Snadná tvorba vlastního e-shopu nebo webstránky online v systému WEXBO.com CZ/SK
Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 1 až 30 z 50

Rozdíl Google a Seznam

 1. Zdravím všechny,

  setkal se někdo s něčím podobným?Název: 2013-05-14_09-38_Klíčová slova webu.jpg
Zobrazení: 733
Velikost: 112,4 KB
  Moc nechápu jak je možné že stránky http://www.drevo-kaceni.cz/ jsou na seznamu na docela hezkých pozicích a na googlu ani ťuk
  Děkuji za každý názor ;)

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Seznam je náchylný na podporu za pomocí praktik, které už google neuznává.
  Je možné, že Vás právě seznam za ně kladně ohodnotil, ale google nechávají chladným.

 4. No to je vcelku možné protože na tyhle pozice stačilo jen trochu času a pár katalogů a čas od času editovat obsah. Není něco co google doslova "nesnáší"?

 5. Google zrovna moc nemusí ty katalogy. Ideální by bylo získat odkazy z tematicky relevantních webů, které jsou spojené s Vaším oborem. Zkuste se podívat, jaké jsou magazíny nebo blogy pro lesníky a dřevorubce. Taky by bylo vhodné, abyste na webu vytvořil nějaký zajímavý obsah - článek - který bude sloužit jako linkovací "aktivum" (lidé z oboru na něj budou rádi odkazovat). Co by to mohlo být u Vás je třeba nějaký přehled standardů, které je třeba při kácení dodržovat. Dále byste mohl rozvíjet sekci "Rady a tipy".

  Citace Původně odeslal anix Zobrazit příspěvek
  No to je vcelku možné protože na tyhle pozice stačilo jen trochu času a pár katalogů a čas od času editovat obsah. Není něco co google doslova "nesnáší"?

 6. U mě je to to samé. Veškeré weby, které jsem si spravoval, se umísťovaly na prvních příčkách seznamu, a v googlu to byl slabý průměr.

 7. Je to tím, že u Google je důležitá kvalita zpětných odkazů. Na seznam dosti stále platí hrubá síla.

 8. Nesmíte také zapomnout že Google své výsledky personalizuje, upravuje pro každého kdo hledá.
  Jediné správne zjištění pozic na google je přes Google Webmaster Tools, v menu zvolte Provoz -> vyhledávací dotazy
  A uvidíte klíčová slova na které se vaše stránka zobrazovala v SERPu

 9. Citace Původně odeslal beraniste Zobrazit příspěvek
  U mě je to to samé. Veškeré weby, které jsem si spravoval, se umísťovaly na prvních příčkách seznamu, a v googlu to byl slabý průměr.
  "spravovat"? Na seznamu obecne plati quantita > qualita. Delate tedy asi neco spatne :)

 10. no co si budeme povídat je levnější a rychlejší si sehnat pár odkazů z katalogů (především tech kvalitních firmy.cz najist.cz) než si platit PR clanky na idnes zaráží mě ale jen jak moc se dnes seznam a google liší ve výsledcích ;)

 11. Tak katalogy firmy, najisto to je v pořádku to jsou kvalitní katalogy.
  Tady se spíše myslelo na jiné nekvalitní katalogy typu akce SEO optimalizace + registrace 500 katalogů :)

 12. no, to na http://www.drevo-kaceni.cz/ taky proběhlo :D na google to bude chtít trochu jinej přístup. :(

 13. No a v tom právě může být ten problém, netvrdím že to tak je.
  Google není "blby", pokud získáš velké množství odkazů v krátké době - to co nevypadá jako přirozený nárust, je podivné a upozorňuješ tím google že se něco děje.

 14. Podle mě Google není moc chytrý, ba naopak. Zná někdo někoho kdo by spravoval blog o kácení stromů? Pokud Google bere backlink jako hlavní kritérium, tak ámen s ním. Už nyní je občas nemožné něco normálně najít a některé výsledky jsou opravdu k smíchu. Týká se to hlavně firemních webů řemeslníků, kteří normálně makají, nesedí u compu, nevymýšlí každý týden novou aktualizaci a prachy aby někomu platili na to nejsou. :-(

 15. Maco555:
  Kácení stromů ne, ale před 2 lety jsem dělal web jednomu klempíři - soukromník. registrace v základních katalozích + oborové.
  Aktualizace probíhají jen formou vkládání referencí (fotek) a úprav ceníků.

