IT-TechCZ s.r.o. | Cloud, VoIP ústředny, vývoj webů a informačních systémů, elektronických systémů, IT poradenství
Téma zamknuto
Zobrazují se odpovědi 1 až 11 z 11

Pomalé načítanie v opencart

 1. Zdravím.
  Už mi tá rýchlosť lezie na nervy. Pýtal som sa asi 3 ľudí a vraj im ide všetko normálne.
  Mne keď niečo načítava, tak to trvá min. minútu. V čom môže byť problém ?
  Skúšal som vymazať cache, všetky ostatné weby inú v pohode.

  web je callet.sk
  Hostí to wedos
  Naposledy upravil matusy : 15.02.2013 v 20:10

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Petrello poptává: Opravu ve Wordpressu
  Tereza Buchtová poptává: Spolupráce - grafický design
  Martin_88 poptává: Web pre hostel
 3. mne to ide dobre

 4. u mě také všechno OK..

 5. Vitaj v klube -- mas ten isty problem ako ja a dalsi uzivatel webtrhu - clusto (diskusia https://webtrh.cz/211854-pomale-naci...y-moze-hosting). Vsetky 3 weby su na webtrhu a ako pozeram, tak na rovnakej IPcke (46.28.105.76). Niektorym to nacitava rychlo, inym pomaly... Ach jaj.

 6. Můžu předat kontakt na programátora, který si ho údajně několikrát zrychlil (upravil) - netestoval jsem. PM kdyžtak

 7. To maz test na tie tvoje stranky.
  http://www.webpagetest.org/result/130215_2C_11MR/
  http://www.webpagetest.org/result/130215_TF_11D8/
  http://www.webpagetest.org/result/130215_3J_11RJ/

  Nacitava to dost dlho. Nerozumiem tej chybe 12029. Dalej mas tam obrazky ktore sa ti stahuju aj 10 sekúmd.

 8. Hmm zajímavé.
  - Ty obrázky fyzicky na tom serveru existují anebo se generují?
  - jquery.jqzoom-core.js s tímto souborem mají problém IE a Chrome.

 9. Koukali jsme na konkrétní problém. Titulní stránka má skoro 2,7MB.
  http://tools.pingdom.com/fpt/#!/gopkS0tX3/callet.sk
  Web s téměř 2,8MB homepage!!! za 2,06 sekundy ze zahraničí. To asi zázraky chtít nemůžete :-)

  Je potřeba stránky optimalizovat (ta velikost je obrovská- jednotlivé obrázky stovek kB) plus zapnout maximálně cachování.

 10. Citace Původně odeslal hFOUr Zobrazit příspěvek
  Vitaj v klube -- mas ten isty problem ako ja a dalsi uzivatel webtrhu - clusto (diskusia https://webtrh.cz/211854-pomale-naci...y-moze-hosting). Vsetky 3 weby su na webtrhu a ako pozeram, tak na rovnakej IPcke (46.28.105.76). Niektorym to nacitava rychlo, inym pomaly... Ach jaj.
  Takže jsem podle všeho čtvrtý, stejná IP. Řeším s wedosem přes PM.

 11. Ještě závěr k celému vláknu. Tato odpověď byla odeslána i do dalšího vlákna, kde se řešila tato záležitost.
  Vzhledem k tomu, že nikdy nemlžíme, nikdy nic nezatloukáme a nevymýšlíme si, tak uvedeme i pravdivou informaci k tomuto problému.

  Problém byl včera ráno vyřešen k oboustranné spokojenosti.

  Popis situace
  Projevy problémů byly takové, že asi 3 weby (na jednom fyzickém serveru z cca 200) měly problém v některých prohlížečích (například Chrome fungoval v pořádku) a jen z některých lokalit. Situace se velmi špatně simulovala a tím pádem i složitě řešila.

  Na první pohled to vypadalo na všechny možné problémy na trase nebo se vzhledem nebo obsahem webu, ale přesto jsme se problémem zabývali.

  Hledání zdroje problému
  Problémem jsme se zabývali celý týden a včera ráno jsme přišli na příčinu zvláštního chování. Minulý týden probíhal na jeden náš server DDoS útok a tak tam byla aktivována ochrana proti podobným útokům. Limit na některá spojení z jednotlivých IP adres byl (z bezpečnostních důvodů) snížen a ta nízká úroveň se projevila u složitějších CMS (nebo složitějších vzhledů) a jen v některých prohlížečích. Na běžných webech se problém neprojevil, ale u složitějšího webu (jež vícenásobně vytvářel spojení na náš server) se situace projevila. U zde uvedeného webu například běžný vzhled fungoval dobře (se shodnými daty), ale komplikovanější vzhled byl problematický (a opět pouze v některých prohlížečích).

  Po několika stovkách testů, změnách a úpravách, analýzách logů a zdrojových kódů webů, jsme se dopracovali k výše uvedené příčině problémů. Příčinu jsme odstranili. Nyní vše jede v pořádku. Na webu jsme neměnili nic, kromě testování cachování a nastavení .htaccess.

  Výsledek
  Omlouváme se za způsobené problémy. Udělali jsme opatření, aby se nic podobného neopakovalo. Všem poškozeným jsme se omluvili a s těmi, kteří nás kontaktovali jsme se dohodli na kompenzaci.

  O problému a řešení celé situace, které jsme věnovali desítky hodin práce, budeme ještě informovat samostatným článkem na naše webu.


  Ještě z jiného soudku... cachování a WEDOS
  Neustále se píše o WEDOS a cachování... V souvislosti s řešením problému jsme dělali nějaké testy ohledně cachování stránek pomocí http://www.webpagetest.org/.

  Cachování je vhodné na každém serveru a na každém webhostingu. U nás (z bezpečnostních, technických a provozních) důvodů máme servery řešené tak, že weby jsou na jednom, databáze na druhém a data na třetím stroji (diskovém poli), e-maily na dalším... Z tohoto důvodu komunikace neprobíhá lokálně po PC sběrnici, ale po datové síti a tím je generování o tisíciny a desetitisíciny sekundy pomalejší. Na serverech máme dostatek RAM (36-72 GB na serveru) a tím naopak pomáháme zpracování a zrychlení. Díky tomu jsou weby u nás rychlé a výkonné.

  Na vysokém výkonu našeho webhostingu si zakládáme a proto jsme se zabývali i řešením tohoto (výše uvedeného netypického) problému. Jednoduše řečeno - bylo nám to podezřelé.

  Doporučení
  Doporučujeme zapnout cachování jak v aplikacích (různá CMS jež mají vlastní pluginy), tak i cachování na straně prohlížeče pomocí .htaccess.
  Na toto jsme připravili speciální návod a jen pro představu jsme měřili dobu generování a zobrazení malého webu ve WordPressu. První načtení je vždy cca stejné 1,1 sekundy, ale bez cachování to bylo opět cca 1,1 sekundy. Se zapnutým cachováním to bylo pravidelně pod 0,1 sekundy. Využijte tedy náš návod na úpravu htaccess a zrychlíte tím svůj web.

 12. Už to beží výborne. Ďakujem.

Téma zamknuto
Hostujeme u Server powered by TELE3