Eshopiste.cz - Tržiště zavedených e-shopů nabízených k prodeji i investici
Zobrazují se odpovědi 1 až 7 z 7

Zpětné pozastavení živnosti?

 1. Dobrý večer.
  Právě si pročítám články o pozastavení živnosti a zarazilo mě, že pozastavení je třeba do 8 dnů nahlásit na socku a zdravku a do 15 dnů na berňák. Přitom pokud si člověk ty úřady sám oběhá, nemusí se ani stavovat na ŽÚ. Chápu to tedy dobře, že ohlášení o pozastavení živnosti tak mohu provést až 8 dní po té, co živnostničení pozastavím?

  Abyste mě lépe pochopili, uvedu příklad. 5.3. se rozhodnu pozastavit živnost a zajdu tak na příslušné úřady (ZP,OSSZ,FÚ) a nahlásím jim pozastavení živnosti. Vzhledem k tomu, že jim to musím nahlásit do 8 dnů, jim řeknu, že jsem živnostničení ukončil třeba 28.2. čímž ušetřím na placení záloh za březen. Je to takto možné, nebo tomu špatně rozumím (2. možnost mi přijde pravděpodobnější, proto prosím o vysvětlení)?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Na ŽÚ to podle mě nahlásit musíš určitě taky, vzhledem k tomu že je třeba tu informaci zaznamenat do živnostenskýho rejstříku.

  Jak to jde zpětně nevím.

 4. chapes spatne, pozastaveni zivnosti hlasis primarne na zivnostensky urad - a tam zadne zpetne nahlaseni ucinit nelze - pouze u dalsich uradu a tam musis uvest takove datum jake jsi nahlasil na ŽU (a tam zpetne nahlasit nelze, tam se proste pozastavi nejdrive ten den co to hlasis) :)

 5. Hlásíš změnu stavu. Čili abys měl co hlásit, musíš nejdříve na živnostenský úřad - tam nahlásíš změnu stavu, čili pozastavíš/zrušíš živnost a tuto změnu pak musíš do 8 dnů hlásit dále na příslušné úřady.

 6. Na ŽÚ se to hlásit nemusí viz
  http://www.podnikatelskyweb.cz/pr%CC...%CC%8Civnosti/

 7. Ja bych to ohlasil jednotnym formularem na zivnostenskem ureda a pak jiz nemusim na FU, socialku a zdravotni.

 8. Pratele mylite se, na ZU to jiz nekolik let netreba hlasit a na ty ostatni urady do 8 dnu, proto take vznikla ta moje myslenka o tom, ze tu zivnost lze pozastavit az o 8 dnu zpetne.

Hostujeme u Server powered by TELE3