Prodej projektu Duchod.cz - cena 550 tis Kč. Dále MojeFinance.cz, DuchodovaReforma.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 15 z 15

Jak správně zadat a definovat poptávku pro logotyp?

 1. Dobrý den,

  mám myšlenku, že bych ráda si nechala vytvořil vlastní logotyp, který bych následně používala na svých internetových stránkách tak, aby bylo ke mně přirovnatelné a identifikovatelné, stejně jako k obsahu daných stránek.

  Jelikož jsem se nikdy s tímto nesetkala, ráda bych se zeptala, co vše bude nutné si ujasnit a připravit podrobnosti, abych mohla dát co nejvíce informací do poptávky.

  Jak probíhá kompletní zakázka? Trošku se obávám rizika platit nějakou zálohu předem, aniž bych měla jistotu, že se mi to bude líbit a že to využiju.

  Děkuju za rady a popř. i cenový odhad v jakých možnostech se taková zakázka pohybuje.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Dobrý den,pokud si vyberete kvalitního designéra,tak vám položí otázky,na které vy snadno odpovíte.Kvalitní logo se dá sehnat i od 500Kč (to jsou ale spíše výjimky ) Ovšem za cenu pohybující se okolo 1200Kč , byste již měla dostat opravdu kvalitní logo.

 4. Poptávka může být zcela jednoduchá - Potřebuji logo. Zbytek je na dodavatelské firmě, u které se budou lišit otázky v závislosti na tom co s logem chcete dělat a kolik má firma zkušeností. Jednoduše nedostanete od každé firmy stejné otázky. Tomu bude úměrná cena. Cenová relace 1000-1000000 Kč. Medián na logo s jeho aplikací bude kolem 30000 Kč.

 5. Citace Původně odeslal aratok1 Zobrazit příspěvek
  Ovšem za cenu pohybující se okolo 1200Kč , byste již měla dostat opravdu kvalitní logo.
  Nevím, jestli by todle měl někdo brát vážně.

 6. Pokud se obáváte rizika zálohy předem, tak spíše skončíte u loga za 1 000 Kč v bitmapě, protože každý, kdo si své práce váží a má ocenění klienta bere zálohy předem.

 7. Velice dobrý článek k tématu je na:
  http://unie-grafickeho-designu.cz/vl.../#.UoqHm0rIHrk

  I když z dotazu bych si vyvodil spíš že by mělo jít o nějakou osobní značku.
  Tak to bych se obrátil na studenty UMPRUMu a obětoval pár rumů :-)

 8. Je prima, ze o tom takhle premyslis!

  Osobne bych nehledal nekoho, kdo se venuje tvorbe logotypu, ale spis (osobnich) znacek a jednim z jeho vystupu bude i logo. Nekoho, kdo ti pomuze ujasnit si, kdo jsi, co delas, pro koho to delas, jaky je tvuj pribeh a hodnoty atp. Nalezeni odpovedi na vsechny tyto strategicke otazky ti jednak hrozne ulehci zadani pro budouci logotyp, ale take ti to pomuze dat spravny smer tomu co delas.

  (Platit jen za logo bez toho, aniz by sis prosla cely vyse popsany proces, jsou podle meho vyhozene penize - dostanes jen obrazek.)

 9. Ono později ani tak nejde o prezentaci značky, jakož to vytvoření určitého loga, něco jako avatar, když to takhle přeženu.
  Někdo, kdo se třeba zabývá fotografováním, si později na své fotografie vytvoří vlastní "vodoznak", třeba ze svých iniciálů a nebo nějaké logo, pak se ví, že je autorem, a nebo dle loga, k čemu se to asi tak vztahuje.

  Resp. budu sbírat všechny různé keramické hrníčky s logem Nescafe, vytvořít internetovou stránku, kde je budu chtít prezentovat. Kromě tvorba headeru, reps. loga pro stránky, které může vlastně mít skoro každý identicky stejné, třeba červené provedení několika hrníčků vedle sebe a nějakým pozadím, by to chtělo ještě vytvořit "logotyp", který by vyjadřoval "spojení" tématiky stránek a zároveň, že se jedná o sbírku daného člověka. Asi těžko bych si tak mohla vzít logo Nescafe a všude říkat, tohle je ke mně přirovnávající a patří to ke mně, když logo je vlastně známka ochranná společnosti.

  Pak mi jde tedy právě o to, zdali budu spokojena s výsledkem člověka, na kterého se ze zakázkou obrátím. Zdali dle referencí nějak usoudit, že hloupě "nepřeberu" a nebo nebude někdo jiné, co by udělal lepší řešení.

  Tedy nejde tak ani o osobní příběh a mou činnost, jako zaměření obsahu stránek.

 10. Ve vašem případě je potřeba udělat si jasno, co vlastně chcete a to s klidnou hlavou sepsat. Pokud bych od Vás dostal zadání sepsané v podobné formě jako jsou Vaše roztěkané příspěvky, asi bych z toho nebyl moc nadšený. :)

 11. Dobrá, vemu na vědomí, ale o to mi právě jde, jak nejlépe formulovat svůj požadavek a co vlastně chci - dát do zadání poptávky potřebné informace.
  Pak zdali se zaměřit pouze na osobní logo(typ)/značka (iniciály jména) a nebo právě ve spojitosti s tématikou obsahu stránek (kombinace písmen a nějakého tématického obrázku).