  Na požadované slova je na 1 straně většinou na prvních místech.
  Za ty 2 roky, na jeho stránkách neproběhla žádná seo optimalizace, žádné budování odkazů prostě nic.
  Sice mu nechodí 10000 návštěvníků denně, ale o práci nouzi nemá.
  Takže Google až tak moc "blbý" nebude :)

 16. jo taky mě to tak připadá... navážu otázkou zda to máte stejně jako já že něco jdu atomaticky hledat na seznam (služby zboží atd.) protože vím to že mě na první straně nevyleze blog a wiki :D naopak návody atd. jdu hledat na google

 17. Já to mám přesně naopak - u svého posledního počinu jsem postupoval podle knih a rad Michala Kubíčka, poctivě jsem sbíral co nejkvalitnější odkazy a během 5 měsíců jsem se dostal na Googlu na 3. pozici.

  Zato Seznam mě totálně ignoruje, jsem někde na třetí stránce. Holt budu asi muset kvůli Seznamu web registrovat do spousty nekvalitních katalogů...

 18. Citace Původně odeslal anix Zobrazit příspěvek
  jo taky mě to tak připadá... navážu otázkou zda to máte stejně jako já že něco jdu atomaticky hledat na seznam (služby zboží atd.) protože vím to že mě na první straně nevyleze blog a wiki :D naopak návody atd. jdu hledat na google
  Přesně tak, zboží už nehledám na google, protože google dokáže najít jedině heureku a nebo srovnavame. To mě tam může rovnou přesměrovat :)


 19. nj je to bohužel tak :D ale jediné co v mém oboru může pomoct tak je třeba si zaplatit článek na zahrada.cz protože to je krom konkurence tak jediný tématický web

 20. Proč se web na Google neumisťuje je poměrně jasné. Stačí se podívat na zpětné odkazy. Když jsem si hodil web do MajesticSEO, tak tam je vidět nepochopitelný nárůst odkazů od března toho roku do května, a to z velmi nízkých hodnot na více než 800 000!!! To by bylo jasné i úplně hloupýmu vyhledávači, že na tom není přirozeného vůbec nic. A zdroje odkazů taky stojí zato. Jakýsi pofidérní americký články se stovkami stejně pofidérních odkazů. Téměř všechny odkazy mají také text "rizikové kácení stromů". Plus téměř všechny odkazy směřují na homepage.

  Je to ukázkový příklad toho, jak se rozhodně linkbuilding nemá dělat - porušuje to snad všechna možná doporučení, jak získávat odkazy.

  ---------- Příspěvek doplněn 14.05.2013 v 21:19 ----------

  Nedalo mi to a sepsal jsem k tomu podrobnější článek na http://www.portiscio.net/jak-neziskavat-zpetne-odkazy

 21. Citace Původně odeslal zdenek.hejl Zobrazit příspěvek
  Proč se web na Google neumisťuje je poměrně jasné. Stačí se podívat na zpětné odkazy. Když jsem si hodil web do MajesticSEO, tak tam je vidět nepochopitelný nárůst odkazů od března toho roku do května, a to z velmi nízkých hodnot na více než 800 000!!! To by bylo jasné i úplně hloupýmu vyhledávači, že na tom není přirozeného vůbec nic. A zdroje odkazů taky stojí zato. Jakýsi pofidérní americký články se stovkami stejně pofidérních odkazů. Téměř všechny odkazy mají také text "rizikové kácení stromů". Plus téměř všechny odkazy směřují na homepage.

  Je to ukázkový příklad toho, jak se rozhodně linkbuilding nemá dělat - porušuje to snad všechna možná doporučení, jak získávat odkazy.

  ---------- Příspěvek doplněn 14.05.2013 v 21:19 ----------

  Nedalo mi to a sepsal jsem k tomu podrobnější článek na http://www.portiscio.net/jak-neziskavat-zpetne-odkazy
  To je sice hezké že je tam nárůst z nízkých hodnot až na 800000, to že to nepomůže je jedna věc, ovšem pokud není google hloupý jak tvrdíte, tak by to nemělo ani uškodit. v opačném případě bych si mohl dát do patičky svého fóra odkaz na konkurenci...či kohokoliv a NAZDAR!

