Jedinečná obchodní příležitost, která se nebude opakovat
Zobrazují se odpovědi 1 až 19 z 19

Přebírání pošty jinou osobou - plná moc

 1. Dobrý den,
  hodlám odjet na delší dobu do zahraničí, vzhledem k mému podnikání a možnosti, že by mohl někdy dojít nějaký dopis typu nedoplatek někde nebo předvolání ke kontrole na FÚ nebo další podobné záležitosti mě zajímá jedna velice důležitá věc a to zda je možné udělit někomu plnou moc a to nejlépe tak aby to pošta určitě respektovala a i zásilky, které jsou určené výhradně do mých rukou, předávala mnou pověřené osobě.

  Jistě chápete jaký by mohl nastat problém, kdyby například zásilky z úřadů, soudů nebo podobně nebyli doručovány a nemohl bych je tedy tímpádem ani řešit.

  O něčem podobném jsem slyšel, jakási kartička vystavená poštou která pak osobu pověřenou opravňuje přebírat mou poštu, nicméně bude se tato kartička vztahovat právě i na zásilky s červeným, modrým, zeleným a já nevím ještě jakým pruhem?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Vztahuje se na všechny, které nejsou určeny "výhradně jen do vlastních rukou adresáta". Pro komunikaci s úřady si taky můžeš zřídit datovou schránku, úřad by pak měl doručovat do ní.

 4. v tom je prave ten problem, potřebuji řešení pro zásilky které jsou určeny do vlastních rukou.... datovou schránku samozřejmě zařídím, ale mám bohužel zkušenosti, že i když je to zakonem nařízeno, soudy a úřady an to vesele kašlou a posílají pozemní poštu namísto komunikace přes datovou schránku - samozrejme ne vzdy, vyjimecne, ale co kdyz to budu prave ja. Právě proto potřebuji i nějaké opatření pro tento případ. Že se něco takového za dobu co budu pryč stane je samozřejmě málo pravděpodobné, ale ta šance tam je a já potřebuji být pro tyto případy pojištěný....

  napadá tedy nekoho jak to vyresit s temi vyhradne do vlastnich rukou adresata?

 5. ehh, pozdě :)

  Jediný nápad je počkat si na chytrou úřednici a vyzjistit od ní.

  Ale na poště ti řeknou odkud ta zásilka je, takže je možnost pak zavolat odesílateli a nechat si to poslat do datový schránky.

  Jo a jestli se nepletu tak dopisy od soudu se doručujou automaticky (házejí se do schránky)

 6. no nicmene si vazim snahy pomoci, pokud to nepujde, hodim to za hlavu. Ale chci mit vse pojisteno na 100% nerad nechavam tyhle veci nahode.

 7. Nakolik je mi známo, pokud to odesílatel pošle s výhradou do vlastních rukou, není možnost jak to může vyzvednout někdo jiný.

 8. zeptal bych se na poště, nějak to musí mít ošéfované ;)

 9. Mě by schválně zajímalo, jak by ti odpověděli úřednice na finančáku, sociálce a živnostnáku, nechceš se jich tam jít zeptat?

 10. Citace Původně odeslal Scar Zobrazit příspěvek
  Mě by schválně zajímalo, jak by ti odpověděli úřednice na finančáku, sociálce a živnostnáku, nechceš se jich tam jít zeptat?
  nevim na co byhc se jich mel ptat... co ma financak, CSSZ ci ZU spolecneho s ceskou postou a prebiranimn zasilek od ni?

 11. na poste jde vyridit nejaka karticka a na ni az dva "zmocnenci", kteri mohou prebirat postu misto tebe
  pokud si pamatuji, psalo se tam jejich rodne cislo

 12. Citace Původně odeslal ghostik Zobrazit příspěvek
  na poste jde vyridit nejaka karticka a na ni az dva "zmocnenci", kteri mohou prebirat postu misto tebe
  pokud si pamatuji, psalo se tam jejich rodne cislo
  Přesně tak. Já to dříve používal. Zajdou oba - zmocnitel i zmocněnec na poštu a vyřídí doručování na jinou osobu. Hlavně musí zdůraznit, že se jedná také o zásilky do vlastních rukou.

