Jen tento týden: Každému Webtržníkovi 1 000 Kč na publikaci článků a napsání textů s garancí 5 000 Kč na PlaCla.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 15 z 15

Datová schránka

 1. Má pro běžného OSVČ smysl zřizovat datovou schránku?
  Co se změní v mém životě, pokud bych to udělal? :-)

  Jestli jsem to dobře prošel, jedná se o nevratný krok. A od doby, kdy ji mám, mi naprostou většinu věcí budou úřady posílat elektronicky. Nějaké závazky či platby z toho plynou?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. vitjurasek

  Nedávno jsem zakopl o pěkný seriál zde http://www.mesec.cz/clanky/navod-dat...obcany-a-osvc/ . Tam se asi dozvíš vše potřebné.

 4. Zavazky ani platby z toho neplynou, zatim je vse zdarma.
  Pro me zrizeni smysl melo, mam trvale bydliste jinde nez ziju, takze korespondence s urady je snazsi. Na druhou stranu, nektere urady mou datovou schranku vytrvale ignoruji, i kdyz by nemeli.

  Problem je, kdyz ti prijde dokumet, ktery si chces uchovat. Ze schranky ti ho za 90 dni smazou, vytisteny nema vyznam, jedina moznost je nechat si vytisknout kopii za poplatek na poste.

 5. Citace Původně odeslal eery Zobrazit příspěvek
  Problem je, kdyz ti prijde dokumet, ktery si chces uchovat. Ze schranky ti ho za 90 dni smazou, vytisteny nema vyznam, jedina moznost je nechat si vytisknout kopii za poplatek na poste.
  jak se to dela?

 6. K tomu slouzi autorizovana konverze dokumentu, posles zpravu do datoveho uloziste, vytisknes si potvrzeni a na Czech Pointu ti dokument vytisknou a overi. Tusim ze za 30 korun

 7. datove uloziste?

  je k tomu nekde navod?

 8. Zajimavy projekt. Clovek by rekl ze castecne to pomuze ekologii a ono se nejen na ekologii kasle ale navic ziskat nejake Kc. Urad pri "obycejnem" dopise jiste neco plati a tak si rekli proc by nemel platit prijemce. Ono nejake rozhodnuti a jine si je vice nez vhodne uchovat. DS jsou nedoresene nebo spise "promyslene".

 9. Citace Původně odeslal eery Zobrazit příspěvek
  Problem je, kdyz ti prijde dokumet, ktery si chces uchovat. Ze schranky ti ho za 90 dni smazou, vytisteny nema vyznam, jedina moznost je nechat si vytisknout kopii za poplatek na poste.
  Stačí uschovat celou zfo zprávu a je po starostech, konvertovat se nemusí. Schránku je navíc možné zrušit (pokud ji člověk nemá jako právnická osoba povinně). A trochu reklama - pokud nechcete myslet na pravidelné stahování zpráv ze schránky použijte třeba DIGI Konektor (http://dl.digi-trade.cz) pro automatické stahování ze schránky. Ve verzi pro "hloupé" archivování je zdarma.

 10. Citace Původně odeslal Martin Humpolec Zobrazit příspěvek
  Stačí uschovat celou zfo zprávu a je po starostech, konvertovat se nemusí.
  to budu na jinych uradech ukazovat .zfo soubor?
  nevim jestli jsou uz tak daleko

  Citace Původně odeslal Martin Humpolec Zobrazit příspěvek
  Schránku je navíc možné zrušit (pokud ji člověk nemá jako právnická osoba povinně).
  takze ji mozne zrusit neni

 11. Přesně tak, úřady jsou povinny akceptovat datové zprávy (přepošlete jim ji jako součást vašeho podání) - záleží samozřejmě vždy na úřadu, ale zákon hovoří jasně. Zrušení možné je, pokud si ji dobrovolně založíte (jako fyzická osoba) tak ji můžete zrušit. Pokud vám byla založena automaticky na základě zápisu do obchodního rejstříku, tak jí samozřejmě nezrušíte.

 12. Jak je to s přístupem do datové schránky z počítače?

  Je možné použít normální prohlížeč a jsou certifikáty datových stránek certifikovány u normální certifikační autority?

 13. Ano je mozne pouzit bezny prohlizec. SSL webu spadá pod Post Signum, tedy ceskou postu.

 14. Citace Původně odeslal mytrix Zobrazit příspěvek
  Ano je mozne pouzit bezny prohlizec. SSL webu spadá pod Post Signum, tedy ceskou postu.
  Tedy abnormální certifikační autorita...

 15. Proc abnormalni? V CR je uznavana a i od Microsoftu je od roku 2010 soucasti aktualizacniho balicku.
  Pokud vim, neexistuje snad zeme, kde by byly uznavany komercni autority jako Verisign apd., pro styk se statem.

  A proc te to vlastne trapi? Vzdyt je to stejne jedno. Na web se dostanes a pro samotnou datovou schranku certifikat potreba neni.

 16. Pokud mám datovku jako OSVČ i jako fyzická osoba, ze které mám podat daňové přiznání? Mám příjmy jak z podnikání tak ze závislé čínnosti (+ostatní příjmy).

Hostujeme u Server powered by TELE3