak je to všetko úplne hrozné. Tvoju prácu vidím len v tej pätičke a hornom menu a to vyzerá naozaj hrozne.
  Několikrát jsem to zmiňoval, píši znovu: nedávejte sem ke kritice weby, které nejsou dokončené a správně udělané, nebo někdo bude mít horší den a sejme to takovou kritikou až to nebude hezké. No už se stalo a bohužel musíme říct, že asi oprávněně. Proto opět doporučení pro ostatní: dávejte sem pro kritiku opravdu jen připravené weby, které mají kvalitu na to být vypuštěny do světa.

 17. Tak asi bych začal tím že na pc chromu / opeře se ani nehodlalo načíst, FF to už zbaštil. Na tabletech je to nepoužitelné absolutně.

  Web se šíleně dlouho načítá a nakonec zjistím že na webu je nula, nula nic. Promiň, ale na mě to působí stejně jako na pány výše, jako by jsi za každou cenu chtěl udělat něco extra, protože jsi narazil na něco "nového" a chceš se lišit od ostatních statických stránek. Mě osobně by to nezaujalo ani jako absolutního lajka, který potřebuje vytvořit web a hledám vhodného člověka protože nevím kam se dříve koukat když všechno bliká, hýbe se a je to takový webový kolotoč. A nic jsem se nedozvěděl.

  Sorry chlape. :-)

 18. Většina už tu řečena byla.

  Pro mě je ten web děsně nahňácanej a tím pádem nepřehlednej a nepříjemnej.

  Před každým nadpisem a každým odstavcem + za každým odstavcem a za každým nadpisem "přidej enter", je to vše na sebe moc nalepené a čtenář si tedy vůbec neoddechne, protože je to slité dohromady.

  Jo a zmenši ten hlavní text, je obrovský a špatně se čte. Klidně můžeš spolu se zmenšením ztenčit i řez písma, bude to odlehčenější.

  Ty loga klientů sjednoť na výšku, působí to nesourodě a tudíš ne zrovna profesionálně. Ta šedá barva v kontrastu s logama, co jsou používané na bílém pozadí, je taky jak pěst na oko - doslova, bolí mě z toho oči. Dej tam bílou a holt to lodo DCP, které je samo o sobě bílé, umísti do šedého obdílníku například.

  A když jsme u těch log, tak jsem nikdy neviděl takhle modifikované logo T-mobilu, vypadá to jak kdybys ho vytvořil ze 2 variant jejich log. Pokud je to pravda, tak věz, že každá větší firma má striktní logomanuál, který zakazuje používat logo jinak, než jak bylo navrhnuto. Popravdě nevím, zda je možné, že by tě za to třeba žalovali (to asi ne), ale prostě to není košer a je to docela matoucí i na zákazníka - bys taky mohl takhle časem nejen měnit pozici fontů, ale klidně fonty anebo barvy a pak by tam mohla být třeba modrá Coca Cola. :)

  Jinak, ač to vytýkají občas i mně, tak po načtení webu jsem myslel, že to je všechno, že tam je ten nápis "Hi, I'm ...", který se hýbe podle kurzoru a toť vše. Až po pročítání zdejších komentů jsem si všiml, že mluví o něčem, co tam nevidím, takže jsem si dodatečně všiml scroll-baru a že to pokračuje. :) Zkus to nějak vyřešit, ať to na první pohled nepůsobí jak stránka ve výstavbě.

Hostujeme u Server powered by TELE3