IT-TechCZ s.r.o. | Cloud, VoIP ústředny, vývoj webů a informačních systémů, elektronických systémů, IT poradenství
Zobrazují se odpovědi 1 až 4 z 4

Adobe fonts - práva užití

  1. Ahoj,
    chtěl jsem se zeptat, jak je to s užitím fontů od Adobe například při tvorbě loga... Použiji font Trajan pro (nebo Myriad pro, Minion pro atd..), který přiložím k logu, ale už nevím jestli zákazník za font musí zaplatit společnosti Adobe, nebo jej může používat rovnou. Jak je to tedy s fonty od Adobe a komerčním užití celkově?

  2. Co se právě děje na Webtrhu?
  3. Predpokladam, ze zminena pisma Adobe byly soucasti koupeneho software. Tato pisma muzete samozrejme pouzit k tvorbe (napr. znacky).
    Pokud by chtel zakaznik tento zvoleny font pouzivat jako korporatni pismo, mel by si (pokud ji uz nevlastni) poridit licenci k uziti – zjednodusene receno koupit pismo. Licence Adobe nepovoluje poskytnuti/preprodej fontu.

  4. Takže tedy pro korporátní písmo, které se aplikuje ve firemních textech si musí firma font koupit, ale při užití písma pouze v logu a nikde jindy nemusí (staší když má grafik zakoupený software). Pochopil jsem to doufám správně :D Díky za rychlou odpověď :)

  5. Obecne receno, grafik by mel predavat vsechna loga ve vektorech, tedy s vykrivkovanym pismem. Pak neni potreba, aby kdokoli dalsi, kdo s logem pracuje, mel k dispozici font, ktery grafik k tvorbe loga pouzil (nehlede na kerning a dalsi opticke upravy, ktere grafik pouzil). Jak pisete, pokud by chtel klient s danym pismem sazet dokumenty, mel by ho vlastnit.

Hostujeme u Server powered by TELE3