 22. Právě, že Google není hloupý a s těmi, co se snaží takto masivně manipulovat výsledky vyhledávání, se vypořádá po svém. Nejenom, že jim takovéto odkazy nepomohou, ale navíc dostanou ještě penalizaci. Viz Google Panda update. Vždy jde o posouzení poměru počtu/kvality odkazů ke kvalitě samotného webu. Pokud nový web s několika málo textovými stránkami získá během měsíce statisíce odkazů, tak je to velice pofidérní.

  Můžete třeba namítnout, že nějaká startupová služba může taky rychle získat spousty odkazů, protože se o ní zmíní významné magazíny a převezmou to poté různí bloggeři. Takovéto odkazy ale pochází ze článků (tj. jsou relevantnější než nějaké odkazy z komentářů) a navíc jsou doprovázeny nějakými signály ze sociálních sítí.

  K tomu odrovnání konkurence. Takových kujónů už tady bylo, co to zkoušeli. Problém je v tom, že musíte odhadnout, jestli mu těmi odkazy uškodíte nebo naopak pomůžete. Odkaz z patičky nějakého diskuzního fóra rozhodně nikoho nezničí:) Odkazy, které si zaslouží penalizaci musí splňovat více kritérií - stačí si pročíst nadpisy článku.

  A proč Seznam není schopný "nadměrný linkbuilding" odhalit? Zaprvé, na to nemají výpočetní kapacity. Zadruhé, na to nebudou mít ani odpovídající algoritmy. Pak to dopadá tak, že i takové nesmyslné získávání odkazů může na Seznamu dopomoci k lepším pozicím.

 23. Maco555: zapomeň na black SEO nebo jak se tomu říká:).

  Původní myšlenka hodnocení stráněk pomocí PR byla na základě odkazů, které v té době vznikaly přirozeně.
  A z 99% byl odkaz umístěn na relevantní stránce. Proč by si někdo dával odkaz na konukrenci, a upozorňoval na ně své návštěvníky.
  Jenže pak se začaly odkazy kupovat atd atd. Smysl hodnocení byl pokřiven.

  Nyní:
  Myšlenka je pořád zachována, jen Google bojuje proti tomuto SPAMU (Panda, penguin ten bude mít již brzy aktualizaci), a i ty máš možnost ve GWT vyřadit "špatné" odkazy na svůj server.

  http://searchengineland.com/google-m...-update-158980

  --

  Takový nárust odkaz přeci není normální - divný.
  To by to musel být třeba novy facebook aby vzniklo tolik přirozených odkazů
  Proč na web v češtině míří skoro všechny odkazy z cizojazyčných stránek?
  Proč na tento web neodkazuje skoro nikdo v češtině?

  Já byt vyhledávač, tak je rovnou mažu z indexu :)

 24. Citace Původně odeslal Vít Michalek Zobrazit příspěvek
  Maco555: zapomeň na black SEO nebo jak se tomu říká:).

  Původní myšlenka hodnocení stráněk pomocí PR byla na základě odkazů, které v té době vznikaly přirozeně.
  A z 99% byl odkaz umístěn na relevantní stránce. Proč by si někdo dával odkaz na konukrenci, a upozorňoval na ně své návštěvníky.
  Jenže pak se začaly odkazy kupovat atd atd. Smysl hodnocení byl pokřiven.

  Nyní:
  Myšlenka je pořád zachována, jen Google bojuje proti tomuto SPAMU (Panda, penguin ten bude mít již brzy aktualizaci), a i ty máš možnost ve GWT vyřadit "špatné" odkazy na svůj server.

  http://searchengineland.com/google-m...-update-158980

  --

  Takový nárust odkaz přeci není normální - divný.
  To by to musel být třeba novy facebook aby vzniklo tolik přirozených odkazů
  Proč na web v češtině míří skoro všechny odkazy z cizojazyčných stránek?
  Proč na tento web neodkazuje skoro nikdo v češtině?

