CZ doména zdarma ke každému ONEbit hostingu
Zobrazují se odpovědi 1 až 4 z 4

Program pro tvorbu logomanuálu

 1. Dobrý den,

  mám dotaz k logomanuálu. Logo mám vytvořené v illustratoru (pochopitelně v křivkách), k tomu jsem teď dostala za úkol vytvořit logomanuál. Stáhla jsem si nějaké pdf a začala tvořit (ve photoshopu). Poté co jsem všechny stránky měla ve photoshopu vytvořené, uložila jsem je do PDF a poslala klientovi. Ten mi položil otázku:

  "Proč to nedělám ve wordu?"

  Prý se logomanuál dělá ve wordu. Je pravda, že to tvořím poprvé, ale jelikož jsem i když začáteční grafik, mylsím si, že bych tyhle věci měla dělat v nějakém lepším programu např. od spol. Adobe... a pokud se nemýlím, tak final stejně musím převést do PDF, popř. ještě k tomu v InDesignu nachystat s ořez. značkami pro tisk.

  Můžete mi prosím někdo poradit, zda to tedy dělám správně? Nebo to opravdu musím tvořit ve wordu? Pokud ano, proč, jaký by měl být výstup?

  Díky moc za radu
  Pavlína

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Ondrej.krejc poptává: 1 fotka ze shutterstocku
  Honziceks poptává: Hledám kreativního a šikovného grafika
  DanielGavalec poptává: Corporate identity, logo + Web-design Brno
 3. Proč to neděláte ve Wordu? ...odpověď je jednoduchá. Protože k tomu není určen. Podobné dokumenty se určitě předávají v PDF. Což je je v podstatě "standard". Nevidím důvod cokoli předávat v nějakém Wordu.
  Klienti většinou vůbec neví o co jde. A některým oblastem prostě nerozumí. Proto je potřeba jim to rozumně vysvětlit a zasvětit je do určitých věcí.

 4. Ve smouve byste mela mit uvedeno, v jake forme predate klientovi manual, zda v tistene (v kolika ks), pouze tiskova data (tedy pdf), elektronicke (zpravidla interaktivni pdf s linkami na externi zdroje...). Pokud nemate smlouvu, pak alespon ustni dohoda na zacatku.
  Presne jak pise FrantaB, klienti temto vecem nekdy nerozumi a je tedy na grafikovi, aby mu objasnil, co muze ocekavat.

 5. Tak, ono tvorit logomanual v Photoshopu taky neni zadna vyhra - proc to rovnou nedelate v tom Illustratoru nebo v InDesignu => mela byste to cele v krivkach a nemusite to delat 2x?
  Kazdopadne se zadny logomanual ve wordu nikde nedela, snad leda, ze by to delal jeho nejaky kamarad BFU.
  Preji prijemne vysvetlovani ;-)

Hostujeme u Server powered by TELE3