Kupte si prémiovou propagaci a toto místo bude vaše.
Zobrazují se odpovědi 1 až 9 z 9

Kritika firemního webu

 1. Prosím o kritiku nové prezentace http://www.kolejovepohony.cz/- vzhled, přehlednost a uživatelskou přívětivost.
  Předem díky

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Pár chyb:
  Slider (včetně 3 boxů pod ním) vyhodit z podstránek, tam nemá co dělat.
  Timer vyhodit ze slideru - přitahuje pozornost a přitom je to nejmíň důležitá věc.
  Efekt změny obrázku sjednotit, působí to neurovnaně.
  Pomocí .htaccess upravit URL.
  Máš pěkné a rozsáhle informace o konkrétních strojích, nebál bych se zvýraznit odkaz na ně z tohoto přehledu:
  Přehled zařízení
  http://www.kolejovepohony.cz/kolejove-pohony.html.
  Doplnil bych do TITLE krátký suffix.

  Působí to příjemně a až na těch pár drobností se mi to hodně líbí.

 4. Celkom sa mi to páči až na to, že sa tam až moc často stretávajú 2 rovnaké farby odlišujúce sa len v slabých odtieňoch. Skúsil by som sa pohrať ss farbami ešte. Síce viem, že to ladí aj s tým čo ponúkate, no podľa mňa je tejto farebnej kombinácie príliš.

 5. Děkuju za obsáhlou kritiku.
  Slider (včetně 3 boxů pod ním) vyhodit z podstránek, tam nemá co dělat.
  - slider je vyhozen na na produktových podstránkách, na informativních je prozatím ponechán (pro krátký obsah)
  Timer vyhodit ze slideru - přitahuje pozornost a přitom je to nejmíň důležitá věc.
  - vyhozen
  Efekt změny obrázku sjednotit, působí to neurovnaně.
  - klientovi se zrovna toto líbí :)
  Pomocí .htaccess upravit URL.
  Máš pěkné a rozsáhle informace o konkrétních strojích, nebál bych se zvýraznit odkaz na ně z tohoto přehledu:
  Přehled zařízení
  http://www.kolejovepohony.cz/kolejove-pohony.html.
  Doplnil bych do TITLE krátký suffix.
  - nevím jak tady tu stránku nazvat ještě výstižněji

  ---------- Příspěvek doplněn 19.01.2014 v 22:24 ----------

  Děkuju za kritiku.
  Citace Původně odeslal Ondrej Remenár Zobrazit příspěvek
  Celkom sa mi to páči až na to, že sa tam až moc často stretávajú 2 rovnaké farby odlišujúce sa len v slabých odtieňoch. Skúsil by som sa pohrať ss farbami ešte. Síce viem, že to ladí aj s tým čo ponúkate, no podľa mňa je tejto farebnej kombinácie príliš.
  - jedná se o web technického zaměření, budou doplňovány ještě fotografie a videa. Barevnost je záměrně použita tak, aby nerušila.

 6. Úpravu URL jsem myslel tak, aby bylo sjednoceno používání .html .php, ideálně (bez přípony souborů) takto:
  404 Not Found
  http://kolejovepohony.cz/kolejove-pohony
  404 Not Found
  http://kolejovepohony.cz/aktuality

  Dále bych ještě odstranil všechny duplicity homepage i webu. Vybrat si jednu verzi (s www nebo bez) a tu používat. index.html taky přesměrovat na root.

 7. Ahoj,

  co se týče úvodky... Základní koncept - proč ne. Je to jistota. Slider a pod tím do třetin rozmístěné bloky. Pod tím sliderem, jak jsou ty 3 typy zařízení s fotkama, bych nepoužíval už fotky. Už je tam přefotkováno. Naopak bych využil ty pěkné symboly zařízení a dal je veliké namísto fotek. A abych řekl pravdu, na ten slider bych se vyprd, nevidím je účel. Mnohem podstatnější pro orientaci je, jsou právě ty tři typy zařízení. To ybch dal namísto slideru v té podobé, o které jsem před chvílí psal. A tím by to bylo jednoduchý, přehledný, díky ikonkám příjemný - tím by to ladilo i s tím logem, které je řešené jednoduše a elegantně, výraznými plochami.

  Co se týče podstránek, je tam ještě hodně věcí, které by chtěly zjednodušit, vyčistit, zpřehlednit. Klidně za cenu toho, že se stránka navýšku natáhne.

 8. Radek Tejkl

  Slider a pod tím do třetin rozmístěné bloky

  Dovolil bych si k tomu slideru malý odkaz (Should I Use A Carousel?
  http://shouldiuseacarousel.com/) k zamyšlení, zda je vůbec nutné něco podobného na webu mít.

 9. Současná podoba slideru je hrozná a nejde ani tak o automatické rolování, které bezpochyby otravné je. Co jsem pochopil až po chvíli bylo, že on ten slider vlastně přesahuje do obsahu pod tím! Což není pořádně znázorněno, stejně tak není na první pohled jasné, že na ty věci jde klikat, a navíc se po kliknutí ani nikam nedostanu a díky pomalosti slideru jsem si nejprve ani neuvědomil, že ho to vlastně ovládá.

  Hrozné řešení, mizerná informační hodnota a plýtvání místem. Grafika je obecně příliš těžká a ony barevné tajtrdlíkárny na pozadí napomáhají matoucímu dojmu ze slideru. On tam ten slider vlastně vůbec nemusí být, protože na místě hlavního banneru může být stejný tématický obrázek, jedna věta, stručně shrnující co na stránkách najdu a co firma dělá, a pod tím ve třech blocích mohou být trošku rozepsané hlavní nabídka firma.

  Takže podobně jako je to teď, akorát bez těžkopádné grafiky, nesmyslného posouvání a jasného obsahu, který mi řekne co mohu očekávat. Tohle je typická rychlokvaška, kde se nad obsahem příliš nepřemýšlelo.

  // Před odchodem ze stránek jsem s překvapením zjistil, že po najetí na text u jednotlivých spodních částí slideru zase vyjede další text, který se už konkrétních nabídek týká! Takže obsah tam máte, jen interakci máte úplně špatně. Zkuste se nad tím zamyslet, jak se asi budou chovat uživatelé stránek, podnětů jsem vypsal víc než dost. V současné podobě je veškeré snažení (alespoň na hlavní straně) zbytečné, stejně nebo lépe by posloužila jakákoliv lepší komerční (nebo i zdarma) šablona.

  Jo a zkuste se také zamyslet nad tím, jak má sakra člověk poznat, že něco odněkud vyjede, když to vůbec nevypadají jako tlačítko nebo odkaz. Málem jsem to minul, i když v mém případě za to může vybitá křišťálová koule, ale nevím zda jí vlastní každá domácnost.

 10. Děkuji všem za kritiku a podněty. Co se týče slideru v hlavičce, nechala jsem jej na Vaše doporučení pouze na úvodní stránce, všechny podstránky jsou nyní bez něj.
  3 mini bannery (základní rozdělení firemních produktů ve spodní části hlavičky) je použito na všech stránkách. Firma nabízí atypická moderní zařízení (vlastní know how) - a ty fotografie přece jen naznačí více než pouze textový popisek. Jsou zde ale přidány ikonky, že na bannnery lze kliknout aĺa tlačítko a že obsahují také rozbalovací podmenu.

Hostujeme u Server powered by TELE3