360° fotografie pro Váš Eshop z Vaší vlastní fotokomory. Ušetřete, foťte a upravujte 360° obrázky IN-HOUSE
Zobrazují se odpovědi 1 až 6 z 6

Produktová fotografie, 3d model

 1. Ahoj,
  máme nový produkt a chtěli bychom k němu nechat udělat produktové fotografie. Uvažujeme že bychom místo fotografie nechali udělat 3d model (případně bychom pak mohli dělat snímky když bychom potřebovali například něco do katalogů). Co myslíte? Je lepší klasická fotografie nebo 3d model s odlesky přesně jak budeme potřebovat? Jedná se o jednoduchý tvar, takže si myslím že by šlo docílit realističnosti. Textura by se na produkt nahodila stejná jako jde do tiskárny. Produkt vypadá takto (pouze jiný potisk - barevný, obrázky, více textu):

  http://www.rostlinna-akvaria.cz/esho...45-k2so4-1.png

  Má s tím někdo zkušenosti? Nemáte nějakou ukázku jak pak produktová fotografie vypadá?
  Díky.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Podle mě je to u produktu takového typu absolutně jedno.

 4. Taky si myslím, že u tohoto produktu je to jedno.
  My ale třeba prodáváme nábytek a tam si s tou myšlenkou už pohráváme dlouho.

 5. Dle mého se vyplatí spíše fotografie. Vyjde levněji, než 3D model. Jedná se sice o jednoduchý tvar, soudě dle fotografie, ale je zapotřebí sculptingu, který může zabrat dosti času. Obecně modelování je složitější než si většina lidí představuje a na pohled jednoduchá věc může být náročná na modelování.

  Vyfotografování a následná úprava fotografie je časově méně náročná.

 6. Citace Původně odeslal ramix Zobrazit příspěvek
  My ale třeba prodáváme nábytek a tam si s tou myšlenkou už pohráváme dlouho.
  Pokud vím, tak třeba Ikea má většinu produktových fotek vytvořenou ve 3D ;-)

 7. Výběr metody fotografie vs. vizuál podlehá tomu co od výsledku požadujete. Fotografie bude levnější, asi ne o moc, ale bude. Ale budete mít jen ty pohledy na produkt, které se nafotí. Grafický vizuál bude dražší, ale více univerzální. Kvalitou budou obě metody skoro stejné, pro laika bez rozdílu.

  Ale zrovna u takového produktu jako máte vy doporučuji bez rozmyslu fotografii. Pokud nepotřebujete výsledek ve křivkách a pro velkoformátový tisk, tak volba fotografie je jasná. Nedávno jsme fotili produktovku pro ledovou kávu Mr. Brown a vypadá to dobře. Myslím, že je to druhá fotka. A to by se dala ta retuše udělat ještě výraznější.

Hostujeme u Server powered by TELE3