  Já byt vyhledávač, tak je rovnou mažu z indexu :)
  Vy to všichni berete z pohledu lidí kteří od rána do večera sedí u kompu a přemýšlí kde sehnat nějaký ten zpětný odkaz. Pravda je však ta, že týpek je pravděpodobně někde v lese a maká s pilou. Tedy ani netuší, že nějaké GWT existuje. Sehnat relevantní odkaz na rizikové kácení stromů je prakticky nemožné (za celý svůj život jsem nebyl nikdy na blogu s takovým tématem).
  PS: Příklad: Provozuji war fórum, které má cca 100000 stránek a do patky umístím odkaz na tvůj web, měl by ho podle tebe googl smazat z indexu?

 25. 1 odkaz nic nezmění většinou:)
  Pokud si někdo umístí svou prezentaci na internet a doufá že tím to končí, a nemusí nic dělat tak je to špatně.
  Pokud mu má tato prezentace přivádět klienty, bude muset on nebo někdo jiný "odkazy" získávát.

  Stačí, si projít diskuzní fora, články stímto tématem, poradny atd. A prostě lidem poradit, a někdy přitom utrousit odkaz na svůj web.
  Pokud to bude dobrá rada, lidi si ho vyhledají, jde to i bez odkazů.

  Příklad z praxe. před 7 lety jsem vytvořil stránku, zaregistroval ji do zakladnich katalogů. Semtam napsal do diskuze, a pak už jsem se nestaral a nesratám se pořád. Veškeré další odkazy se tvořily automaticky lidmi. Jse na prvních pozicích na seznamu, google, UIP 2000

  Tk když nemá čas na odkazy, tak at na to jed jinak na každé místo kde vykacel strom at ta kolík se svou vizitkou a odkazem na stránky :) Třeba mu to pomůže.

 26. "Vy to všichni berete z pohledu lidí kteří od rána do večera sedí u kompu a přemýšlí kde sehnat nějaký ten zpětný odkaz." - to by mi asi hráblo, kdybych to dělal:)

  "Pravda je však ta, že týpek je pravděpodobně někde v lese a maká s pilou." - to mu nikdo nezazlívá. Pokud ale chce webovou prezentaci a návštěvníky na webu, tak buď se o to musí začít sám zajímat anebo samozřejmě to někomu svěří. S linkbuildingem se bohužel svěřil do rukou nějakého vykuka, který si spustil nějaký automat na komentáře/trackbacky a měl hotovo. Častá chyba lidí, co si vytvoří web, je ta, že myslí, že na internetu půjde propagace jednodušeji než v offline světě. Bohužel to tak není.

  "Sehnat relevantní odkaz na rizikové kácení stromů je prakticky nemožné" - ano, rozhodně to nebude ten nejsnadnější obor na získání odkazů, ale vždy se dá něco vymyslet, jen se tomu musí věnovat čas a úsilí. Odkazy se dají sehnat například z webu obce, kde žije/pracuje, z oborových sdružení, může něco zasponzorovat výměnou za odkaz. Nebo může vytvářet další obsah na web - video s ukázkami z rizikového kácení, články o ochraně stromů a péči o ně atd.

  A nakonec se může dojít k tomu, že SEO pro takový projekt není vůbec vhodné a je rychlejší a levnější propagovat web pomocí PPC kampaní a lokálních zápisů na Firmy.cz a Google Places.

 27. Kromě těch brutusů z patiček stojí za zamyšlení i obsahová architektura toho webu

 28. Jsem z Googlu trochu rozmrzelí protože právě kvůli relevanci jsem napsal článek na wiki do kterého jsem umístil fotky které na mě odkazují. Mno a výsledek nic.
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Rizikov...AD_strom%C5%AF tedy aspoň google.

 29. Citace Původně odeslal anix Zobrazit příspěvek
  Jsem z Googlu trochu rozmrzelí protože právě kvůli relevanci jsem napsal článek na wiki do kterého jsem umístil fotky které na mě odkazují. Mno a výsledek nic.
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Rizikov...AD_strom%C5%AF tedy aspoň google.
  Kde nic není, ani smrt nebere. V tomhle případě ale spíš nic nedává - stránka, ze které je odkazováno.

 30. samozřejmě že jsem chtěl odkazovat přímo z té stránky ;) ale to mě vyhodili jako spam :(

Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Hostujeme u Server powered by TELE3