 13. tak ja sem tu karticku mel a byla celkem k nicemu, protoze zasilky do vlastnich rukou stejne posta nevydala, takze sem moc nechapal k cemu to je.

 14. Citace Původně odeslal ghostik Zobrazit příspěvek
  na poste jde vyridit nejaka karticka a na ni az dva "zmocnenci", kteri mohou prebirat postu misto tebe
  pokud si pamatuji, psalo se tam jejich rodne cislo
  Měl bys číst příspěvky až do konce :)

 15. kdybych na tebe podaval zalobu, musim u tveho obvodniho (okresniho) soudu, tak bych zasel tam a zeptal se co a jak a nahlasil ze padam pryc, zaroven se dozvis co potrebujes vedet.
  nicmene soudci nejsou kreteni a tak by zjistovali, proc si neprebiras postu (a dlouhodoby pobyt napr za velkou louzi muze byt dobry duvod). Nekde jsem o tomhle tmatu pred casem cetl, ale nevzpomenu si kde. Mas nejak rok na to dat vedet kde jsi a co je s tebou, v pripade soudu.
  Jinak i kdyby si nakrasne byl odsouzen v nepritomnosti, tak po navratu mas moznost pozadat o obnovu procesu :)!!!

  nicmene myslim ze obejit financak, zivnostak a soud je otazka jedne delsi odpoledni prochazky (u me na praze 1 dokonce kratsi), ja bych ji radsi absolvoval

 16. Sice to moc nechápu, protože na ten průkaz Vám ty zásilky výhradně do rukou adresáta nevydají, ale za určitých podmínek by to jít mělo: (úplně dole):
  http://www.ceskaposta.cz/cz/nastroje...-castky-id998/

  Myslím, že vystavením toho průkazu se nic nezkazí. Byl by to asi další plusový bod, proč by mohli někomu jinému vydat i zásilku výhradně do rukou adresáta.

  Asi bych si došla na poštu a zkusila to vyřídit přímo u vás na pobočce. Třeba jim tam podepsat něco v tom smyslu, že jedeš na delší dobu pryč, a že chceš, aby to někdo vyřizoval za tebe + si opatřit datovou schránku.

 17. Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  nevim na co byhc se jich mel ptat... co ma financak, CSSZ ci ZU spolecneho s ceskou postou a prebiranimn zasilek od ni?
  já měl za to, že ti jde především o zásilky od nich a tak by ti měli taky poradit, jak v takovém případě postupovat, když pošta ti to nevydá...

 18. Realita je takováto:

  Máš-li datovou schránku soudy a všechny státní instituce jsou povinné ti posílat poštu do datové schránky. Pokud ti je pošlou přes Poštu a ty máš datovou schránku, můžeš se proti jakémukoli rozsudku nebo usnesení v tvé nepřítomnosti ohradit žalobou na patřičný ústav který ti to upozornění nezaslal do datové schránky. Ale je to na dlouhé lokty takovéto žaloby.

  Doporučuji vyřídit plnou moc u ČP na kterou lze přebírat jakékoli zásilky. Všechny pruhy, všechny výhradní adresáty atp. Mluvím z vlastní zkušenosti. Jednu dobu jsem nemohl přebírat takové zásilky a zplnomocnil jsem otce který žije na adrese kde mi takové zásilky chodily. A šlo to! Plná moc vyřízená u ČP je přímo na tyto případy určená. Podotýkám že nestačí obyčejná plná moc z úřadu ale přímo od ČP

 19. Děkuji všem za příspěvky.

  Nějak se tedy zařídím, snad dobře a tak, aby s tím nebyl problém :)

 20. Tady ještě jeden odkaz k tématu.

  Když jsem si na ČP vyřizoval tu kartičku tak se při odchodu pani na přepážce zmínila že to neplatí pro zásilky výhradně do vlastních rukou. Výrazem v obličeji jsem ji naznačil že nevim o co jde a ona odvětila že se tímhle způsobem zásilky "skoro" neposílají (dle G asi piny ke kartám apod.)

  Do vlastních rukou != Do vlastních rukou výhradně jen adresáta

Hostujeme u Server powered by TELE3