 12. Hlavní je být co nejkonkrétnější, nepoužívat jako popis příliš obecné výrazy a s návrhářem komunikovat. Můžete zkusit najít i nějaké reference, které se vám líbí. Designerovi to může přinést lepší představu o vašem cítění.

  Nejčastější problémy vznikají právě u komunikace, kdy zákazník neví přesně co chce, ale jakmile dostane hotový návrh, tak naprosto jistě ví, že tohle nechce.

 13. Dobrý den, ráda bych se trošku vrátila k problematice loga a logotypu.

  Ráda bych se zeptala, zdali je přípustné kombinovat mezi sebou logo a logotyp, např. kdy logo bude obsahovat obrázek - třeba mě nyní napadá logo Apple (jablko), a jeho logotypem bude rovněž jablko, ale doplněné o text, ale to takovým způsobem, kdy text nebude vedle loga, ale přímo na něm napsáno - takže něco jako transformace loga na logotyp.

  Pořád mi totiž k tomu všemu nejde to, že logo jako takové má být zapamatovatelné a postačí mnohdy jako značka (jablko), ale pokud by šlo o logotyp, tak zase nikdo třeba nebude tušit, že jde o jablko třeba pro všechny systémy Vista - berte jako příklad prosím nehledejte v tom, jestli to má hlavu a patu. Proto jako logotyp bude uvedeno jablko a do něj vhodným způsobem umístěný text Vista. Nyní jde o to, aby nevznikala záměna a neunikala souvislost a provázanost, že logo a logotyp patří k sobě jedné identitě společnosti/osobě.
  Tedy pro využití loga do logotypu by se již nemělo do loga zasahovat?

  V jakém případě se prosím používá a kdy logo a kdy logotyp?

  Můj názor je ten, že logo se využije především třeba jako výšivka na oděvy nebo jako razítko. Logotyp se použije třeba na vizitky, protože u něj bude doplněný text za pomocí logotypu.

  Nebo je pak prosím možné, že si to vše pletu a nemusí vždy existovat logo a logotyp, ale z hlediska poptávky a použití do budoucna je lepší mít obě verze?

 14. Jdete na to moc vědecky. Tvorba značky není věda, je to zábava založená na talentu a citu.

  Dříve jsem taky hrozně bojoval, aby lidi používali správné termíny a neříkali značce jen logo, ale logotyp, když to byl text, kombinovaná značka, když to bylo obojí dohromady apod. Je to zbytečný, dneska stejně každej chápe, že logo = značka = brand = Vy. Ať už je to symbol jablka, nebo jen text JABLKO, je to všechno "logo".

  Nejlepší zapamatovatelnosti dosáhnete hlavně tehdy, když nebudete mít jen samotný logo (rozumějte značku jako takovou), ale propracovaný vizuální styl. Ten pak pomocí nosných prvků, barev, maskota, atd. chápavému prozradí o co jde = evokuje váš brand. Samozřejmě, že pokud máte truhlářství někde v Nový vsi, tak je jedno, zda máte v logu fošnu, nebo volant místo znaku O, ale pokud to myslíte vážně a tvoříte produkt/službu, která má mít velký dosah, samotná značka je málo - je potřeba ji doplnit vizuálem.

  Vemte si třeba alzu. Logo (ještě před redesignem eshopu, což není tak dávno) starý a vyloženě hnusný. Ale je to úplně jedno, protože každej zná ještě odpornějšího zelenýho zmetka s neskutečně odpudivým hlasem. A to je ten vizuál - prvek, kterej evokuje brand. A i když jsem to popsal dost zhnuseně, tak je to u nás možná nejlepší příklad toho, jak se to dělá a sám jsem tam nejednou nakoupil a vracím se.

  Snad jsem Vám udělal trochu jasnějc.

 15. vodička: ono to není o vědě, třeba pokud bych se měla držet toho prvního příspěvku, kde jsem uvedla, že mi jde o vytvoření loga pro sbírku hrníčků, tak mi v tomto případě nějaký text jako "HRNÍČKY" neřeší název pro produkt/službu. Ano, dalo by se udělat název "Hrníčky" a některé písmo zaměnit za symbol hrníčku. Jenže pokud bych se rozhodla nechat si udělat jako nášivku část logotypu, tedy pouze hrníček, už nikdo nepozná, že se jedná o reklamní hrníčky kávy všeobecně a ještě k tomu pouze o sbírku, pokud by to nebylo jako součástí logotypu napsáno.

  Co jsem ještě tedy včera vyhledávala, pokud se tvoří logo a k tomu logotyp (jako logo + text) už se nezasahuje do loga a pouze se přidává onen text.

 16. Dobrý den,
  zkuste www.logoweb.cz
  PM

  Citace Původně odeslal smiesek Zobrazit příspěvek
  Dobrý den,

  mám myšlenku, že bych ráda si nechala vytvořil vlastní logotyp, který bych následně používala na svých internetových stránkách tak, aby bylo ke mně přirovnatelné a identifikovatelné, stejně jako k obsahu daných stránek.

  Jelikož jsem se nikdy s tímto nesetkala, ráda bych se zeptala, co vše bude nutné si ujasnit a připravit podrobnosti, abych mohla dát co nejvíce informací do poptávky.

  Jak probíhá kompletní zakázka? Trošku se obávám rizika platit nějakou zálohu předem, aniž bych měla jistotu, že se mi to bude líbit a že to využiju.

  Děkuju za rady a popř. i cenový odhad v jakých možnostech se taková zakázka pohybuje.

Hostujeme u Server powered by TELE3